صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بیگی:

کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است

مدير کل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال کشور گفت: کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است.

کد خبر : 24256

تاریخ انتشار : 12/03/1394 - 09:04


کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است

به گزارش خط امید بهشهر، محمدعلي بيگی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اداری ادارات مختلف ثبت احوال مازندران در بهشهر افزود: کارت هوشمند، یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای هویت دیجیتالی است که اجرای آن زمینه تحقق دولت الکترونیک را فراهم می‌‌کند، و ابزاری است که بايد به درستی از آن استفاده شود.

وی با بيان اينکه کارت ملی هوشمند، کلید ورود به دولت الکترونیک است، اظهار داشت: بايد از صدور اسناد هويتی متنوع جلوگيری کنيم و بدانيم کشوری موفق است که داده محور باشد.

مدير کل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به سال جاری و انتخابات پيش رو گفت: ثبت احوال بايد با برنامه ريزی مناسب در اين انتخابات همچون گذشته وارد شود و انتخابات را به درستی انجام دهيم.

بيگی با بيان اينکه سازمان ثبت احوال از ابتدا تا انتهای انتخابات نقش موثر و اساسی در اين رويداد مهم دارد، يادآور شد: همه ما بايد ضمن رعايت بی طرفی در انتخابات وارد شده و براساس شرح وظيفه در اين راستا حرکت کنيم تا شاهد برگزاري انتخاباتی پر شود و شعور باشيم.

وی همچنين با اشاره به محدوديت منابع افزود: در چنين شرايطي و با توجه به کمبود اعتبارات و منابع، بايد صرفه جويی در دستور کار قرار گيرد و استفاده بهينه از منابع انجام شود.

بيگی در پايان با تاکيد بر پژوهش محوری گفت: پژوهش بايد مورد توجه همه همکاران در اين سازمان قرار گيرد و همچنين نيروهای تخصصي کار کنند و نيروهای تخصصی مورد توجه مديران قرار گيرند.

تحقق دولت الکترونيک در گرو فراهم کردن زيرساختهای لازم در اين حوزه است

نماينده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامي گفت: تحقق دولت الکترونيک در گرو فراهم کردن زيرساختهای لازم در اين حوزه است که ثبت احوال بعنوان پيشگام در عرصه خدمات دولت الکترونيک بايد زيرساختهای خدمات رسانی در حوزه هويت افراد را گسترش دهد.

احمدعلی مقيمی افزود: افراد شاغل در ثبت احوال امانتدار مردم در جامعه و امنای مردم هستند که بايد امانتداری کنند و امين و صادق باشند.

وی اظهار داشت: هويت جامعه در دستان کارکنان ثبت احوال است و اگر شما نباشيد جامعه بی هويت است و جامعه بی هويت جامعه ای مرده است و به نوعی زنده و بالنده بودن جامعه به دستان شما در ثبت احوال است.

نماينده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامي با بيان اينکه ثبت احوال يک سازمانی زنده وپويا است و نبايد در جامعه چنين تلقی شود که سازمان بی اثر هستيد بلکه بايد پويايی و فعاليت شما در نگاه مردم جلوه گر شود و بيشتر از قبل در خدمات رسانی به مردم تلاش شود.

مقيمی با اعلام اينکه ايران براساس آمار ارائه شده بزرگترين کشور کپی در دنيا است ادامه داد: کارت هوشمند ملی هويت افراد است که در دستانشان قرار دارد ولی اينکه دوباره از اين کارت هوشمند کپی بدهيم معنا ندارد و اين مسئله يعنی چه؟ موازی کاری در کشور ما بسيار است که بايد اين مسائل کنترل و بدرستی بررسی شود.

وی گفت: بايد مديريت جهادی در ثبت احوال بيشتر از ديگران در دستور کار قرار گيرد چرا که انتظار بيشتری از اين سازمان است و اينکه آمار کارت هوشمند از ۱۷۱ هزار سال گذشته به ۴۰۰ هزار کارت در سال جاری رسيده و بيش از سه برابر شده است بيانگر توانمندی شما است که بايد از اين ظرفيتها در زيرساختهای مختلف هويتی بهره مند شويد.

فرماندار بهشهر نيز در سخنانی گفت: آمار در هر جامعه ای مهم است و در بسياری از امور دخيل است و شهرستان بهشهر نيز با دارا بودن مديری توانمند و مسئوليت پذير، موفقيت های بسياري کسب کرده است.

محمدتقی نورزاد افزود: اسناد سجلی مهمترین سند هویتی یک فرد درجامعه است که نقش اساسی دربرنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و می تواند دراجرای دقیق وبه موقع ثبت وقایع حیاتی و هم چنین در پردازش اطلاعات و آمار موثر باشد که اميدواريم ثبت احوال بيش از گذشته در امجام وظايف خطير خود موفق باشد

صدور شناسنامه يک روزه اولويت کار ثبت احوال مازندران است

مديرکل ثبت احوال مازندران گفت: صدور شناسنامه يک روزه اولويت کار ثبت احوال مازندران است که با جديت در شهرستانهای مختلف دنبال می شود.

علی رجب افزود: همه متقاضيان می توانند با مراجعه به دفاتر پيشخوان، شناسنامه خود را تحويل و پس از صدور به مدت ۲۴ ساعت بعد، شناسنامه جديد خود را دريافت کنند.

وی با اعلام اينکه طرح توزیع کارت هوشمند ملی یکی از پروژه های بزرگ آی تی در کشور در راستای اجرايي کردن دولت الکترونیک است، يادآور شد: در سال گذشته ۱۷۱هزار کارت هوشمند ملي در مازندران توزيع شد که در سال جاری با تفاهم نامه انجام شده توزيع ۴۰۰ هزار کارت هوشمند ملي در دستور کار است.

مدير کل ثبت احوال مازندران گفت: احراز هویت، سلامت الکترونیک، انتخابات الکترونیک، کاربرد بانکی و شهروند الکترونیک از عمده ترین خدمات کارت هوشمند ملی است که با کاربردی شدن این کارت دارندگان آن می توانند از خدمات آن بهره مند شوند.

رجبي در ادامه افزود: ۲۲ شهرستان و ۷ بخش در استان مازندران خدمات مختلف ثبت احوال را به مردم ارائه می کنند و هم اکنون ۲۹ رييس اداره ثبت احوال در مازندران فعايلت های مختلف در اين حوزه را به مردم ارائه می کنند که ۳ بخش ديگر در آينده ای نزديک با آماده شدن ساختمان اداری به ادارات می رسند.

وي گفت: ثبت احوال شهرستان بهشهر از جمله شهرستان های فعال، خوب و استاندارد ما در استان مازندران است که قبل از اجرايی شدن پروژه صدور شناسنامه يک روزه، اين پروژه را عملياتي کرد.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است

کارت ملی هوشمند کلید ورود به دولت الکترونیک است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر