صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دولت یازدهم مانع از تشدید قطع نامه‌های بین‌المللی شده است

وزیر دفاع: در مذاکرات زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی‌رویم

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دولت یازدهم مانع از تشدید قطع نامه‌های بین‌المللی شده است، گفت: در مذاکرات هسته‌ای زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی‌رویم.

کد خبر : 25258

تاریخ انتشار : 25/03/1394 - 12:07


وزیر دفاع: در مذاکرات زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی‌رویم

به گزارش خط امید بهشهر، سردار حسین دهقان دقایقی پیش در جشن دومین سالگرد انتخاب حجت‌الاسلام حسن روحانی به‌عنوان رئیس‌جمهور، با بیان اینکه چنین روزهائی نقطه عطف و یا اصلاح مسیر جامعه در حرکت به‌سمت رشد و تعالی است، اظهار داشت: ملت بصیر و زمان شناس است و این ویژگی خود را در بزنگاه های زمانی در قالب یک تصمیم تأثیرگذار نشان داده است.
وی با اشاره به شعار سال 92 که به نام حماسه سیاسی و اقتصادی نام گذاری شد، افزود: سال 92 از نظر شرایط داخل و محیط بین‌المللی، سالی سخت و پیچیده بود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات 92 علی‌رغم تلاش برخی افراد برای زیر سؤال بردن مشروعیت نظام و سلامت انتخابات تأکید کرد: ما در انتخابات سال 92 شاهد حضور 72درصدی مردم پای صندوق های رأی بودیم؛ حماسه 24 خرداد در ابتدا متعلق به مردم ایران است، این حماسه محصول شرایطی است که در آن زمان ملت در آن قرار داشت.
سردار دهقان با بیان اینکه حجت‌الاسلام روحانی تعلق و پایگاه حزبی نداشته و با یک شعار متفاوت وارد میدان انتخابات شد، خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام روحانی عزم و اراده قاطع برای آنچه جامعه را رنج می‌داد، داشت و در این زمان بحث اعتدال به‌صورت واضح از طرف رئیس جمهور مطرح شد.
وی در توضیح و معنای اعتدال گفت: اعتدال یعنی باید عرصه های مختلف را به صاحبان همان عرصه واگذار کرد و اجازه داد فضای اندیشه و اجماع سازی در عرصه های مختلف وجود داشته باشد و تصمیمات آنی در مسیر تصمیمات بلندمدت قرار گرفته و همگان در اتخاذ چنین تصمیماتی مشارکت داشته و احترام به اندیشه و تمکین به قانون محترم وجود داشته باشد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر قانون بر رفتار مسئولان حاکم باشد، نظم شکل گرفته و در آن فضا می‌توان کار کرد، اظهار داشت: اگر تنها دستاورد دولت ایجاد فضای آرامش در جامعه است و اجازه ندهد هر اقدام رقیب، او را به واکنش انفعالی مشابه رقیب برساند، دستاورد بزرگی است.
وی افزود: دولت تلاش کرده وارد حاشیه نشود یا حاشیه در متن اثر نگذارد، همچنین نگذاشته بددهانی بر دهان دولت مردان حاکم شود. تلقی دولت از شعار سال این است که همه ملت با تمام ظرفیت خود برای حمایت از دولت به عرصه آمده و در راستای رفع مشکلات تلاش کنند البته دولت در این راستا به‌دنبال تمجید و تعریف نیست و انتظار دارد همگان با نیت خالص به‌کمک دولت آیند و بیان خود را با راه‌حلی عملی همراه کنند.
سردار دهقان با بیان اینکه دولت از نقد و انتقاد به‌صورت جدی استقبال می کند، گفت: در این فضا بداخلاقی را قبول نمی‌کنیم و کسانی که به‌دنبال گرفتن فضای امید در جامعه هستند و القای ناکارآمدی دولت می‌کنند، بدون شک به‌دنبال منافع ملی نیستند در حالی که ما نیازمند حفظ امید در جامعه هستیم و دولت اجازه نمی دهد این فضای امید را با یأس و نامیدی همراه کند.
وی با اشاره به دستاوردهای دولت بیان کرد: حفظ ارزش پول ملی، مبارزه جدی با فساد و سالم سازی فضای اقتصادی و اداری، اجرائی‌کردن لایحه خروج از رکود، احیای زاینده رود، افزایش صادرات غیرنفتی، توسعه گردشگری و توریست از جمله دستاوردهای دولت است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: مدیران دولتی جزء عناصر پاکدست هستند؛ هیچ‌کس حوزه مسئولیت خود را به‌عنوان طعمه نمی‌بیند و دولت با تمام وجود مقید به قانون‌گرایی است. ما مانع از تشدید قطع‌نامه‌های بین المللی شدیم و توانستیم پول‌های بلوکه شده از فروش نفت را آزاد کنیم.
وی در خاتمه خاطرنشان کرد: دولت امروز فضای گفتمان با دنیا را در پیش گرفته و به‌عنوان حافظ صلح در دنیا مطرح است؛ امروز ملت ما در اوج اقتدار در سطح جهانی نقش آفرینی می‌کند و با قدرت های جهانی مذاکره کرده و با همه توان از حقوق خود دفاع می‌کند. باید توجه داشت که ما در مذاکرات زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی رویم.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : وزیر دفاع: در مذاکرات زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی‌رویم

وزیر دفاع: در مذاکرات زیر بار هیچ‌گونه تحریم، تهدید و پذیرش ظلم نمی‌رویم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر