صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
هلدينگ توسعه صنايع بهشهر، مالک جدید شرکت مارگارین

شراکت صافولای عربستان با توسعه صنایع بهشهر همچنان ادامه دارد!

سهامداران صنعت روغن نباتی در بورس تهران این روزها شاهد فضای متفاوتی هستند.

کد خبر : 25088

تاریخ انتشار : 24/03/1394 - 09:29


شراکت صافولای عربستان با توسعه صنایع بهشهر همچنان ادامه دارد!

به گزارش خط امید بهشهر، هلدينگ توسعه صنايع بهشهر، به‌عنوان بزرگ‌ترين مالك سهام در صنايع روغن نباتي بورس به‌طور رسمي اعلام كرد شراكت صافولاي عربستان در شركت مارگارين پايان يافته است. بر اين اساس شركت مارگارين رسما از سرمايه‌گذار عربستاني جدا شده و از اين پس هلدينگ توسعه صنايع بهشهر و گروهي از سهامداران خرد بورس تهران، مالكان اصلي آن محسوب مي‌شوند. بر اين اساس سيامك ربيعي، مديرعامل شركت مارگارين در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تأييد ماجرا، تأكيد كرد:

شركت ايراني مارگارين فعاليت دوباره خود را پس از تغيير سهامداري آغاز كرده است. مرتضي داداش، مديرعامل هلدينگ توسعه صنايع بهشهر هم كه به‌عنوان سهامدار عمده شركت مارگارين با خبرنگاران صحبت مي‌كرد، با اشاره به سوابق ماجرا گفت: در سال 82، با مجوز دولت وقت، صافولاي عربستان در مجموعه صافولا- بهشهر متشكل از 51درصد سهام شركت صنعتي بهشهر و 53درصد سهام شركت مارگارين، به ميزان 49درصد شريك شد. بر اين اساس صافولا-بهشهر به‌عنوان يك شركت مشترك ايراني و عربستاني 53درصد سهام مارگارين و 51درصد سهام صنعتي بهشهر را مالك شد.

مديرعامل هلدينگ توسعه صنايع بهشهر افزود: اما در سال‌هاي بعد صافولاي عربستان، از فضاي موجود در بورس استفاده كرده و سهم خود را در 2شركت صنعتي بهشهر و مارگارين به 80درصد افزايش داد. توسعه صنايع بهشهر هم در سال 87 به‌منظور مشاركت در افزايش سرمايه‌ بانك اقتصاد نوين، مجبور شد 31درصد ديگر از سهام خود را در صافولا- بهشهر واگذار كند. از آن تاريخ به بعد توسعه صنايع بهشهر فقط مالك 20درصد و صافولاي عربستان مالك 80درصد سهام شركت مشترك صافولا- بهشهر شد.

او افزود: پارسال بعد از كارشناسي‌هاي انجام‌شده، مقرر شد كه 10درصد سهام صافولا-بهشهر را در مقابل 80درصد سهام شركت مارگارين با صافولاي عربستان تهاتر كنيم. او درباره نسبت‌هاي فعلي شراكت با صافولاي عربستان، گفت: در حال حاضر به نسبت 10درصد توسعه صنايع بهشهر و 90درصد صافولاي عربستان در شركت صافولا- بهشهر شراكت داريم؛ يعني سهم ما در صافولا - بهشهر(شركت مشترك ايران و عربستان) فقط10درصد است.

    تكذيب رابطه صافولاي عربستان و داعش

مرتضي داداش، مديرعامل هلدينگ توسعه صنايع بهشهر كه به‌عنوان سهامدار عمده شركت مارگارين با خبرنگاران صحبت مي‌كرد، از پررنگ نشان دادن نقش سرمايه‌گذاران عربستاني در صنعت روغن نباتي ايران انتقاد كرد و به‌صورت تلويحي شايعات مطرح‌شده مبني بر كمك مالي صافولاي عربستان به گروهك تروريستي داعش را رد كرد و گفت: براي بررسي اين ادعا بهتر است به جريان خروج و ورود نقدينگي در ترازنامه و صورت‌هاي مالي شركت صافولا در بورس نيويورك توجه شود. مديرعامل شركت توسعه صنايع بهشهر در برابر اين پرسش كه آيا ادامه مشاركت با عربستاني‌ها را مورد بررسي قرار داده‌ايد، تأكيدكرد:

صافولا با مجوزهاي رسمي دولت جمهوري اسلامي وارد صنعت روغن نباتي ايران شده و اگر حساسيتي وجود داشته باشد، قطعا مسئولان اقتصادي و سياسي تذكرات لازم را خواهند داد. او تأكيد كرد: در حقيقت صافولا يك شركت سرمايه‌گذار خارجي است. در حال حاضر هم سهام شركت مارگارين به‌طور كلي از زير‌مجموعه آن جدا شده‌ است. به تعبيري واضح‌تر، در حال حاضر شركت مارگارين متعلق به هلدينگ توسعه صنايع بهشهر و گروهي از سهامداران خرد بازار سرمايه است. شركت صنعتي بهشهر هم شركتي است كه توسط صافولا- بهشهر اداره مي‌شود.


منبع : مشرق

 

  

دیدگاه شما در مورد : شراکت صافولای عربستان با توسعه صنایع بهشهر همچنان ادامه دارد!

شراکت صافولای عربستان با توسعه صنایع بهشهر همچنان ادامه دارد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر