صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور از سدهای گلورد و هراز در مازندران بازدید کرد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی مدیریت منابع آب ایران از سد های در دست اجرا گلورد و هراز و همچنین سایت سد در دست مطالعه زارم رود مازندران بازدید کرد.

کد خبر : 24821

تاریخ انتشار : 19/03/1394 - 12:23


معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور از سدهای گلورد و هراز در مازندران بازدید کرد

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در این بازدید محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل اب منطقه ای مازندران با اشاره به ضرورت احداث طرح های تأمین و انتقال گفت : سدسازی درمازندران از الزامات مدیریت منابع آب است و بدون احداث سد تأمین آب کشاورزی و شرب مردم بسیار دشوار و غیر ممکن می باشد .

وی بابیان اینکه امسال بیش از هشت هزار هکتار فقط در محدوده نکا و بهشهر به دلیل کم آبی به زیر کشت نرفت و برای تأمین آب شرب بسیاری از شهرهای استان با مشکل مواجه هستیم گفت : طرح جامع مطالعات آب شرب استان تهیه شده و برای ارتقا کمی و کیفی آب شهرها و روستا های استان راهی جز تأمین و انتقال آب از سد ها نداریم .

وی با بیان اینکه این استان یک عقب ماندگی تاریخی در زمینه احداث طرح های تأمین و انتقال آب دارد گفت : اعتبارات مصوب این طرح ها ناکافی است لذا انتظار داریم توجه بیشتری به طرح های عمرانی این شرکت به ویژه سدهای هراز ، گلورد و چالوس صورت گیرد .

مجید سیاری معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت بسیار خوب سد و شبکه گلورد بر تقویت اعتبارات این طرح با بهره گیری از روش های متعدد تأکید کرد و گفت : امیدواریم با پیگیری که در این خصوص صورت خواهد گرفت هرچه سریعتر بهره برداری اولیه ( آبگیری ) از سد و شبکه گلورد فراهم شود .

وی با اشاره به اهمیت سد هراز برای دشت یکصد هزار هکتاری شهرهای آمل ، بابل ، محمود آباد ، فریدونکنار و بابلسر گفت : وزارت نیرو ساخت و تکمیل این سد را در اولویت سدهای در دست ساخت خود قرار داده و در تلاش است با بهره گیری از روش های مناسب اعتبارات مورد نیاز آن را تأمین نماید .

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور با تأکید بر ضرورت و اهمیت رعایت مسائل فنی در اجرای این طرح های بزرگ گفت : در عین حال که باید سرعت در کار را همواره مد نظر داشته باشیم اما هیچگاه نبایداز دقت در اجرا با رعایت کامل مسائل فنی را غافل باشیم و بحمد الله همکاران ما در استان توجه ویژه به این مهم دارند .

وی همچنین از سایت سد زارم رود که مطالعات مرحله اول آن به اتمام رسیده بازدید و بر آغاز عملیات اجرایی آن پس از اخذ مجوزات قانونی تأکید کرد.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور از سدهای گلورد و هراز در مازندران بازدید کرد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی آب کشور از سدهای گلورد و هراز در مازندران بازدید کرد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر