صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قهرمان آسیا:آینده ورزشکاران رشته پرورش اندام درایران مبهم است

قهرمان بهشهری رقابت های پرورش اندام آسیا گفت : آینده ورزشکاران شاغل در این رشته به دلیل بی توجهی مسوولان و نبود درآمد مناسب از راه انجام ورزش حرفه ای ، مبهم است .

کد خبر : 25412

تاریخ انتشار : 26/03/1394 - 23:38


قهرمان آسیا:آینده ورزشکاران رشته پرورش اندام درایران مبهم است

به گزارش خط امید بهشهر، علی اصغر کابلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : اگر چه شرایط حرفه ای این ورزش در ایران دچار تغییرات رو به رشدی شده اما این شرایط در مازندران و به خصوص بهشهر به گونه دیگری است . 

وی بیان کرد : شرایط ورزشکاران ملی پوش پرورش اندام ایران از چند سال قبل تاکنون تفاوت فراوانی کرده و روند رو به بهبودی داشته اما ورزشکاران شاغل این رشته در بهشهر ، تفاوتی نسبت به قبل در این شهر احساس نمی کنند . 

ملی پوش دسته سنگین ورزش پرورش اندام ایران افزود : با وجود مدال های جهانی و آسیایی که برای ورزش این شهر به دست آورده ام اما آن گونه که انتظار داشتم مورد حمایت قرار نگرفتم . 

کابلی ادامه داد : در این شرایط ، انگیزه ورزشکاران حرفه ای از بین می رود و مدت زمان حضور حرفه ای یک ورزشکار کاهش فراوانی خواهد یافت . 

وی گفت: با قاطعیت ادعا می کنم اگر روزی از ورزش حرفه ای خداحافظی کنم ، هیچ ورزشکار پرورش اندام بهشهری نمی تواند حتی در رقابت های قهرمانی کشور موفق به کسب مدال شود . 

ملی پوش پرورش اندام ایران بیان کرد : دلیل اصلی نبود پشتوانه مناسب برای آینده این رشته ، فقدان انگیزه در میان جوانان شاغل در ورزش پرورش اندام است. 

کابلی اظهارکرد:یک جوان وقتی به آینده و سرنوشت مدل آوران شهر خود نگاه می کند که هیچ نصیبی از این ورزش نبرده اند، ، علاقه ای به ادامه دادن این رشته نخواهد داشت . 

وی افزود: یکی دیگر از دلایل نبود پشتوانه در میان جوانان بهشهری ، هزینه های فراوان حضور حرفه ای در این ورزش است و بسیاری از این جوانان نمی توانند از پس هزینه های زیاد این رشته برآیند و به انجام تمرین برای گذراندن اوقات فراغت اکتفا می کنند. 

ملی پوش دسته سنگین ورزش پرورش اندام ایران ادامه داد:جوانان نمی توانند ماهی حداقل یک میلیون تومان برای خود هزینه کنند وبه همین دلیل عطای حضور حرفه ای این رشته را به لقایش می بخشند. 

کابلی گفت: یکی ازمشکلات این رشته، درآمدزا نبودن رشته پرورش اندام است و انجام این رشته به گونه ای است که امکان پخش آن از تلویزیون وجود ندارد و به همین دلیل هیچ اسپانسری رغبتی برای حضور فعال در این رشته پیدا نمی کند . 

وی بیان کرد :لیگ حرفه ای پرورش اندام هم به همین دلیل تاکنون شکل نگرفته که نتیجه این شرایط ، نداشتن درآمد ثابت برای ورزشکاران حرفه ای این رشته است . 

کابلی که با 39 سال سن ، مسن ترین ورزشکار ایرانی اعزامی به رقابت های پرورش اندام آسیا بود گفت : در رقابت های آسیایی که در ژاپن برگزارشد، ورزشکاران برخی کشورها حتی با سنی بیشتر از 45 سال در این رقابت ها شرکت کرده و موفق به کسب عنوان نیز شده بودند .

وی بیان کرد : اگر ورزشکار این رشته ، تمرینات منظم داشته و از تغذیه مناسبی برخوردار باشد می تواند تا مدت ها این ورزش را در سطح حرفه ای و قهرمانی دنبال کند .

ملی پوش پرورش اندام ایران اظهار کرد : در شرایط فعلی ، از آمادگی بدنی مطلوبی برخوردارم و هدف اصلی خود را برای دریافت مجوز کارت حرفه ای این ورزش قرار داده ام . 

کابلی افزود : کارت حرفه ای رشته پرورش اندام ، دارای مزیت های فراوانی است که می تواند اعتبار فراوانی برای ورزشکار به همراه داشته باشد . 

وی ادامه داد : یکی از نتایج مثبت دریافت کارت حرفه ای ، کسب منافع مالی فراوان برای ورزشکار است . 

ملی پوش بهشهری پرورش اندام ایران گفت : در حال حاضر ،ماهانه به طور متوسط 3 میلیون تومان در این رشته هزینه می کنم که در صورت دریافت کارت حرفه ای ، می توانم بخش عمده ای از این هزینه ها را جبران کنم .

کابلی بیان کرد : در حال حاضر عده معدودی در جهان این کارت را در اختیار دارند و امیدوارم در اولین حضورم در رقابت های دریافت این کارت بتوانم ، به این هدف دست پیدا کنم . 


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : قهرمان آسیا:آینده ورزشکاران رشته پرورش اندام درایران مبهم است

قهرمان آسیا:آینده ورزشکاران رشته پرورش اندام درایران مبهم است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر