صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
"اصول و مبانی" امام خمینی(ره) / امام و استکبارستیزی

همه گرفتاری‏‌های ملت ایران و مسلمین از آمریکاست

امام خمینی(ره) می‌فرمایند: دنیا بداند که هر گرفتاری‌‏ای که ملت ایران و ملل مسلمین دارند، از اجانب آمریکاست، از آمریکاست. ملل اسلام از اجانب عموماً و از آمریکا خصوصاً متنفر است.

کد خبر : 24646

تاریخ انتشار : 18/03/1394 - 12:35


همه گرفتاری‏‌های ملت ایران و مسلمین از آمریکاست

به گزارش خط امید بهشهر، انقلاب اسلامی ایران در زمانی به پیروزی رسید که زندگی مردم جهان زیر سایه موشک‌های قاره‌پیما و بمب‌های اتمی دو ابرقدرت شوروی و آمریکا و دلهره هر روزه آغاز جنگ جهانی سوم سپری می‌شد.
حضرت روح‌الله با سردادن شعار نه غربی نه شرقی دژ مستحکم جمهوری اسلامی را برای پناه دادن تمامی مستضعفان و ستم‌دیدگان جهان بنا نمود و پرچم مبارزه با استکبار را بر فراز آن برافراشت.
روح جهاد و مبارزه با زورگویان عالم که در کالبد یخ‌زده مسلمان توسط رژیم صهیونیستی و حامیانش هر روز لگدمال می‌شد و عده‌ای چند ده هزار نفری یک میلیاد نفر مسلمان را تهدید به مرگ می‌کردند، با مشاهده ظهور انقلاب اسلامی ایران دریافتند که اتکای به خود و توکل بر خدا دو رمز پیروزی بر ظالمان جهان و مستکبرین عالم است و باید برای رهایی از ظلم قیام کرد.
بررسی سیر جنگ‌ها و شورش‌ گروه‌های مسلمان علیه رژیم جعلی صهیونیستی نشان می‌دهد که شکست ابرقدرت‌های جهان‌خوار که روزی آرزوی شب‌های تاریک ارتش متحد عربی در برابر رژیم صهیونیستی بود، شکست آنان در شش روز لکه ننگی در تاریخ کشورهای عرب مسلمان شد، با دمیدن روح انقلاب ایران بر فطرت جوانان حزب‌الله توانستند در 33 روز طومار ماشین جنگی اشغالگران قدس را درهم بچیدند و ثابت کنند که اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست‌تر است. این حقیقت تنها با یک اصل، اثبات‌پذیر‌ است و آن بازگشت به روح حقیقی اسلام ناب محمدی (ص) و‌ تربیت نیروهای ورزیده و مومن جهت تحقق اهداف و تعالیم و واجبات دین است.
وقتی حضرت امام خمینی (ره) در اوج سختی‌ها فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، این ادعا بارها اثبات شد و بر همگان ثابت گردید که شیطان بزرگ در برابر حزب خدا قطعا شکست خورده است.
لانه جاسوسی آمریکا، واقعه طبس، هشت سال جنگ تحمیلی و حمایت بیش از 50 کشور از صدام حسین، تحریم‌های پس از جنگ، کارشکنی‌ها، جاسوسی‌ها و ترور‌های پی‌درپی، درگیری‌های مرزی و ایجاد ناامنی‌های گسترده تماماً نشان می‌دهد که هیچ کدام نتوانست ضرب آهنگ انقلاب اسلامی را اندکی کاهش دهد.
از طرفی امروز شاهد آن هستیم که طنین انقلاب اسلامی در کشورهای تحت سلطه وابستگان به استکبار، با تبعیت از انقلاب اسلامی پایه‌های تخت این مستکبرین دست‌نشانده را نیز به لرزه درآورده است.
امام خمینی آغاز نهضت را با مخالفت قانون کاپیتولاسیون آغاز کردند که این امر نشان می‌دهد مبارزه با ظالم و زورگویی حرف اول و آخر ایشان است و‌ هدف از انقلاب نابودی مستکبر و جاری ساختن بحر عظیم اسلام در سراسر جهان است.
امام خمینی(ره) در این خصوص می‌فرمایند: دنیا بداند "که هر گرفتاری‌‏ای که ملت ایران و ملل مسلمین دارند، از اجانب آمریکاست، از آمریکاست. ملل اسلام از اجانب عموماً و از آمریکا خصوصاً متنفر است. بدبختی دُوَل اسلامی از دخالت اجانب در مقدرات آنهاست. اجانبند که مخازن پر قیمت زیرزمینی ما را به یغما برده و می‌‏برند. انگلیس است که سالیان دراز طلای سیاه ما را با بهای ناچیز برده و می‌‏برد.
اجانبند که کشور عزیز ما را اشغال کرده و بدون مجوز از سه طرف به آن حمله کرده و سربازان ما را از پا در آوردند. دیروز ممالک اسلامی به چنگال انگلیس و عمال آن مبتلا بودند؛ امروز به چنگال آمریکا و عمال آن. آمریکاست که از اسرائیل و هواداران آن پشتیبانی می‌‏کند. آمریکاست که به اسرائیل قدرت می‌‏دهد که اعراب مسْلم را آواره کند. آمریکاست که وکلا را، یا بی‌واسطه یا باواسطه، بر ملت ایران تحمیل می‏‌کند. آمریکاست که اسلام و قرآن مجید را به حال خود مضر می‏‌داند، و می‏‌خواهد آنها را از جلو خود بردارد. آمریکاست که روحانیون را خار راه استعمار می‌‏داند، و باید آنها را به حبس و زجر و اهانت بکشد. آمریکاست که به مجلس و دولت ایران فشار می‌‏آورد که چنین تصویب‌نامۀ مفتضحی را که تمام مفاخر اسلامی و ملی ما را پایمال می‌‏کند، تصویب و اجرا کنند. آمریکاست که با ملت اسلام معامله وحشیگری و بدتر از آن می‌‏نماید. 04/08/1343صحیفه جلد 1 "
حضرت امام با با تشریح شرایط روز دنیا، هیپنوتیزم آمریکایی و خواب مصنوعی تمام مسلمانان را برهم می‌زنند و این چنین بود که موج بیداری سراسر جهان را فرا گرفت.
نخستین بارقه‌های این بیداری را می‌توان در ایران و سال‌های ابتدایی انقلاب اسلامی ایران مشاهده کرد.
حضرت امام خمینی در ابتدای انقلاب پیرامون موضع‌گیری نظام در قبال آمریکا و اسرائیل بسیار مورد توجه رسانه‌ها و افکار عمومی جهان قرار گرفت.
"ما به پیروی از انبیای عظام ـ سلام‏اللّه‏ علیهم ـ از صفر شروع کردیم. انبیا ـ علیهم‏السلام ـ برای دعوت و قیام بر ضد طاغوت از صفر شروع می‏‌کردند. ما با پشتیبانی ملت بزرگ اسلام به پیش می‌‏رویم؛ و دست جنایتکاران را قطع کردیم و ریشه‏‌های گندیدۀ آنها را قطع خواهیم کرد. این قدرت اسلام است، این قدرت ایمان ملت است، این بیداری ملت است که در سایۀ قرآن کریم و تعلیمات اسلام بپاخاسته است. مستضعفین بپاخاستند و مقابل مستکبرین ایستادند؛ چنانچه در طول تاریخْ انبیا با مستضعفین بپاخاستند، و با مستکبرین مبارزه کردند و آنها را شکست دادند. ملت مستضعف ما، به تبعیت از تعلیمات اسلام و قرآن کریم، دعوت اسلامی را لبیک گفت و هر‌چه رنج و زحمت دید مصممتر شد، و هر‌چه شهید داد مصممتر شد. 20/02/1358 صحیفه امام خمینی(س) جلد 7"
یکی از دلایل تاثیر سخن امام راحل بر جان مسلمانان اثبات عملی و وجود مصادیق بسیار در خصوص کلام ایشان است که می‌توان با بررسی وقایعی همچون هشت سال دفاع مقدس و تدابیر حکمیانه ایشان و تببین آنها برای مسلمانان روشن‌ضمیر، حقانیت سخنان امام را با درجه بالایی به اثبات رساند و در عینت، آن را مشاهده کرد.
امام در مورد مبارزه با استکبار و جنگ ایران و عراق با اشاره به توان اسلام و مسلمانان خطاب به مردم جهان می‌فرمایند: "باید برای آزادی قدس از مسلسل‌های متکی بر ایمان و قدرت اسلام استفاده و بازی‌های سیاسی را که از آن بوی سازشکاری و راضی نگه‏داشتن ابرقدرت‌ها به مشام می‏‌رسد، کنار گذاشت. جهانیان و مسلمانان جهان دیدند که ملت غیور ایران با دست تهی از ساز و برگ نبرد، در مقابل ابرقدرت‌های زمان و وابستگان خارج و داخل آنان نهضت کردند و انقلاب شکوهمند اسلامی را با همۀ مشکلات، برق‏‌آسا به ثمر رساندند و دست تمام جنایتکاران تاریخ را از کشور عزیز خود قطع کردند و توطئه‏‌های آمریکایی و گروهک‌های چپگرا و راستگرا را با قلبی سرشار از ایمان و عقیده یکی پس از دیگری خنثی نموده و زن و مرد و کوچک و بزرگ دلاورانه در صحنه حاضر و مقدرات کشور خود را در دست توانای خود تعیین نمودند، و امروز با خواست خداوند متعال، ارکان جمهوری اسلامی به دست متعهدین به مکتب و معتقدین به جمهوری اسلامی برقرار و فتنه‌‏انگیزان و توطئه‌‏گران را از صحنه خارج نمودند.
و امروز ایران به رغم بوق‌های خارج و دستگاه‌های تبلیغاتی امریکا و صهیونیست و سیلی‌‏خورده‏‌های از انقلاب، به سوی سازندگی نهایی پیش می‌‏رود و این درس عبرتی است برای کشورهای اسلامی و مستضعفان جهان که قدرت اسلامی خود را بیابند و از عربده‌‏های شرق و غرب و وابستگان و تفاله‌‏های آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالی و اتکال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتکاران را از کشورهای خود کوتاه نمایند و آزادی قدس شریف و فلسطین را سرلوحۀ برنامۀ خود قرار دهند و ننگ سلطۀ صهیونیسم، تفاله امریکا را از دامن خود بزدایند و روز قدس را زنده نگه دارند.
امید است با زنده نگه‏داشتن این روز، بی‏‌تفاوتی‌ها زایل شود و غفلت‌ها مرتفع گردد. و با قیام ملت‌های شریف، بعضی از سران خائن را که به رغم مسلمانان و اسلام، دست در دست اسرائیل و چشم به فرمان امریکا برخلاف مصالح مسلمین به زندگانی سیاسی ننگین خود و به زندگی جنایت‏بار خویش ادامه می‏‌دهند، از صحنه خارج و در گورستان تاریخ مدفون نمایند. حکام غاصبی که در جنگ بین کفاری چون اسرائیل و صدام با مسلمین، طرف کفار را گرفته و به اسلام و مسلمین ضربه وارد می‏‌کنند، از صحنۀ اسلام باید خارج شوند و از حکومت بر مسلمین باید بر کنار گردند".
حضرت امام با توصیه‌هایی به دیگر کشور‌های مسلمان، خیزش جمعی اسلام را شرط پیروزی بر استکبار می‌دانند و به هیچ وجه به مسئله مبارزه با آمریکا در سطح ملی و یا منطقه‌ای نگاه نمی‌کردند.
ایشان کل جامعه مسلمان را خطاب قرار می‌دادند و از این رو ایران و جمارانِ تهران به نوعی محل فرماندهی نیروهای مسلمان در سراسر جهان شد که برای مبارزه با ظالم و مستکبر آماده جهاد و شهادت هستند.
انتفاضه فلسطین و قیام مردم لبنان و درگیری‌های مسلمان علیه صرب‌ها تماما نشان‌دهنده این است که طور حتم سکان هدایت آن در دستان حضرت امام خمینی (ره) است.
"ملت‌های شریف مصر و عراق و دیگر کشورهای تحت سلطۀ منافقان باید قیام کنند و به بلندگوهای فاسد که این جنایتکاران را مسلمان جلوه می‌‏دهند، گوش فرا ندهند و از قدرت‌های پوشالی این خائنان نهراسند. مسلمانان و جهانیان دیدند که صدام عفلقی سرسپردۀ امریکا، به ایران که جز به اسلام و مصالح مسلمین نمی‏‌اندیشد، حمله کرد و آنچنان سرش به سنگ کوبیده شد که اکنون با توسل به سران عرب و پناه به اسرائیل، دنبال مفرّی است که او را از سقوط حتمی نجات دهد، و ملت ایران و قوای مسلح شجاع، آنچنان ضربه‌‏ای به او و طرفداران جنایتکار او زدند که جز تسلیم یا سقوط، مفرّی ندارد و حیله‏‌های ابلهانۀ او و بوق‌های تبلیغاتی صهیونیسم راهگشای او نخواهد شد.10/05/1360صحیفه امام خمینی(س) جلد 15"
حضرت امام خمینی(ره) در سیاست‌گذاری‌های نظام تا هیچ اندازه با رژیمی جز رژیم صهیونیستی سر جنگ نداشته و تندترین مواضع را نسبت به این غاصبان سرزمین‌های قدس گرفته‌اند.
امام با خط و نشان‌های بسیار  خطر صهیونیست‌ها را از تمامی خطرهای جهان اسلام بیشتر می‌داند و تشکیل گروه‌های مبارز و پاک کردن این لکه ننگ را در اولویت اول جهان اسلام بر‌می‌شمرند.
ایشان با تعیین جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس و جهانی کردن آن روز نشان دادند که جهان اسلام نخواهد گذاشت این شیاطین به اهداف شوم خود دست یابند.
"روز قدس را باید مسلمان‌ها زنده نگه دارند. من کراراً راجع به طمع‌های اسرائیل تنبّه داده‌‏ام که اسرائیل اینطور نیست که اکتفا کند به آن زمین‌هایی که غصب کرده است. حالا دیدید که پایتخت خودش را در قدس قرار داده است و تمام این چیزهایی که از امریکا و از طرفدارهای حقوق بشر و از این محافل و مجالسی که در خارج هست، اینها تمام یک شعرهای غیر‌موزون است و لهذا، می‏‌بینید که انکار می‌‏کنند و اسرائیل هیچ اعتنا نمی‌‏کند. تنبّه می‌‏دهند، اسرائیل آنها را محکوم می‏‌کند. این برای آن است که مسئله، مسئلۀ جدّی نیست. اینطور نیست که امریکا جدّاً مخالف باشد با اینکه پایتخت اسرائیل در قدس باشد و مع‏ذلک اسرائیل بتواند یک همچو کاری بکند. اینها همه یک مانورهایی است که می‏‌دهند. یا مثلاً، مجالس حقوق بشر و مجالس دیگری که از همین ابواب هست در آنجا، در آن ممالک هست، اینها همه دستشان توی هم است و برای چاپیدن ما مسلمین و کسانی که در آسیا، در افریقا، در آنجاها هستند، و مع‏‌الأسف، مسلمین متنبّه نمی‏‌شوند.ملت‌ها باید خودشان راجع به این مسائل قیام کنند. برای اینکه دولت‌ها هم غالباً ـ الاّ کمی اگر باشد ـ آنها هم دستشان با همان ابر‌قدرت‌ها توی هم است و لهذا، می‏‌بینید که اینطور جنایاتی که از امریکا واقع می‏‌شود، مسلمان‌ها، یعنی دولت‌های اسلامی هیچ از خودشان یک گرایشی نشان نمی‌‏دهند15/05/1359صحیفه امام خمینی(س) جلد 13"
حضرت روح‌الله جهان اسلام را یک جهان یکپارچه و به دور از رنگ و نژاد می‌دیدند، از همین رو تکلیف تک تک مسلمانان می‌دانستند که بر اساس دین، برادران مسلمان خود را یاری دهند تا خداوند بدان‌ها نصرت عطا بفرماید.
از این‌رو خط مقاومت فلسطین و لبنان به دلیل تقدم در مبارزه علیه اسرائیل جنایتکار مورد توجه ایشان بود، به طوری که فلسطین را پاره تن اسلام و جداناپذیر می‌دانستند.
ایشان با ایجاد فرهنگ ایثار و انفاق سعی در ایجاد جریان حمایتی از جانب مسلمان داشتند و کسانی که ساز مخالف با این جریان عظیم الهی می‌زدند را مخالف اسلام و فطرت اصیل انسانی می‌دانستند.
کسانی که با برخورد با حمایت از لبنان وفلسطین شعار چراغی که به خانه رواست را فریاد زدند، به طور حتم بر خلاف نظر و اعتقاد امام خمینی موضع‌گیری کرده و نمی‌توانند ادعا کنند که ظلم‌ستیز و استکبارستیز هستند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : همه گرفتاری‏‌های ملت ایران و مسلمین از آمریکاست

همه گرفتاری‏‌های ملت ایران و مسلمین از آمریکاست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر