صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

زنده گیری یک قلاده سمور از مغازه ای در بهشهر

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بهشهر از زنده گیری یک قلاده سمور از مغازه ای در این شهر و تحویل آن به اداره محیط زیست خبر داد.

کد خبر : 24255

تاریخ انتشار : 12/03/1394 - 09:02


زنده گیری یک قلاده سمور از مغازه ای در بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر، حسین سراجی روز سه شنبه گفت : صاحب مغازه ای در شهر بهشهر صبح امروز در تماس با آتش نشانی از وجود جانوری وحشی در داخل مغازه اش خبر داد و ماموران نیز بلافاصله به محل اعزام شدند.

وی افزود : صاحب مغازه که شناختی از سمور نداشت از آتش نشانی کمک طلبید و ماموران نیز با زنده گیری سمور آن را به ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل دادند . 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بهشهر گفت : خوشبختانه آگاهی مردم در زمینه حفاظت از حیات وحش و اطلاع رسانی از گونه های آسیب دیده افزایش چشمگیری داشته است.

سمور یا دَله که از راسته راسوسانان محسوب می شوند جانورانی همه چیزخوار هستند و سنجاب ، موش، خرگوش، پرندگان، حشرات و تخم پرندگان به همراه دانه ها و میوه ها و لاشه از منابع غذایی آنهاست .

سمورها زندگی انفرادی دارند و فقط در اواخر بهار و اوایل تابستان برای جفت گیری با هم زندگی می کنند. بچه هایشان نابینا و تقریبا بی مو در ابتدای بهار به دنیا می آیند و بعد از حدود دو ماه از شیر گرفته می شوند و در حدود سه یا چهار ماهگی از مادر جدا می شوند.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : زنده گیری یک قلاده سمور از مغازه ای در بهشهر

زنده گیری یک قلاده سمور از مغازه ای در بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر