صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران در گفتگو با خط امید:

خبرنگاران مازندران پالایش می‌شوند / یارانه خبرگزاری‌هایی که خبرنگار خود را بیمه نکنند، بازبینی می‌شود.

مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران گفت: اگر رسانه‌ای نسبت به بیمه خبرنگار خود تمکین نکند در پرداخت یارانه این آن‌ها باز بینی خواهد شد.

کد خبر : 24829

تاریخ انتشار : 19/03/1394 - 20:36


خبرنگاران مازندران پالایش می‌شوند / یارانه خبرگزاری‌هایی که خبرنگار خود را بیمه نکنند، بازبینی می‌شود.

حسین قربانی در گفتگو با خبرنگار خط امید در خصوص بیمه خبرنگاران گفت: متاسفانه سازمان بیمه تامین اجتماعی به دلیل بدهی دولت به این سازمان بیمه خبرنگاران را لغو کرد، تلاش های فراوانیدر این زمینه انجام شده است که در آینده‌ای نزدیک مشکل بیمه‌ای خبرنگاران برطرف می‌شود.

 

وی ادامه داد: خبرنگارانی که از قبل بیمه بودند با دریافت معرفی نامه از مدیر مسئول خبرگزاری یا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلا می مازندران در سایت صندوق اعتباری هنر ثبت می کنند که بعد از چند روز این مدارک به اداره ارشاد شهرستان مربوطه و نهایتا از طریق اتوماسیون اداری به تامین اجتماعی ارسال شده و بیمه این همکاران ادامه پیدا می‌کند.

 

مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران در خصوص خبرنگارانی که هنوز بیمه نشدند، تصریح کرد: مقرر شده یارانه خبرگزاری‌های مکتوب و مجازی با توجه به لیست بیمه خبرنگاران پرداخت می شود، و اگر رسانه‌ای نسبت به بیمه خبرنگار خود تمکین نکند خانه مطبوعات به اداره ارشاد و مراجع بالاتر اعلام می کند و در نهایت در پرداخت یارانه این رسانه ها باز بینی خواهد شد.

 

حسین قربانی افزود: کسانی هم که تا کنون بیمه مشاغل نشدند و خواستار بیمه درمانی هستند می توانند با مراجعه به سایت بیمه سلامت ظرف مدت 24 تا 48 ساعت دفترچه درمانی بیمه سلامت دریافت کنند.

 

وی به پالایش خبرنگاران استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی از دوستان مدت‌ها‌است که در حوزه رسانه فعالیت نمی کنند اما همچنان لیستشان در اداره ارشاد موجود است به طوریکه لیست اصحاب رسانه اداره ارشاد استان 950 نفر عضو دارد اما در لیست خانه مطبوعات استان نام 800 نفر ثبت شده است.

 

مدیر عامل خانه مطبوعات مازندران تاکید کرد: اگر این پالایش انجام شود مطمئنا بیش از 500 خبرنگار در استان مازندران نخواهیم داشت به همین دلیل امسال در روز خبرنگار فقط از خبرنگاران تجلیل می شود.



 

  

دیدگاه شما در مورد : خبرنگاران مازندران پالایش می‌شوند / یارانه خبرگزاری‌هایی که خبرنگار خود را بیمه نکنند، بازبینی می‌شود.

خبرنگاران مازندران پالایش می‌شوند / یارانه خبرگزاری‌هایی که خبرنگار خود را بیمه نکنند، بازبینی می‌شود.

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر