صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

ذائقه بچه های ایرانی با لوازم التحریر ایرانی / تصاویر

از چند سال گذشته گروه های فرهنگی زیادی سعی در تولید و انتشار لوازم التحریر متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی کردند که یکی دو سالی است این زحمات به ثمر نشسته است.

کد خبر : 2442

تاریخ انتشار : 12/06/1392 - 16:46


ذائقه بچه های ایرانی با لوازم التحریر ایرانی / تصاویر

خط امید بهشهر به نقل از بلاغ-موسسات فرهنگی زیادی طی این چند سال پا به این عرصه ی جهادی نهادند و دست به تولید بستر فرهنگی زدند که به علت عدم تبلیغات مناسب و اثربخش شاید در رقابت با باربی و اسپایدرمن کمی عقب نشستند ، اما این عقب نشستن بخاطر ضعف کیفی نبوده و تنها ضعف اطلاع رسانی و توزیع مانع استقبال خانواده ها از این محصولات شده است  که در اینجا سعی میشود تعدادی از این محصولات و موسسات را معرفی کنیم .

 

 
موسسه فرهنگي هنري كاربردي خيبر را مي‌توان قديمي‌ترين گروهي دانست كه اقدام به توليد لوازم التحرير با طرح‌هاي ايراني اسلامي كرده است. اين موسسه كه در زمينه حجاب و عفاف فعاليت دارد با نام «قاصدك» اقدام به توليد و توزيع لوازم التحرير كرده است. شخصيت‌هاي «ثنا» و «ثمين» براي دخترها و شخصيت «سينا» براي پسرها توسط اين گروه طراحي شده و لوازم التحريرها با محوريت اين شخصيتها توليد شده است .
 

ایام اما دیگر برند قدیمی تر تولید کننده لوازم التحریر ایرانی است که تنها در بخش دفاتر تحریر از سال گذشته آغاز به کار کرده و دفاتری كه براي اولين بار تصاوير شهداي هسته‌اي روي آن نقش بسته بود  به همراه طرح‌هايي ديگر به عنوان دفترهاي تحرير ايام معروف شد .
 
 
روشنا با اینکه تازه به جمع یاران پیوسته اما با گستردگی محصولاتی از قبیل دفتر تحریر و یادداشت ، پاک کن ، برنامه درس، مداد رنگی ، جامدادی ، کیف و برچسب  و البته با توزیع مناسب  توانسته سهم خوبی در بازار لوازم التحریر بدست بیاورد .
از جمله تصاویر و طرح‌های ایرانی و اسلامی به کار گرفته شده در این نوشت‌افزارها می‌توان به چهره‌های شاخصی همانند شهید مصطفی احمدی روشن، شهید مجید شهریاری، شهیدعباس بابایی، شهید باقری، جهان پهلوان تختی، امیرکبیر، میرزا کوچک‌خان جنگلی، پوریای ولی، ابوعلی سینا، فردوسی و تصاویر کارتون‌های ایرانی نظیر خانه مادربزرگه، قصه‌های مجید و بچه‌های آسمان اشاره کرد .
 
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نیز که يكي از مجموعه‌هاي فرهنگي فعال در حوزه دانش آموزان است با دست پر به بازار لوازم التحرير گام گذاشته است و طرح‌هاي جذاب كودكانه را بر روي لوازم التحرير درج كرده است تا سلايق مختلف راضي شوند . « کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» نیمه دوم سال گذشته مسابقه‌ای را برای طراحی دفتر و نوشت‌افزار برگزار کرد تا نمادهای ایرانی و اسلامی بر روی این حامل‌های فرهنگی دانش‌آموزان حک شود .
 
حوزه هنری کودک و نوجوان نیز امسال و با  طراحی و توزیع نوشت‌افزار با طرح «شکرستان» وارد این سفره ی فرهنگی شد . ۲۵۰ هزار جلد از این نوشت‌افزارها قرارست همزمان با فرا رسیدن سال تحصیلی جدید در بازار توزیع خواهد شد.
 
 

حمید سرشار، رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان،نوشت‌افزارهاي توليد شده با طرح شكرستان را دفتر مشق، دفتر تحریر، دفتر آموزش زبان و دفتر یادداشت عنوان كرده بود. ننه قمر و اسكندر از جمله شخصيت‌هايي هستند كه روي اين دفاتر حضور پيدا كرده و قدرت خود را به رخ باربي و اسپايدرمن خواهند كشيد .
 
حال میتوان گفت دست خانواده ها برای انتخاب بازتر است و البته مسیر فرهنگی هموارتر هر چند که رسانه ها میبایست بیشتر از این در امر اطلاع رسانی این محصولات همراهی داشته باشند .

  

  

دیدگاه شما در مورد : ذائقه بچه های ایرانی با لوازم التحریر ایرانی / تصاویر

ذائقه بچه های ایرانی با لوازم التحریر ایرانی / تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر