صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اعتراف آشکار غرب به مسلح شدن معارضین سوری به سلاح شیمیایی

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت: این سوال همچنان باقی است که چه کسی کنترل بعضی از انبارهای سلاح‌های شیمیایی سوریه را در دست دارد.

کد خبر : 2545

تاریخ انتشار : 14/06/1392 - 13:25


اعتراف آشکار غرب به مسلح شدن معارضین سوری به سلاح شیمیایی

به گزارش خط امید بهشهر _ سایت آمریکایی "واشنگتن بلاگ" در گزارشی تفصیلی اقدام به افشاگری درباره سلاحهای شیمیایی مورد ادعای غرب در سوریه و امکان دستیابی شورشیان مسلح سوری به آنها پرداخت.

این سایت در ابتدای گزارش خود نوشته است: یکی از دلایل اصلی مقامات آمریکایی در متهم کردن دولت اسد مبنی بر استفاده از سلاح‌های شیمیایی، عدم دسترسی و تجهیز شورشیان به سلاح‌های شیمیایی است. مستندات زیر نشانی میدهد که معارضان مسلح سوری دارای سلاح شیمیایی هستند.

بررسی امکان دسترسی به سلاح‌های شیمیایی

به گزارش "واشگتن بلاگ"، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست طی گزارشی در اواخر سال 2012 نوشته است: نگرانی مقامات امریکایی از دسترسی شورشیان و گروهک‌های  افراطی به سلاح‌های کشتار جمعی دولت بشار اسد در سوریه است.

 

بنابر این گزارش، خبرگزاری آسوشیتدپرس هفته گذشته در گزارشی نوشته است: این سوال همچنان باقی است که چه کسی کنترل بعضی از انبارهای سلاح‌های شیمیایی سوریه را در دست دارد.

آسوشیتدپرس همچنین درباره سلاحهای شیمیایی در سوریه و سرنوشت آنها نوشت: مقامات اطلاعاتی امریکا مطمئن نیستند که حمله به دستور اسد و یا حتی توسط ارتش وی صورت گرفته باشد.

فاکس‌نیوز نیز در گزارشی در سال 2011 نوشته است: ما نگران صدها کیلو گازهای شیمیایی و اعصاب هستیم که در لیبی ناپدید شده‌است.

 

 

سایت آمریکایی "واشنگتن بلاگ" در ادامه نوشت: طبق گزارشات روزنامه آمریکایی "وال‌استریت‌ژورنال" و سایت  NTI ،در سال 2011 چندین انبار زیرزمینی مهمات شیمیایی در لیبی خالی کشف شد و هیچ وقت مشخص نشده که سلاح‌های انبار شده به کجا منتقل شده‌اند.

 

 

 

روزنامه انگلیسی تلگراف نیز به نقل از "انریکه بارون"، افسر امنیتی اسپانیایی نوشت: گروهک تروریستی القاعده مستقر در شمال آفریقا به سلاح‌های شیمیایی مجهز هستند. به نظر می‌رسد این گروهک طی تحولات منطقه در بهار عربی از لیبی و یا دیگر کشورها به این سلاح‌ها دسترسی پیدا کرده باشند.

یک خبرنگار که گزارشاتی را در آسوشیتد پرس و بی بی سی منتشر می کند می کند، در گزارشی به نقل از مردم محلی در منطقه مورد غوطه سوریه اعلام کرده که سلاح های شیمیایی توسط عربستان تامین شده اند.
 
همچنین سرهنگ لارنس ویکرسون، یکی از مقامات دولت جورج بوش و جورج گالووی، نماینده پارلمان انگلیس بر این باورند که ممکن است اسرائیل سلاح های شیمیایی را به شورشیان سوریه تحویل داده باشد.
 
مدارک و شواهد در اختیار داشتن و استفاده مخالفان دولت بشار اسد از سلاح شیمیایی
 
 روزنامه "تودی زمان" چاپ ترکیه در اوایل سال 2013 طی گزارشی به نقل منابع امنیتی این کشور نوشته است:  2 کیلوگرم گاز سارین در شهر آدانا کشف شده است. این نوع سلاح های شیمیایی در اختیار داشتن از تروریست های گروه النصره بوده است و احتمال می رود که این تروریستها در حال انتقال سلاحهای شیمیایی به سوریه باشند.
 
 
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نیز در گزارشی در نیمه اول سال 2013 نوشته است:، "جهادگران سوری (تروریست ها)  ظاهرا عامل حمله شیمیایی در سوریه هستند.
 
 
همچنین کارلا دل پونته، یکی از بازرسان سازمان ملل متحد گفته است که شواهد قوی وجود دارد که شورشیان سوری  از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند و  شواهدی وجود دارد که دولت چنین سلاح هایی را در اختیار ندارد.

منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اعتراف آشکار غرب به مسلح شدن معارضین سوری به سلاح شیمیایی

اعتراف آشکار غرب به مسلح شدن معارضین سوری به سلاح شیمیایی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر