صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
ماجراجویان جوان جاده دریایی بهشهر؛

وقتی موتورسواران بهشهری مأموران نیروی انتظامی را نیز دور می زنند/ تصاویر

جاده دریای زاغمرز بهشهر علیرغم کشته شدن یک ماه پیش یک جوان موتورسوار ، باز هم میزبان غیرقانونی موتورسواران نمایشی شده است.

کد خبر : 2511

تاریخ انتشار : 13/06/1392 - 14:18


وقتی موتورسواران بهشهری مأموران نیروی انتظامی را نیز دور می زنند/ تصاویر

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از بلاغ، حرکات نمایشی جوانان بهشهری با موتور های خود با وجود خطرات زیادی که در جاده کم عرض و خطرناک زاغمز در پی دارد ولی استقبال مردم را به دنبال داشته است تا این مسئله به یک اپیدمی در این شهر تبدیل شود.

نکته جالب اینجاست که اکثر این حرکات با موتورهای غیراستاندارد و بدون استفاده از امکانات ایمنی از قبیل کلاه و لباس مخصوص موتور سواری صورت می گیرد و بین موتورسواران با مردم  و همچنین انواع خودروی های سبک و سنگین و ماشین آلات کشاورزی در حال تردد نیز فاصله چندانی وجود ندارد.

مسئولین شهرستان بهشهر  طی ماه های گذشته خبر ساماندهی موتورسواران بهشهری و تحویل دو پیست موتورسواری را داده بودند ولی یکی از پیست ها که به ˈ تپه تک چرخ ˈ معروف بود و  به منابع طبیعی تعلق داشت کمتر از یک ماه است که توسط مسئولین تخریب شد. این پیست در یکی از زمین های مجاور شهرک صنعتی قرار داشت و مسئولان بابت اینکه موتورسواران را مجاب به استفاده از پیست اختصاصی بهشهر کنند این مکان را که با هزینه ای بالغ بر 60 میلیون تومان احداث شده بود تخریب کردند.

و اما پیست موتورسواری بخش خصوصی نیز برای استفاده موتورهای پرشی تعبیه شده است و با همچین موتورهای غیراستانداردی که اکثر جوانان این منطقه دارند، عملاً امکان استفاده از این پیست را برای ماجراجویان جوان بهشهری سلب کرده است تا شاهد اعتراض شدید موتورسواران نسبت به تخریب پیست ˈ تپه تک چرخ ˈو حضور دوباره آنها در جاده خطرناک زاغمرز به دریا باشیم.

مسئولان نیز به جای چاره اندیشی و حل اساسی و برنامه ریزی شده مشکل موتورسواران جوان بهشهری، کنترل شدید این جاده توسط ماموران نیروی انتظامی را در دستور کار خود قرار دادند غافل از اینکه تعداد بیش از حد این جوانان سبب شده است تا نه تنها نیروی انتظامی در متفرق کردن موتورسواران عاجز بماند بلکه شاهد اجرای نمایش خطرناک موتورسواران  مقابل مأموران نیروی انتظامی نیز باشیم!

البته این مسئله دلیل بر نادیده گرفتن زحمات مأموران نیروی انتظامی نیست . کما اینکه آنها برای جلوگیری از حضور موتورسواران در این محل، تصمیم به بستن دو طرف جاده کردند ولی موتورسواران که ظاهراً به جغرافیای منطقه اشراف کامل دارند با استفاده از جاده های فرعی منطقه سر پست خود حاضر می شوند و دست زحمتکشان نیروی انتظامی را در حنا می گذارند.

شاید وقت آن رسیده تا مسئولان شهرستان بهشهر برای همیشه فکری به حال این معضل اساسی بکنند و با دست روی دست گذاشتن ، زمینه را برای کشته شدن دوباره عزیز جوانان این شهر فراهم نکنند .

مطمئناً با پتانسیلی که موتور سواران جوان بهشهری از خود نشان دادند مسئولان این شهر با ساماندهی واقعی آنها و اختصاص یک پیست مناسب برای این امر می توانند حتی روی جاذبه های توریستی و جذب گردشگر نیز حساب باز کنند و زمینه اشتغال چند نفر را فراهم کنند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی موتورسواران بهشهری مأموران نیروی انتظامی را نیز دور می زنند/ تصاویر

وقتی موتورسواران بهشهری مأموران نیروی انتظامی را نیز دور می زنند/ تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر