صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آن‌ها که می‌گویند تحریم مهم نیست از جیب مردم بی‌خبرند!

روحانی: نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد

رئیس جمهور در جمع مردم استان خراسان شمالی با بیان اینکه دولت، ملت و مقام معظم رهبری تنها نیست و این ملت یکپارچه است و دست ائمه اطهار و پیامبر اسلام (ص) پشت این ملت است گفت: ما نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد.

کد خبر : 25135

تاریخ انتشار : 24/03/1394 - 12:27


روحانی: نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جمع مردم استان خراسان شمالی در استادیوم تختی بجنورد اظهار داشت: ما اگر می‌خواهیم به پیشرفت و قله‌های ترقی دست پیدا کنیم باید متعهد باشیم دست به دست هم دهیم اختلافات را کنار بگذاریم. همه به کمک کنیم تا در این کشور رونق اقتصادی آغاز شود.
وی افزود: دولت یازدهم زمانی که کار خود را آغاز کرد از رونق اقتصادی خبری نبود. آمار اقتصادی نشان می‌دهد که سال 91 شرایط رشد نزدیک منفی 7 درصد بود و در سال 92 نیز باز این رقم منفی بود این یعنی ادامه رکود.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز 2 سال از رأی ملت ایران برای تشکیل چنین دولتی می‌گذرد گفت: 2 سال از روز آرا مردم به اعتدال و میانه‌روی گذشته است، دولتی که چشم‌اندازش امید است و برنامه‌اش تدبیر و روشش همواره اعتدال خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: شما حماسه بزرگ را در 2 سال گذشته آفریدید و در این سرزمین با حضور 73 درصدی واجدین شرایط در پای صندوق‌های آرا ثابت کردید که طرفداران نظام جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی هستید. به جهانیان نشان دادید ملت ما مسیری را انتخاب می‌کنند که در آن مسیر همه اقوام متعهد و کنار هم هستند. شیعه و سنی، ترک و ترکمن، کرد و بلوچ، عرب و لر همه و همه زیر پرچم اسلام  و زیر پرچم ایران دست به دست هم برای توسعه ایران زمین حرکت می‌کنیم.
روحانی متذکر شد: شما در 24 خرداد 2 سال پیش به همه اعلام کردید که در این سرزمین ما به فرهنگ هم و افکار هم، سلیقه‌های هم احترام می‌گذاریم و آستانه تحمل را بالا و بالاتر می‌بریم. همه در پی یک هدف واحد هستیم و آن پیشرفت سریع و همه جانبه ایران عزیز است. ما می‌خواهیم در این کشور بر رقبا، بر همسایگان  و دیگر کشورهای در حال توسعه پیش بجوییم.
رئیس جمهوری افزود: در سال 93 نیازمندی‌های کشاورزی ما کاهش پیدا کرد و در این مدت 8 میلیارد دلار موادغذایی کمتر وارد کردیم. ما می‌توانیم با انسجام و همدلی کشور را در مسیر حرکت و توسعه قرار دهیم. دیگران آمده‌اند در مسیر مسابقه زنجیر تحریم بر پای ما انداخته‌اند و ما نمی‌گذاریم این زنجیر ادامه پیدا کند. همه مردم ایران و جوانان بدانند هر مشکلی باشد دست به دست هم می‌دهیم و نمی‌گذاریم این مشکلات ادامه پیدا کند.
روحانی با بیان اینکه با اتحاد، یگانگی و انسجام ملی و هدایت مقام معظم رهبری و توکل به خداوند و حضرت امام رضا (ع) رو به جلو می‌رویم خاطرنشان کرد: ما تنها نیستیم دولت، ملت و رهبری تنها نیست و این ملت یکپارچه است و دست ائمه اطهار و پیامبر اسلام (ص) پشت این ملت است. ما نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد و مواد خوراکی گرانتر به دست مردم برسد. شما ملت ایران بدانید هر جنس و یا کالایی که از خارج کشور به دستتان می‌رسد 10 یا 15 درصد گرانتر از قیمت واقعی است و این پول از جیب شما خرج می‌شود.
وی افزود: آنهایی که می‌گویند تحریم‌ها مهم نیست از جیب مردم می‌خبرند، آنها که می‌گویند ما نباید در برابر 1+5 با وجود دیپلمات‌های کارآزموده‌ای که داریم مذاکره‌ کنیم گویی از زندگی مردم بی‌خبرند. ما به حول قوه الهی با هدایت‌های مقام معظم رهبری و حمایت‌های شما مردم ایران در ایران غنی‌سازی می‌کنیم و هم چرخ اقتصاد را در کشور به حرکت در می‌آوریم. ما در 22 ماه گذشته صدها هزار هکتار زمین کشاورزی را تحت آبیاری نوین قرار دادیم.
رئیس جمهوری با بیان اینکه در استان ایلام و خوزستان هزار هکتار زمین برای طرحهای کشاورزی نوین مهیا شده است ادامه داد: در خراسان شمالی برای مدرن‌ کردن کشاورزی و آبیاری نوین 60 میلیارد تومان هزینه می‌شود. ما نخواهیم گذشت با فشار دشمن قامت ملت خم شود و با وجود تمام فشارهایی که بر ما وارد در 22 ماه گذشته شاهد بودیم که تحول بزرگ سلامت در کشور انجام شد.
وی متذکر شد: در طول یکسال گذشته 3900 پزشک متخصص به استانهای محروم کشور اعزام کردیم که این 3900 پزشک 24 ساعته در این مناطق فعالیت می‌کنند. ما در این مدت هزاران خانه بهداشت را ساختیم و یا آماده و یا تجهیز کردیم. 11 میلیون نفر را در حاشیه شهرها تحت پوشش درمانی قرار داریم. 9 میلیون و 200 نفر را تحت پوشش درمانی قرار داریم و 11 میلیون نفر را نیز تحت امنیت غذایی قرار داریم.
روحانی با اشاره به شرایط تحریم و عدم تأثیرگذاری آن گفت: ما در شرایط تحریم به فکر دریاچه خشک افتادیم، ما در شرایط تحریم به فکر رودخانه‌های بزرگ کشور بودیم، ما در شرایط تحریم هامون‌ها و تالاب‌ها را ساماندهی کردیم، ما در شرایط تحریم به فکر اصلاح کیفیت بنزین مصرفی بودیم، ما در شرایط تحریم به فکر اصلاح فاضلاب شهری و اجرای پروژه قطار سریع‌السیر بودیم، ما از تحریم نمی‌ترسیم و نمی‌هراسیم اما با تحریم مبارزه می‌کنیم. ما تحریم را با کمک مردم لغو می‌کنیم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما در همان مرکزی که به ناحق تحریم را بر ما وضع کردند یعنی در سازمان ملل و در شورای امنیت، تحریم را لغو می‌کنیم. ما در تهران و بجنورد نمی‌نشینیم شعار دهیم. ما می‌خواهیم که ملت ما همانطور که به ارزش ایمانی، ارزش‌های اسلامی و معنویت احترام می‌گذارند شاد و سرزنده باشند. مگر در این استادیوم ورزشی که با نام امام هشتم(ع) احساسات مردم بروز می‌کند و سراسر معنویت و روحانیت می‌شود نمی‌توان قطعه‌ای موسیقی نواخت و مردم شاد شوند.
روحانی با بیان اینکه مگر ما با شادی مردم مخالفیم؛ ما به روزش خوشحالی می‌کنیم و به روزش اشک می‌ریزیم. ما 19 رمضان و 21 رمضان اشک می‌ریزیم و 15 رمضان شادی می‌کنیم. ما ملت رشید و شادی هستیم، ما ملت بزرگ و فرهنگ‌دوست هستیم و موسیقی، فرهنگ، ادب، شعر از سرزمین ایران و از سرزمین خراسان شمالی به کل منطقه آسیای مرکزی رسوخ پیدا کرده است.
رئیس جمهور افزود: ما هم اشتغال ملت را می‌خواهیم و هم رونق اقتصادی و هم رفاه اجتماعی و هم سانتریفیوژ را. ما همه آنچه حق ما است را می‌خواهیم. ما برای احقاق حقوق خود قیام کردیم.
وی ادامه داد: حضور شما و نشاط شما یادآور روزی است که در 22 خرداد 92 به بجنورد شما آمدم چه اجتماعی بزرگ و شکوهمندی بود به طوری که جایگاهی که آن روز برای سخنرانی ایستاده بودم به خاطر فشار جمعیت شکست شد اما سخنرانی ادامه یافت.
روحانی با بیان اینکه عمدتا طرح‌ها در سال 94 و 95 و برخی در سال اوایل سال 96 با همت و تلاش مسئولان عملیاتی می‌شود خاطر نشان کرد: تکمیل بزرگراه بجنورد به جنگل گلستان 200 میلیارد تومان اعتبار اجرایی و عملیاتی می‌شود. برای راه‌های روستایی به طول 660 کیلومتر 100 میلیارد تومان برای اصلاح، تکمیل و روکش نیاز دارد که تا پایان سال 95 اجرایی و عملیاتی می‌شود.
به گفته وی طرح مهم دیگر طرح ریلی راه‌آهن بجنورد-اسفراین و اسفراین به جوین و به اتصال آن به راه‌آهن سراسری . این طرح یک اعتبار سنگین نیاز دارد که حدود هزار میلیارد تومان است. قطعه اسفراین تا جوین 50 میلیارد تومان نیاز دارد و تا پایان سال 95 اجرایی و عملیاتی می‌شود و مابقی این طرح را در تلاش هستیم با جذب منابع تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی به میزان 300 میلیون دلار کار و شروع و عملیاتی بشود.
رئیس جمهور با اشاره به 13 نقطه حادثه خیز در استان گفت: برای برطرف کردن آن 17 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که همه ان 13 نقطه حادثه‌خیر در سال 94 و 95 رفع می‌شود. تکمیل طرح‌های در دست اجرا در فرودگاه بجنورد هم 30 میلیارد تومان هزینه احتیاج دارد. بیمارستان 200 تختخوابی بجنورد در 44  میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تا پایان سال 95 این طرح هم اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه بیمارستان 218 تختخوابی شیروان با 29 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 95 تکمیل می‌شود خاطرنشان کرد: همچنین بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان‌های گرمه و جاجرم نیز با 20 میلیارد تومان اعتبار تا پایان سال 94 تکمیل می‌شود. تا سال سال 95 نیز عملیات گازرسانی به 75 نقطه از استان خراسان شمالی که روستاهای آن از نعمت گاز محروم هستند عملیاتی می‌شود.
روحانی ادامه داد: در خراسان شمالی، 80 مدرسه خشتی و گلی با 200 کلاس درس از لحاظ ساختمانی نامساعد هستند که این تعداد نیز در سال 94 و 95 تکمیل و تمام آنها با ساختمان‌های جدید جایگزین می‌شود. طرح آبرسانی بجنورد با 35 میلیارد تومان اعتبار تا اوایل سال 95 تکمیل می‌شود و دیگر بخش‌ها که از آب سالم آشامیدنی برخوردار نیستند از آب سالم برخوردار می‌شوند.
به گفته وی طرح آبرسانی شیروان نیز با 9 میلیارد تومان اعتبار عملیاتی می‌شود همچنین سد سومبار با 50 میلیارد تومان اعتبار تکمیل مو سد چندیر نیز با اعتبار آب‌های مرزی تکمیل می‌شود.
روحانی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی روستایی با 45 میلیارد تومان اعتبار در سال 94 و 95 تکمیل می‌شود متذکر شد: طرح توسعه پتروشیمی با 700 میلیون دلار اعتبار به عنوان بزرگترین واحد صنعتی استان اجرایی می‌شود و در حوزه کشاورزی برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و ارتقای بهره‌وری آب اقدامات لازم و اعتبارات مورد نیاز دیده شده‌اند.
رئیس جمهور با اعلام اینکه در زمینه پروژه‌های برق رسانی تکمیل 2 پست جاجرم و بجنورد با 48 میلیارد تومان اعتبار در دست پیگیری است که امسال 22 میلیارد تومان هزینه می‌شود افزود: دانشکده علوم بجنورد 5.5 میلیارد تومان اعتبار دارد  و 5.2 اعتبار هم برای تکمیل استادیوم‌های ورزشی استان اختصاص داده شده است.
روحانی با تاکید بر اینکه در زمینه گردشگری هم 110 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اجرای 4 هتل ناتمام منظور شده است تصریح کرد: برای بهره‌مندی بیشتر مردم استان از صندوق توسعه ملی تسهیلات این صندوق برای این استان برای طرح‌های کشاروزی با نرخ 10 درصد و طرح‌های بخش صنعت با نرخ 12 درصد اعطا می‌شود و فرصت خوبی است تا کارآفرینان در این زمینه فعال شوند.
به گفته وی در مجموع در این سفر 25 طرح و پروژه با اعتبار 570 میلیارد تومان تصمیم گیری شده است که در همه طرح‌ها در سالجاری و سال آتی اجرایی و عملیاتی می‌شود.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : روحانی: نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد

روحانی: نخواهیم گذاشت تحریم‌ها ادامه داشته باشد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر