صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران:

اگر به حافظ و سعدی می‌گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: باید اجازه بدیم هنرمندان بنشینند در مورد مسائلی که در جامعه می گذرد آزادانه سخنرانی کنند، مقاله بنویسند و شعر بگویند اگر به حافظ و سعدی هم می گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند.

کد خبر : 25472

تاریخ انتشار : 26/03/1394 - 22:50


اگر به حافظ و سعدی می‌گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند

به گزارش خبرنگار خط امید، اولين نشست صميمی و تريبون آزاد با حضور هنرمندان بهشهر و مدیر کل فرهنگ و ارشاد مازندران در سالن بصیرت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهشهر برگزار شد و نمايندگان اهالی فرهنگ و هنر و رسانه در موسيقی، تئاتر و نمايش، موسيقی، رسانه، شعر و ... به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

احد جاودانی به کمبود بودجه فرهنگی اشاره و تاکید کرد: متاسفانه کمترین اعتبارات در حوزه فرهنگ اختصاص می‌يابد و همين بودجه ناچيز نيز بين ۲۷ دستگاه فرهنگی در کشور تقسيم می‌شود.

 

وی با اشاره به اينکه موسيقی جزئی از هنر است، ادامه داد: براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی صدور مجوز موسيقی به اداره ارشاد به عنوان متولی فرهنگ و هنرمحول شده است و لذا ارشاد بايد محتوای موسيقی را تشخيص دهد اما نبايد نگاه بسته داشته باشيم بلکه بايد به ارشاد اعتماد کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: ما فرهنگ سازی را فراموش کردیم و فکر می‌کنیم کارمان تبلیغات است، زنده نگه داشتن مراسم‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی از مسائل مهمی است که در بزرگداشت آن بايد تلاش کنيم اما وظیفه اداره فرهنگ و ارشاد تبلیغات نیست و باید در زمان‌های دیگر فرهنگ و هنر را در جامعه توسعه دهيم.

 

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران تصریح کرد: باید اجازه بدیم هنرمندان بنشینند در مورد مسائلی که در جامعه می گذرد آزادانه سخنرانی کنند، مقاله بنویسند و شعر بگویند اگر به حافظ و سعدی هم می گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند وقتی فضا برای آنها باز بود توانستند شعر بگویند.

 

وی خاطر نشان کرد: مردم باید توجه کنند که در انتخاب شورای شهر، مجلس و ریاست جمهوری افرادی را انتخاب کنند که نگاه فرهنگی دارند تا اعتبارات فرهنگی تصويب کنند برای مثال شورای شهر آمل به دنبال تاسیس اولین تئاتر شهر مازندران در اين شهر هستند.

 

جاودانی ادامه داد: یک روزی به آقای احمدی‌نژاد رای دادیم که نگاه فرهنگی ایشان را دیدیم و یک روزی هم به آقای روحانی که صدای شجریان را در تبلیغات خود استفاده کرد و بیشترین رای را هم آورد رای دادیم و نگاه فرهنگی ایشان را هم می بینیم پس باید در انتخاب خود بیشتر دقت کنیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: به استفاده شورای شهر و شهرداران از هنرمندان در طراحی زيبايی شهر تاکید کرد و افزود: اميدواريم که شورای شهر و شهرداری زمينی با کاربری فرهنگی برای هنرمندان در نظر بگيرد تا هنرمندانی که ۳۰ سال مستاجر بودند یک مرکز هنری تاسیس کنند.

 

احد جاودانی خاطرنشان کرد: از آغاز فعالیت خود در مدیریت اداره فرهنگ و ارشاد مازندران تاکید کردم که هيچ هنرمندی را به حراست نمی‌فرستيم و سیاه و سفید نمی‌بینيم، نباید وقتی انجمن شعر ما شب شعر می‌گذارد بپرسیم اول موضوع شعر شما چیست و یا اول شعر شمارا ببینیم، یا کسی را نگذاریم ببینیم چه می گویند!!

 
عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران تاکید کرد: همه هنرمندان را، چه به دولت آقای روحانی اعتقاد داشته باشند، چه نداشته باشند سفيد و درست می‌بينيم، در کنارشان می‌مانيم و تنهايشان نمی‌گذاريم ما در دولت‌های گذشته هیچ هنرمندی را تنها نگذاشتیم و اجازه ندادیم هنرمندی به دادگاه فرستاده شود.

 

جاودانی در پایان افزود: همه سالن های ادارات ارشاد استان مازندران در سراسر استان برای هنرمندان باز است و هنرمندان نبايد دغدغه سالن برای تمرين داشته باشند و پولی در اين زمينه از هنرمندان نبايد دريافت شود.

  

  

دیدگاه شما در مورد : اگر به حافظ و سعدی می‌گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند

اگر به حافظ و سعدی می‌گفتیم فقط از امام رضا(ع) بنویسید هیچ وقت حافظ و سعدی نمی‌شدند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر