صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پاسخ به ادعای انکار فایل صوتی هاشمی

حاج اقا و باز هم ماجرای داستان کی بود کی بود من نبودم!

اظهارات و مواضع این روزهای هاشمی رفسنجانی درباره اتفاقات داخلی سوریه یا به سرعت تکذیب می شوند یا خبرگزاری ها و سایت ها مجبور می شوند آنها را با جرح و تعدیل بازنشر کنند.

کد خبر : 2467

تاریخ انتشار : 13/06/1392 - 12:00


حاج اقا و باز هم ماجرای داستان کی بود کی بود من نبودم!

خط امید بهشهر _ سخنان هاشمی رفسنجانی در سوادکوه با بازتاب گسترده رسانه های داخلی و خارجی مواجه شد و این سوال را در اذهان عمومی بوجود آورد که آیا این سخنان هاشمی آنهم در زمانی که منطقه بفرموده مقام معظم رهبری مثل انبار باروت است  بر ضد مصالح و مواضع قاطعانه نظام برای حمایت از دولت و ملت سوریه که در نوک پیکان مقاومت قرار دارد،متناقض با منافع نظام نیست؟! آیا این سخنان هاشمی برخلاف خط امام (ره) درقبال استکبار جهانی که در راس آن آمریکا و اسرائیل قرار دارند نیست؟!

صراحت دیدگاه هاشمی درقبال مسئله سوریه سبب شد که عده ای برای تلطیف این موضع دست به یک برش تاکتیکی بزنند و آن را تحریف سخنان هاشمی در مراسم سالگرد آیت الله صالحی بخوانندکه با انتشار فیلم و فایل صوتی مراسم به تمامی ابهامات پاسخ داده شد.

در این میان موضع گیری برخی از افراد در قبال این اسناد که صحت و سقم آن ثابت شده قابل تامل است که دراین میان سخنان آیت الله طباطبایی نژاد عضو مجمع خبرگان رهبری است که در مصاحبه ای با خبرگزاری مدعی رسانه بیداری اسلامی اعلام کردند؛بنده با سوالی که رو در رو از آقای هاشمی رفسنجانی پرسیدم ایشان به صراحتاً تاکید کرد که صدای منتشره منتسب به وی جعلی است و وی دولت سوریه را درباره کاربرد سلاح‌های شیمیایی علیه مردمش متهم نکرده است.

و نکته دیگر آنکه عضو محترم خبرگان رهبری یادآور شدند که روایت داریم اگر 50 نفر هم بگویند فردی حرفی را زده ولی خود آن فرد بگوید نگفته‌ام، فصدقه و کذبهم (آن فرد را تصدیق کن و آنها را که می‌گویند گفته، تکذیب کن)(امام صادق(ع)).

حال باید گفت خوب بود جناب آیت الله طباطبایی نژاد که ارادت شما به اقای هاشمی بر کسی پوشیده نیست این روایت را نیز از حضرت رسول (ص) برای افکار عمومی بیان می کردند که حضرت رسول (ص) فرمودند: "چه خيانت بزرگي است که به برادرت چيزي بگويي که تو را تصديق کند و تو به او دروغ گفته باشي."!

و اما چند نکته را برای تنویر افکار عمومی بالاخص برای اینکه برخی از علمای عظام و نخبگان سیاسی دچار تردید نشوند عرض می کنم که در مراسمی که بالغ بر 3000 هزار نفر مردم اعم از محصل،کسبه،دانشجو،کارمند و کارگر و ....همچنین از علمای عظام ،پژوهشگران و نخبگان و از اعضای محترم خبرگان رهبری تا نمایندگان مردم مازندران و استاندار و مسئولان استانی و شهرستانی شرکت داشتند و به نوعی درعرصه عمومی و علنی شاهد و گواه این اظهارات شگفت آور هاشمی بودند تا جائیکه نه تنها نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بلکه دو عضو مازندران در خبرگان رهبری نیز بر این سخنان هاشمی بر علیه دولت سوریه شهادت داده اند؛ می توان باز هم به شعور 3000 نفر از مردم عادی و علما و... که در مراسم حضور داشتند و شاهد این اظهارات تامل برانگیز بودند بی احترامی کرد؟

شاید برخی ها فراموش کردند که در عصر انفجار اطلاعات نمی توان خبری را انکار محض و بایکوت رسانه ای کرد.

در دقایق اولیه انتشار نوار صوتی حاوی اظهارات هاشمی در سوادکوه در سایت بلاغ،روابط عمومی دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام طی تماسی که با دفتر سایت بلاغ داشته ضمن تایید سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام؛سایت را متهم به گروکشی به خاطر تکذیبیه قبلی روابط عمومی مجمع کرد و با اصرار بر حذف فایل صوتی اظهار کردند که به مصلحت نیست حرف هایی که حاج آقا(هاشمی) بر خلاف سیاست های کلی نظام می زنند منتشر شود!!!

این قضیه موید این موضوع است که سخنان این روزهای هاشمی رفسنجانی درباره اتفاقات سوریه یا به سرعت تکذیب می شوند یا خبرگزاری ها مجبور می شوند آنها را با جرح و تعدیل بازنشر کنند.

آیا باز هم به جای عذرخواهی از سخنانی که غیر از مواضع نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر اعلام مواضع مقام معظم رهبری در قضایای سوریه که کاملاً محرز است و ابهام و تردیدی در مواضع صریح نظام و معظم له وجود ندارد؛  از ملت بزرگ ایران و تمامی کسانی که در خط مقدم جبهه اسلام در مبارزه با کفر قرار دارند از استراتژی "بزن در رو" استفاده می کنید و داستان "کی بود کی بود من نبودم"! را برای مردم می خوانید؟

آقای هاشمی در جریان این سفر 4 روزه خود به مازندران و پس از بیان مواضع خود در قبال دولت سوریه، در شهرستان نور و در جواب اعتراضات برخی مسئولین و علماء شهرستان نور هم نسبت به این مواضع خود پافشاری داشته است!

آیا این تناقض در گفتار هاشمی رفسنجانی نیست که به شما(آیت الله طباطبایی نژاد) به نوعی دیگر پاسخ میدهد و فایل صوتی را جعلی میخواند( در صورتی که فیلم کامل این سخنرانی از زوایای مختلف در دفتر سایت بلاغ موجود است) اما در پاسخ به اعتراضات برخی از علماء قاطعانه بر مواضع خود پافشاری می کند؟

شاهدان این مراسم، همین مردم که ولی نعمتان این نظام هستند که در این سالگرد هم با چشم خود دیده و هم با گوش خود شنیده اند که آقای هاشمی رفسنجانی به صراحت بدون در نظر گرفتن مصلحت نظام دراین شرایط حساس منطقه ای سخنانی را بیان کند که حمایت ایران را از محورمقاومت زیر سوال برد، آیا قابل استناد نیست؟!

آیا اقای هاشمی فیلم ضبط شده خود را در ملاعام می تواند تکذیب کند؟

و نکته ای که در آخر باید  یادآور شد با اشاره به این حدیث از پیامبر اعظم (ص) ؛ که سئل رسول اللَّه (ص) :رسول اللَّه (ص) یكون المؤمن جبانا؟ قال نعم، قیل و یكون بخیلا؟ قال نعم، قیل یكون كذابا؟ قال لا!" (13) از پیامبر پرسیدند آیا انسان با ایمان ممكن است (گاهى) ترسو باشد فرمود: آرى، باز پرسیدند آیا ممكن است (احیانا) بخیل باشد فرمود: آرى، پرسیدند آیا ممكن است كذاب و دروغگو باشد؟ فرمود نه"!  چرا كه دروغ از نشانه‏ هاى نفاق است و نفاق با ایمان سازگار نیست.

 آیا آقای هاشمی که در برخی از مسائل مطرح شده نسبت به ایشان برای تنویر افکار عمومی با دادن  بیانیه و تکذیبیه آن را تهمت و دروغ می نامد آیا این بار نیز که این صوت و فیلم بقول ایشان جعلی بوده شاید به دادن بیانیه ای خلاف واقع بپردازد که اگر اینگونه باشد نه تنها به شعور مردم ولایی و بصیر مازندران که شاهد این اظهارات خلاف منافع و مصالح نظام بودند توهین خواهد کرد بلکه در شخصیت انقلابی و اسلامی خود نیز تشکیک وارد می کند.

نویسنده : ابراهیم علوی
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : حاج اقا و باز هم ماجرای داستان کی بود کی بود من نبودم!

حاج اقا و باز هم ماجرای داستان کی بود کی بود من نبودم!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر