صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در جلسه امروز هیئت دولت مطرح شد

تأکید رئیس‌جمهور بر کسب آمادگی‌های لازم برای اجرای الکترونیکی انتخابات

روحانی گفت: برگزاری مطلوب انتخابات از مهم‌ترین کارهای سیاسی هر دولت است.

کد خبر : 24215

تاریخ انتشار : 11/03/1394 - 09:13


تأکید رئیس‌جمهور بر کسب آمادگی‌های لازم برای اجرای الکترونیکی انتخابات

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت دولت عصر روز یکشنبه به‌ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور تشکیل جلسه داد و مهمترین مسائل جاری کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این جلسه، گزارش وزارت کشور در خصوص برگزاری رایانه‌ای انتخابات مطرح گردید.
در این گزارش فرآیندهای برگزاری انتخابات به‌روش الکترونیکی و چگونگی اجرای آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
رئیس‌جمهور با توجه به همزمانی دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری، برگزاری مطلوب انتخابات را از مهمترین کارهای سیاسی هر دولت ذکر کرد و ضمن تشکر از وزارت کشور اظهار داشت که موضوع برگزاری الکترونیکی انتخابات از خیلی وقت پیش مطرح بوده و با توجه به اجرای آزمایشی آن در تعدادی از حوزه‌ها در انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی و کسب آمادگی‌های لازم و اجرای الکترونیکی انتخابات با توجه به تجارب سایر کشورها و تجربه داخلی مهم دانست.
روحانی با بیان "نظام ما براساس قانون اساسی و معیارهای شرعی و مردم‌سالاری یک نظام انتخاباتی و مبتنی بر آرای مردم است" دست‌اندرکاران انتخابات را به کسب آمادگی‌های ضروری برای اجرای مطلوب انتخابات توصیه نمود.
هیئت وزیران پس از بحث و تبادل نظر اجرای الکترونیکی انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را به‌روش رایانه‌ای مورد تصویب قرار داد.
سپس هیئت وزیران گزارش کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک را درباره برنامه جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مورد بحث و بررسی قرار داد و ضمن تصویب این برنامه، مقرر کرد بخشی از برنامه که نیازمند کسب اجازه از مجلس شورای اسلامی است در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردد و بخش‌های دیگر آن نیز که در صلاحیت دولت یا دستگاه‌های اجرایی است، برای اجرا ابلاغ شود.
هیئت وزیران در ادامه، اصلاح تصویب‌نامه موضوع تأمین شرایط تبدیل ریال به ارز برای خریداران بخش خصوصی برق توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را به تصویب رساند.
براساس این اصلاحیه، به‌منظور بازپرداخت تسهیلات ارزی دریافتی بخش غیردولتی از منابع صندوق توسعه ملی در مواردی که قرارداد مشارکت بخش غیردولتی با وزارت راه و شهرسازی و شرکت‌های تابعه در طرح‌های حمل و نقل از قبیل توسعه ریلی، بنادر و فرودگاه‌ها به‌صورت ریالی منعقد گردد، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس درخواست بانک عامل طرف قرارداد با صندوق یادشده، شرایط لازم برای تبدیل ریال به ارز مورد معامله را فراهم نماید.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : تأکید رئیس‌جمهور بر کسب آمادگی‌های لازم برای اجرای الکترونیکی انتخابات

تأکید رئیس‌جمهور بر کسب آمادگی‌های لازم برای اجرای الکترونیکی انتخابات

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر