صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه موقت گلوگاه مطرح کرد

خط امام (ره) یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا

امام جمعه موقت گلوگاه گفت: خط امام یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا، امام فرمود آنهایی که خواب آمریکا را می‎بینند خدا بیدارشان کند.

کد خبر : 24638

تاریخ انتشار : 18/03/1394 - 12:13


خط امام (ره) یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام سیدمحمدجواد حسینی رکاوندی اظهار کرد: شناخت خط امام از جمله موضوعات مهم است زیرا اخیراً عده ای دم از خط امام می‌زنند، امام نکته اینجاست چگونه وفاداران و پیروان واقعی خط امام را تشخیص دهیم.

وی افزود: در این شرایط اگر خط امام را تشخیص ندهیم دچار مشکل می‌شویم. برای شناخت خط امام باید به خود امام رجوع کرد، تجربه نشان داده که سابقه افراد ملاک خوبی برای شناخت خط امام نیست، همچنین رابطه سببی و نسبی نیز نمی‌تواند شاخصی برای شناخت خط امام باشد، که تاریخ هم این موضوع را اثبات کرده است که نمونه آن طلحه وزبیر می‌باشد.

امام جمعه موقت گلوگاه ادامه داد: خط امام قیام و حرکت برای خدا و کسب رضای خدا است همانطور که خود امام می‌فرمایند که قیام ما برای خدا بود و در اسلام نیز ملاک رضایت خداست، ما باید شخصیت‌ها را به حق بسنجیم نه حق را به شخصیت‌ها؛ خط امام یعنی اسلام را جامع و کامل دانستن، افرادی هستند ادعا می‌کنند در خط امام هستیم اما در عمل با اسلام مقابله می‌کنند، اخیراً برخی ادعا کرده‌اند که اسلام نمی‌تواند پاسخگوی مسائل جدید باشد در صورتی که امام فرمودند اسلام برای نجات بشر آمده است؛ خط امام، تلاش برای حفظ اسلام است زیرا امام گفته است دفاع از اسلام بزرگ‌ترین عبادت است، اگر اسلام در خطر بود، باید در راه اسلام جان دهیم. در واقع خط امام، تلاش برای پیاده کردن اسلام است. امام می‌فرماید: امروز روزی است که باید اسلام تحقق یابد ما برای اجرای قوانین اسلامی و عدالت اسلامی قیام کرده‌ایم؛ خط امام یعنی داشتن روحیه ایثار و شهادت طلبی، امام می‌فرماید شهادت فخر اولیا بوده و ملتی که شهادت و مرگ سرخ را آرزو دارد، پیروز است؛ خط امام یعنی دعوت به وحدت و پرهیز از تفرقه، امام فرمودند: مسلمانان باید ید واحده باشند و بر علیه ستمگران کوشش کنند تا وحدت کلمه از بین نرود. تفرقه از شیطان است و اتاد از رحمن، آن چیزی که صدمه بیشتری به ما میزند همین اختلافات داخلی است؛ خط امام یعنی ولایت فقیه را حجت دانستن. هنوز برخی روی این اصل حرف دارند که متاسفانه خود را نیز جز خط امام می‌دانند. امام می‌فرمود: بهترین اصل در قانون اساسی اصل ولایت فقیه استپ و همچنین فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

امام فرمودند: ولایت فقیه برای مسلمانان هدیه‌ای است که خداوند تبارک و تعالی داده است. ولی امر حجت خدا است؛ خط امام یعنی برای مردم ارزش قائل بودن و تکریم و احترام مردم، امام می‌فرمودند: ما هرچه داریم از این ملت است. میزان رأی ملت است و مردم نباید کنار بروند. مردم را باید راضی نگه داشت؛ خط امام یعنی تلاش برای حفظ جمهوری اسلامی و نظام دینی. امام می‌فرماید: حفظ جمهوری اسلامی از اعظم فرائض و از واجبات شرعی و عقلی است؛ خط امام یعنی در سیاست خارجی، مخالف ظالمان و حامی مظلومین باشیم، رهبری هر جا مظلومی مورد ظلم قرار گرفته است باید یاری کنیم، امام می‌فرمودند: پشتیبان مظلومان و دشمن ظالمان باشیم.

خط امام یعنی اسرائیل را غاصب دانستن و تلاش کردن برای محو او. خط امام یعنی حمایت از ملت مظلوم فلسطین، یعنی مقابله با مستکبران و آمریکا را دشمن دانستن؛ خط امام یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا، امام فرمود آنهایی که خواب امریکا را می‌بینند خدا بیدارشان کند؛ خط امام یعنی خط رهبری، رهبر معظم انقلاب در این ۲۶ سال کشور را در مقابل طوفان‌ها و فتنه مدیریت کرده و جامعه اسلامی را رهبری کرده است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : خط امام (ره) یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا

خط امام (ره) یعنی بیزاری جستن از رابطه با آمریکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر