صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
لزوم مراقبت بیشتر؛

شایعه تب کنگو در چالوس تأیید شد/مرگ مرد 39 ساله

رئیس شبکه بهداشت چالوس گفت: خبر فوت یک نفر در اثر این بیماری را تأیید می‌کنم، اما این بیماری در صورت کنترل خطرناک نیست و هنوز گزارشی از شیوع آن دریافت نشده است.

کد خبر : 25618

تاریخ انتشار : 30/03/1394 - 11:50


شایعه تب کنگو در چالوس تأیید شد/مرگ مرد 39 ساله

به گزارش خط امید بهشهر، در روزهای گذشته در فضای مجازی اخبار متفاوتی در مورد شیوع نوعی بیماری در روستاهای چالوس منتشر شد که باعث نگرانی مردم شد.

برای اطلاع از درستی این شایعات با رئیس شبکه بهداشت و درمان چالوس تماس گرفتیم و اصل ماجرا را از وی جویا شدیم.

حدیثه گردکلی در گفت‌وگو با بلاغ ضمن تأیید این خبر اظهار کرد: طی روزهای گذشته مردی 39 ساله با علائم شبیه به بیماری تب خونریزی‌کننده کریمه -کنگو به بیمارستان طالقانی چالوس مراجعه کرد که پس از تأیید بیماری، در اثر شدت بیماری فوت کرد.

وی با بیان اینکه در مورد شیوع این بیماری جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و تاکنون از موارد ابتلا غیر از این مورد گزارشی دریافت نشده‌است، تصریح کرد: خطر این بیماری زیاد نیست و به‌شدت آنفلوآنزای پرندگان نیست، اما باید در استفاده از گوشت قرمز و تماس با دام مراقبت بیشتری کرد که نکات ایمنی و بهداشتی به اطلاع مردم خواهد رسید.

تب خونریزی‌دهنده کریمه ـ کنگو «(Crimean Congo Haemorrhagic Fever (CCHF» یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی‌دهنده است که از طریق گزش کنه و یا تماس با خون یا ترشحات یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : شایعه تب کنگو در چالوس تأیید شد/مرگ مرد 39 ساله

شایعه تب کنگو در چالوس تأیید شد/مرگ مرد 39 ساله

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر