صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

راه‌اندازی 9 مرکز خرید تضمینی جو در مازندران/بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را در استان دارد

سرپرست مدیریت تعاون روستایی استان مازندران گفت: شبکه تعاون روستایی مازندران در کنار شرکت پشتیبانی امور دام استان، 9 مرکز خرید در شهرستان‌های بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، جویبار، بابلسر و آمل دایر کرده است.

کد خبر : 24896

تاریخ انتشار : 20/03/1394 - 10:39


راه‌اندازی 9 مرکز خرید تضمینی جو در مازندران/بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را در استان دارد

به گزارش خط امید بهشهر، منطقه مازندران به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، کریم عباس‌زاده با بیان اینکه محصول جو به لحاظ دارا بودن ارزش غذایی، یک محصول مهم و استراتژیک در تولید دام و طیور است، اظهار کرد: مازندران با دارا بودن 46 هزار هکتار سطح زیر کشت محصول جو رتبه 18 را از لحاظ تولید در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: متوسط تولید در واحد سطح در کشور در کشت آبی پنج تن در هکتار و کشت دیم 800 کیلو گرم در هکتار است، در حالی که مازندران به دلیل شرایط مطلوب جوی متوسط تولید آن بالغ بر دو تن در هکتار است.

سرپرست مدیریت تعاون روستایی مازندران افزود: کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش‌بینی تولید جو را حدود 90 هزار تن اعلام کردند.

عباس‌زاده اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از اهداف دولت و به تبع آن سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خرید تضمینی محصولات کشاورزی به منظور حمایت و تشویق کشاورزان برای تولید محصولات است، شبکه تعاون روستایی مازندران در کنار شرکت پشتیبانی امور دام استان، 9 مرکز خرید در شهرستان‌های بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، جویبار، بابلسر و آمل اقدام دایر کرده است.

وی با بیان اینکه شبکه تعاون روستایی مازندران برای رفاه حال کشاورزان، با دارا بودن امکاناتی از قبیل انبار و تجهیزات لازم و نیروهای کارآزموده در حال خدمت به کشاورزان هستند، گفت: محصول جو مذکور با سه درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید به ارزش 9200 ریال خریداری می‌شود و به ازای افزایش و یا کاهش افت مفید و غیر مفید بر اساس جدول پاکی، بهای جو محاسبه و پس از ارسال لیست از طریق شرکت پشتیبانی‌ امور دام استان به بانک کشاورزی به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

سرپرست مدیریت تعاون روستایی مازندران یادآور شد: شهرستان‌های ساری و بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را انجام دادند.


منبع : ایسنا

 

  

مطالب مرتبط با : راه‌اندازی 9 مرکز خرید تضمینی جو در مازندران/بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را در استان دارد
دیدگاه شما در مورد : راه‌اندازی 9 مرکز خرید تضمینی جو در مازندران/بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را در استان دارد

راه‌اندازی 9 مرکز خرید تضمینی جو در مازندران/بهشهر بیشترین حجم خرید جو از کشاورزان را در استان دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر