صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آگهی اشتغال به کار در مرکز مازندران و کمی مکث!/عکس

مازندران جوانان جویای کار زیادی دارد از دختر و پسر تا نیروهای جوانی که شغل‌های کاذب و فصلی را برای کسب درآمد در پی می‌گیرند.

کد خبر : 24636

تاریخ انتشار : 18/03/1394 - 12:02


آگهی اشتغال به کار در مرکز مازندران و کمی مکث!/عکس

به گزارش خط امید بهشهر، اعلامیه‌های جذب اشتغال در سطح مرکز استان هر از چند گاه خبرساز می‌شود و ضرورت به هوش بودن مسئولان و متولیان این بخش را می‌طلبد تا خدای ناکرده در پی اشتغال، نفسی دچار انحراف نشود.

اعلامیه اشتغال نصب‌شده بر درب و دیوار یکی از خیابان‌های مرکز استان با عنوان جذب نیروی کار دختر مجرد، اعلامیه‌ای نمی‌تواند باشد که بتوان به‌راحتی از کنار آن گذشت.

اعلامیه‌ای با عنوان اینکه به چند خانم مجرد برای صندوق‌داری یک رستوران به‌صورت شبانه‌روزی نیاز داریم.‌

اگر هدف اشتغال باشد، باید عنوان شود به نیروی ماهر و مجرب نیاز داریم نه اینکه عنوان شود به چند خانم مجرد برای صندوق‌داری رستوران برای نوبت روز و شب نیاز داریم.

صندوق‌داری شغلی نیست که به جنسیت ربط داشته باشد، شاید اگر عنوان می‌شد که برای آشپزی در این رستوران به چند بانوی آشپز نیاز داریم ـ هر چند آشپزی نیز هم‌اکنون به‎عنوان یک صنعت تبدیل شده است و در این شغل نیز نیاز نیست که عنوان شود به یک بانوی آشپز نیازمندیم ـ قابل اغماض بود و سوژه‌ای برای گزارش نبود اما زمانی که انگشت بر روی تجرد دختران برای این شغل گذاشته می‌شود، باید گفت بررسی دقیق این مسئله ضروری است.

شاید هم مدعی شوند که حقوق خانم‌ها کمتر از آقایان است و حقوق خانم مجرد کمتر از حقوق یک خانم متأهل است، اما نصب اعلامیه بااین محتوا خوشایند نیست.

کلاه خود را اگر قاضی کنیم، می‎بینیم این روزها حال و روز اشتغال در بخش خصوصی وخیم است، کسب درآمد در کنار تجرد بانوان، زیبایی ظاهری و یا حتی بیان اینکه بدون پوشش چادر باید برای این شغل حضور داشته باشند، از مسائلی است که دیده می‌شود و واقعاً باید پرسید آیا جامعه اسلامی ما فقط مارک بازار اسلامی دارد؟ و کسی هم نیست با چنین مواردی برخورد کند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : آگهی اشتغال به کار در مرکز مازندران و کمی مکث!/عکس

آگهی اشتغال به کار در مرکز مازندران و کمی مکث!/عکس

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر