صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ترس از تکرار حادثه زائران مشهد و لغو دیدارهای فوتسال در مازندران

از سویی در بعضی صحبت‌های درگوشی سخن از ترس مسئولان مربوطه نسبت به تکرار واقعه‌ای که برای اتباع مهمان در کشور نظیر آنچه برای زائران عربستانی در مشهد مقدس رخ داده زمزمه می‌شود.

کد خبر : 25018

تاریخ انتشار : 23/03/1394 - 11:51


ترس از تکرار حادثه زائران مشهد و لغو دیدارهای فوتسال در مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، چند روزی است که خبر دیدار دوستانه فوتسال بین تیم‌های شهرداری نکا و تیم ملی تاجیکستان در سالن سردار شهید طوسی برای روز شنبه 23 خردادماه به‌گوش می‌رسد و حتی با وجود عدم استقرار بنر تبلیغاتی این دیدار در سطح شهر، جوانان و علاقه‌مندان به ورزش و به‌ویژه رشته فوتسال خود را برای تماشای آن آماده می‌کنند.

قرار بر این بوده است که تیم ملی تاجیکستان با حضور در مازندران 3 دیدار تدارکاتی در شهر‌های آمل، بهشهر و نکا برگزار کرده و پس از آن، یکشنبه 24 خردادماه به کشور خود بازگردد که با خبر لغو برگزاری دیدار اول در آمل روبه‌رو شدیم و همین امر ما را بر آن داشت تا علت آن و سرنوشت سایر دیدارها را پیگیری کنیم.

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که برای دیدار تیم‌های شهرداری نکا و تاجیکستان نیز مانند دیدار آمل دستور لغو صادر شده است که دلیل آن هم عدم هماهنگی لازم با وزارتخانه‌های مربوطه و اداره ورزش و جوانان مازندران برای برگزاری این دیدارها و ورود تیم تاجیکستانی با عنوان یک گروه توریستی به کشور و نه برگزاری مسابقه فوتبال عنوان شده است.

گفته می‌شود سرمربی تیم تاجیکستان از دوستان حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی و مدرس بین‌المللی فوتسال بوده و با همکاری رویانیان مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس برنامه سفر تیم ملی تاجیکستان به ایران هماهنگ شده است.

از سویی در بعضی صحبت‌های درگوشی سخن از ترس مسئولان مربوطه نسبت به تکرار واقعه‌ای که برای اتباع مهمان در کشور نظیر آنچه برای زائران عربستانی در مشهد مقدس رخ داده زمزمه می‌شود، درحالی که گفته می‌شود مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در سمیناری در مشهد به‌سر می‌برد، معاونان و مسئولان مربوطه تن به ریسک برگزاری چنین مسابقه‌ای نمی‌دهند.

اما دیدار تیم تاجیکستانی در بهشهر به قوت خود باقی بوده و با حضور مسئولان شهری و نماینده شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی بدون به‌وجود آمدن مشکلی برگزار شده است، این درحالی است که اختیار برگزاری این رقابت از سوی استانداری به مسئولان بهشهر داده شد تا با مسئولیت خودشان نسبت به برگزاری آن اقدام کنند.

اما در ادامه چند نکته بسیار مهم و قابل تأمل به ذهن متبادر می‌شود که بیان آن‌ها خالی از لطف نیست:

از سوی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نکا هدف از برگزاری چنین مسابقه‌ای، ارتقای سطح فوتسال شهرستان با دعوت از هیئت مدیره و مدیران عامل برخی تیم‌های لیگ برتری مانند راه ساری، گیتی‌پسند اصفهان، شهید منصوری قرچک، پر کردن اوقات فراغت جوانان و تلاش برای حفظ تیم در لیگ دسته اول کشور با توجه به ظرفیت مناسب این منطقه بیان شده است.

با توجه به اینکه تیم شهرداری نکا فصل گذشته در لیگ دسته اول فوتسال کشور حضور داشته و به‌علت وجود مشکلات فراوان مالی، امکاناتی و حمایتی موفق به ادامه حضور نشده و به دسته پایین‌تر سقوط کرده است، آیا این فرصت مناسبی برای جذب حمایت‌های کشوری و جلب نظر مسئولان با توجه به نامه‌نگاری‌های انجام شده با رئیس فدراسیون فوتبال برای اتخاذ تدابیر ادامه حیات این تیم در سطوح بالای فوتسال کشور نبوده است.

گفته می‌شود که حتی یک اسپانسر نیز پس از مدت‌ها حمایت مالی از تیم شهرداری را با شرط حضور در دسته اول متقبل شده و تلاش مسئولان باشگاه شهرداری در دستیابی به این مطلوب بوده است، حال چگونه است که مسئولان ارشد شهرستان با وجود ادعای مدیریت یکپارچه و قوی، توان برگزاری دیداری این چنین را همچون شهر مجاور خود ندارند.

همچنین تمام بازی‌های خانگی تیم شهرداری نکا در طول فصل گذشته مسابقات لیگ دسته اول فوتسال کشور به‌صورت رایگان برگزار شده و این دلیل دیگری در جذب جوانان و مخاطبان این ورزش در شهرستان به‌شمار می‌رود.

اما مطلب مهم آخر اینکه نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی در جلسه‌ای که در تاریخ 29 آبان‌ماه سال گذشته در اداره ورزش و جوانان نکا با حضور سرپرستان تیم‌های فوتبال و فوتسال شهرستان برگزار شده بود، جملات عجیبی در عدم الزام و تمایل به تیم‌داری در شهرستان بیان کرده بود.

وی که علاقه‌ای حتی برای تیم‌داری از خود نشان نمی‌داد و تاکنون حضور بسیار کم‌رنگی در این دست مسابقات داشته است، در این مسابقه که حتی مورد تأیید مسئولان استان هم نبوده حاضر شده و همین امر سبب افزایش شایعات مبنی بر وجود جنبه انتخاباتی در این حرکت را افزایش می‌دهد.

به‌نظر می‌رسد با اتخاذ مدیریت یکپارچه و هدفمند، با وجود ظرفیت فراوان در ورزش مازندران، خصوصاً رشته فوتسال بتوان آینده درخشانی را برای جوانان و علاقه‌مندان به ورزش در این استان را رقم زد.

شایان ذکر است پایگاه جامع اطلاع‌رسانی بلاغ، آمادگی انعکاس نظرات و پاسخ‌های مسئولان در این رابطه را دارا است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : ترس از تکرار حادثه زائران مشهد و لغو دیدارهای فوتسال در مازندران

ترس از تکرار حادثه زائران مشهد و لغو دیدارهای فوتسال در مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر