صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نماینده مردم بهشهر در مجلس خواستار پرداخت خسارت به باغداران شرق مازندران شد

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خواستار پرداخت خسارت به باغداران شرق مازندران شد.

کد خبر : 25541

تاریخ انتشار : 28/03/1394 - 12:43


نماینده مردم بهشهر در مجلس خواستار پرداخت خسارت به باغداران شرق مازندران شد

به گزارش خط امید بهشهر، احمدعلی مقیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : سرمازدگی سال گذشته و گرمای شدید امسال منجر به وارد شدن خسارت سنگین به باغداران شد که اعطای تسهیلات بلاعوض و بلند مدت و همچنین استمهال وام ها می تواند بخشی از این مشکلات را برطرف کند . 

وی بیان کرد : شهرهای شرق مازندران شامل بهشهر ، نکا و گلوگاه دارای حدود 129 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که بیش از 12 هزار هکتار آن زیر کشت مرکبات با واریته های متفاوت است . 

نماینده مردم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود : گرمای شدید هوا همراه با وزش باد گرم منجر به پدیده تنش خشکی و شوک محیطی به محصول و در نهایت ریزش شدید میوه مرکبات و بروز خسارت مالی به باغداران شد . 

مقیمی ادامه داد : مقابله با این بحران از توان باغداران منطقه خارج بوده و همچنین جبران خسارت هم برای آنان میسر نیست و تنها نگاه حمایتی دولت می تواند بر این مشکلات غلبه کند . 

گرمای شدید و حدود 45 درجه روزهای 9 و 10 خرداد امسال ، منجر به بروز مشکلات فراوان برای کشاورزان و باغداران شرق مازندران شد . 

به گفته رییس جهاد کشاورزی بهشهر خشکسالی و گرمای بی سابقه هوا تاکنون موجب وارد شدن خسارت بیش از 120 میلیارد تومانی به کشاورزان بهشهری شد .


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : نماینده مردم بهشهر در مجلس خواستار پرداخت خسارت به باغداران شرق مازندران شد

نماینده مردم بهشهر در مجلس خواستار پرداخت خسارت به باغداران شرق مازندران شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر