صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل بهزیستی مازندران:

بهبودیافتگان آسیب‌های اجتماعی قبل از حضور در جامعه توانمند‌ می‌شوند

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: توانمندسازی بهبود یافتگان برای ورود به جامعه یکی از نکات مهمی است که شاخصه اصلی آن نیز ایجاد زمینه اشتغال است.

کد خبر : 24493

تاریخ انتشار : 17/03/1394 - 10:12


بهبودیافتگان آسیب‌های اجتماعی قبل از حضور در جامعه توانمند‌ می‌شوند

به گزارش خط امید بهشهر، سید سعید آرام در آئین افتتاح نخستین مرکز بهبود اقامتی میان‌مدت جامعه سالم گلوگاه، اظهار کرد: مجوز فعالیت ۸۵ کمپ در مازندران صادر شده است که ۷۷ مرکز آن فعال هستند که از این تعداد سه مرکز مختص خانم‌ها است و تا سال ۹۳، ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر به این مراکز مراجعه کرده که از این تعداد ۱۰ هزار نفر سم زدایی شده و ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه توانمند‌سازی بهبودیافتگان جز اولویت‌های کاری اداره کل بهزیستی مازندران است، افزود: توانمندسازی بهبود یافتگان برای ورود به جامعه یکی از نکات مهمی است که شاخصه اصلی آن نیز ایجاد زمینه اشتغال است، لذا در سال ۹۳ بیش از ۸۰۰ نفر از بهبود یافتگان، وام خوداشتغالی با بهره کم دریافت کردند، همچنین ۷۰۰ نفر نیز از آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند.

مدیرکل بهزیستی مازندران بیان کرد: متاسفانه برای درمان معتادان در این کمپ ها پروتکل درمانی مدون نداریم که این یکی از آسیب ها است.

این مسئول تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بهزیستی برای برنامه‌ریزی‌های بهتر با هدف مبارزه با مصرف مواد مخدر که از خردادماه امسال آغاز شده است، پیمایش مصرف این مواد خانمان‌سوز شامل شناسایی معتادان و نوع مواد مورد استفاده آنها است که در این زمینه فرقی بین شهر و روستا نیست.

آرام با تاکید بر حضور نهادها و تشکل‌های مردمی در بحث مبارزه با اعتیاد، گفت: این مسئله برای مسئولان حائز اهمیت است، دولت و مسئولان با این پشتوانه بزرگ می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری در راه ریشه‌کن کردن مواد مخدر داشته باشد.


منبع : بلاغ

 

  

مطالب مرتبط با : بهبودیافتگان آسیب‌های اجتماعی قبل از حضور در جامعه توانمند‌ می‌شوند
دیدگاه شما در مورد : بهبودیافتگان آسیب‌های اجتماعی قبل از حضور در جامعه توانمند‌ می‌شوند

بهبودیافتگان آسیب‌های اجتماعی قبل از حضور در جامعه توانمند‌ می‌شوند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر