صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سریال اهانت به آمرین معروف همچنان ادامه دارد

ضرب و شتم عضو سابق خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بد حجاب!

آیت الله توکل استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بدحجاب توسط همسر این زن مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

کد خبر : 2475

تاریخ انتشار : 13/06/1392 - 12:25


ضرب و شتم عضو سابق خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بد حجاب!

به گزارش خط امید بهشهر _ آیت ا... توکل استاد اخلاق حوزه علمیه بابل و نماینده یکی از ادوار گذشته مجلس خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بدحجاب توسط همسر این زن مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

این اتفاق زمانی رخ داد که این زن و شوهر خودروی خود را در مقابل منزل آیت ا... توکل پارک نموده و پس از پیاده شدن از خودروی خود ، با توجه به آنکه این زن حجاب مناسبی نداشته از سوی آیت ا... توکل مورد امر به معروف قرار می گیرد که همسر وی با این استاد اخلاق درگیر می شود و پس از درخواست آيت اله توکل از وی برای پايان قائله ، وی  اظهار داشته : « دل خوشي از شما ندارم ، شما به چه حقي به خانم من بابت حجابش تذکر داديد و ... » آيت اله توکل در پاسخ گفت: « امر به معروف وظيفه من مي باشد ، حتي اگر به قيمت جانم تمام شود » که در اين حين این فرد اقدام به ضرب و شتم ايشان نمود.  

 پس از حضور مامورين انتظامي در صحنه جهت دستگيري ضارب که با مقاومت وي مواجه بود و در حالی که ضارب با اهانت به آیت الله توکل می گفت: "شما مامور نيستيد ، شما نوچه هاي این آيت اله هستيد."در نهايت موفق به دستگيري وي شدند.

چندی پیش نیز یک آمر به معروف در چمستان نور به دلیل تذکر به دو مسافر که با پوشش بسیار نامناسب از سوی آنان مورد حمله قرار گرفته و از ناحیه گردن به وسیله شیشه نوشابه مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

رواج این گونه ضرب و شتم ها و اهانت ها به آمرین معروف و عدم برخورد مناسب با ضاربین این جرات را به اهانت کنندگان به شئائر اسلامی می دهد که به راحتی هنجارهای فرهنگی و اجتماعی جامعه اسلامی را زیر پا بگذارند و امر به معروف و نهی از منکر به راحتی به دست فراموشی سپرده شود.

رهبر معظم انقلاب در بیاناتی در تاریخ ۱۳۷۱/۰۷/۲۹ خود بقدری برای امر به معروف و نهی از منکر شان و مقام قائل می شوند که می فرمایند اگر احساس کنم در قضیه ای از ناهی از منکر حمایت نشده است خودم وارد قضیه می شوم .

اما حالا این را مقایسه کنید با همین جریان اخیری که پیش آمده، بی تفاوتی و احساس وظیفه نکردن دستگاه های مسئول در برابر ناهی از منکر میتواند چه خسارات جبران ناپذیری به فرهنگ اسلامی ما داشته باشد.

این اتفاقات تا زمانی که تغییری رخ ندهد قطعا ادامه خواهد داشت . حرف شوهر آن خانم بی حجاب وقیح ، شاید خیلی هم(به فهم خودش) بی ربط نبود، آن موقع که گفت :« دل خوشي از شما ندارم ، شما به چه حقي به خانم من بابت حجابش تذکر داديد و ... » وقتی حمایت نباشد همین می شود که دیگر ناهیان منکر جرات امر و نهی کردن را نمی کنند چون پشتوانه ای ندارند. مزد دغدغه و عمل به شرع مقدس را با کتک خوردن و چاقو خوردن می گیرند و دیگر هیچ.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : ضرب و شتم عضو سابق خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بد حجاب!

ضرب و شتم عضو سابق خبرگان رهبری به دلیل امر به معروف یک زن بد حجاب!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر