صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سخنگوی دولت در جمع مردم مرکز مازندران:

مدیران مازندران طرح‌هایی ارائه دهند تا قبل از پایان دولت یازدهم قابلیت تکمیل داشته باشد

محمدباقر نوبخت گفت: مدیران مازندران طرح‌هایی ارائه دهند تا قبل از پایان دوران رئیس جمهوری روحانی قابلیت تکمیل داشته باشد.

کد خبر : 24183

تاریخ انتشار : 10/03/1394 - 11:22


مدیران مازندران طرح‌هایی ارائه دهند تا قبل از پایان دولت یازدهم قابلیت تکمیل داشته باشد

به گزارش خط امید بهشهر، مراسم چهاردهمین سالگرد ارتحال عزت الله دامادی، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع ساری برگزار شد.

محمد دامادی در ابتدای مراسم با تشکر از مردم ساری و میاندورود، خطاب به محمدباقر نوبخت معاون بودجه و برنامه ریزی رئیس جمهور کهن سخنران این مراسم بود، اظهار کرد: مازندران از محرومیت‌های بسیاری چون بیکاری جوانان ساری و رکود صنعت رنج می‌برد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در روز جوان به سر می‌بریم، افزود: جوانان مشتاق روزی هستند که چرخه صنعت بچرخد. 

وی بیان کرد: بحث منطقه آزاد شدن فرح‌آباد ساری تا بندرامیر آباد بهشهر از جمله طرح‌هایی است که می‌تواند سبب ایجاد تحول و پیشرفت استان شود. 

در ادامه نوبخت یادی از دوران همکاری با عزت الله دامادی در مجلس کرد و افزود: استان مازندران دارای پوشش سبزی است که مردم کشور آن را از بالا زیبا می‌بینند ولی برای مردم مازندران که زیر این پوشش زیبا ازعقب ماندگی اجتماعی و اقتصادی رنج می‌برند هر اقدامی کمک کننده است.

معاون برنامه ریزی و نظارت نیروی انسانی رئیس جمهور خطاب به مردم حاضر در مسجد جامع، گفت: با توجه به زحمات زنان کشاورز که پا به پای مردان در اراضی کمر خم می‌کنند تا در فعالیت اقتصادی با همسران شان مشارکت داشته باشند، شاید جواب شما را نتوانم بدهم و این جایگاه به عنوان معاون برنامه ریزی فرصتی برای امتحان خداوند در رعایت عدالت میان تمامی استان‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه من و شما دفاع از حق خودمان است، خاطرنشان کرد: امروز در دولت و مجلس، نمایندگان شریف مازندران کمک کننده ما هستند و در آغاز مسئولیت من، نمایندگان استان طوماری تهیه و از انتخاب دولت دفاع کردند. 

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز دو قوه مقننه و مجریه در کنار هم هستند، تصریح کرد: اگر این هم‎افزایی سبب مرتفع کردن مشکلات استان‌ها نشود، قطعاً در برابر آیندگان سخنی نخواهیم داشت. 

نوبخت با اشاره به سه فرصت پیش روی مازندران برای محرومیت زدایی، افزود: بودجه سال جاری به‎عنوان نخستین فرصت که ۹ الی ۱۰ ماه از سال مانده است، به‌شمار می‌آید.

طرح‌هایی که قابلیت تکمیل شدن تا انتهای سال را دارند، اعلام کنید 

این مسئول با بیان اینکه بودجه جاری و عمرانی مازندران به نسبت منابع محدود کشور اندکی بهبود یافته که قطعاً ناکافی است، اضافه کرد: ۲۱ درصد اعتبار جاری و بیش از ۳۰ درصد اعتبارات ملی و عمرانی و توازن منطقه‌ای است که ۶۶ درصد نسبت به قبل افزایش داشته است. 

وی اظهار کرد: برای کمک به توسعه مازندران از استاندار و نمایندگان می‌خواهم تا بخشی از طرح‌هایی که قابلیت تکمیل شدن تا انتهای سال جاری را دارند تا یک الی ۲ ماه آینده به ما معرفی کنند. 

نوبخت با اشاره به در پیش بودن باران‌های موسمی و منطقه‌ای از ماه بعد در استان، اظهار کرد: البته منابع دولت نیز محدود است. 

مدیران استان لیستی از طرح‌های زود بازده ارائه دهند

سخنگوی دولت با بیان اینکه سفر رئیس جمهور دومین فرصت برای مدیران مازندران است، اظهار کرد: از مدیران استانی می‌خواهم تا لیستی از طرح‌هایی که اشتغال‌زایی و پیشرفت استان را فراهم می‌کند، به دولت ارائه دهند.

وی افزود: مدیران استانی طرح‌هایی را ارائه دهند تا پیش از اتمام دوران رئیس جمهوری روحانی قابلیت تکمیل داشته باشند. 

نوبخت با بیان اینکه دو سال از مسئولیت رئیس جمهوری باقی است، بیان کرد: در طول این دوران می‌توانید عملکرد وی را ارزیابی کنید. 

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه طرح‌های برنامه ششم جزو طرح‌های بلند مدت ۵ ساله به حساب می‌آیند، خاطرنشان کرد: در طول دو سالی که طرح‌های دولت سبب پیشرفت استان می‌شود، باید برای افق ۵ ساله هم برنامه داشته باشیم. 

چالش داخلی باید مدیریت شود

وی خطاب به مردم، افزود: شما باید بدانید که در حال حاضر دولت با دو مشکل چالش در داخل و خارج کشور روبرو است. 

نوبخت با بیان اینکه چالش داخلی باید مدیریت شود، اضافه کرد: مشکل دیگر؛ اختلاف داخلی و اتحاد خارجی است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه اختلاف داخلی هم می‌تواند مثبت و هم منفی باشد، گفت: زمانی که در نحوه خدمت به مردم اختلاف داشته باشیم، آن زمان نتیجه مثبت است. 

این مسئول اضافه کرد: زمانی که مسائل سیاسی و جناحی سبب بی‌نتیجه نشان دادن تلاش‌های دولت و بی‌ارزش کردن اعتماد و امید مردم باشد، نتیجه منفی است. 

در ایران، نظر رهبر فرزانه فصل الخطاب است

وی اظهار کرد: در کشور نظر رهبر فرزانه فصل الخطاب است و اگر ایشان برای مسئله‌ای نظر بدهند و دیگران بر خلاف آن باشند چالش داخلی پیش می‌آید. 

نوبخت با بیان اینکه اتحاد خارجی یکی از مشکلات پیش روی ایران است، افزود: در ۳۱ سال گذشته دشمنان از هیچ اقدامی برای ترور مردان و شخصیت‌های غیور کشور دریغ نکردند. 

سخنگوی دولت با اشاره به ایستادگی ۶ قدرت جهان در برابر ایران، اظهار کرد: آنها ابتدا ما را به شدت تحریم کردند و در ادامه سعی دارند تا ما را در حلقه تحریم محاصره کنند. 

تحریم‌ها سبب کاهش تولید نفت در کشور شد

وی با بیان توانمندی ایران در تولید ۶ میلیون بشکه نفت در روز، گفت: با توجه به تحریم‌ها تنها یک میلیون بشکه می‌توانیم نفت تولید کنیم. 

معاون رئیس جمهور با اشاره به درآمد ۱۲۰ میلیارد دلاری ایران در سال ۹۰ ـ ۹۱، افزود: در حال حاضر منابع درآمدی ما ۲۴ میلیارد دلار است. 

این مسئول بیان کرد: سال گذشته در همین زمان ۱۰۸ دلار به ازای هر بشکه نفت دریافت می‌کردیم و هم اکنون ۵۰ الی ۵/۵۱ دلار می‌گیریم که با تحریم‌های اجرا شده توان دریافت پول آن را نداریم. 

حداقل انتظار دولت، حمایت از مردان دیپلماسی است

نوبخت با اشاره به اینکه ۶ کشور در برابر ایران متعهد شدند، گفت: ما در اینجا با تیرو تفنگ با آنها نمی‌جنگیم و امروز نوع نگاه به مبارزه، تیراندازی نیست. 

وی با بیان اینکه لازم است به مردان دیپلماسی فرصت دهیم، افزود: حداقل انتظار دولت، حمایت از مردان دیپلماسی است. 

معاون برنامه ریزی و نظارت نیروی انسانی رئیس جمهور بیان کرد: به کار بردن برخی واژگان به مردان دیپلماسی، اقدامی ناعادلانه است. 

نوبخت با بیان اینکه امروز سطح بحث با دنیا متفاوت است و در گذشته ایران در معاهده‌ها بود، اظهار کرد: درحال حاضر مذاکره می‌کنیم و دولت نیاز به حمایت دارد. 

در برابر اتحاد خارجی به اتحاد داخلی نیازمندیم

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در برابر اتحاد خارجی نیاز به اتحاد داخلی داریم نه اختلاف داخلی، گفت: امروز اگر یک میلیون بشکه نفت را صادر کنیم، حق وارد کردن پول آن به کشور را نداریم. 

وی در پاسخ به افرادی که به توجه دولت نسبت به مسایل خارجی انتقاد دارند، افزود: منابع ما در کشورهای خارجی بلوکه شده، باید برای شکستن ظلم خارجی تلاش کنیم. 

نوبخت بیان کرد: در حال حاضر بسیاری از منابعی که مردم از ما طلب می‌کنند، در گرو منابع بلوکه شده کشورهای خارجی است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه نباید از حقوق خود پایین بیاییم، گفت: شاید برنامه آینده کشور در گرو بخشی از منابع و پول‌های بلوکه شده باشد. 

درصورت شکستن تحریم‌ها، باید از منابع وارداتی استفاده بهینه کنیم

وی اضافه کرد: دولت برای اینکه مذاکرات شکست نخورد، آماده است و اگر شکست هم بخورد باید تحریم‌ها شکسته شود، در آن صورت بیش از 100 میلیارد دلار وارد کشور می‌شود. 

نوبخت با بیان اینکه دو سال رشد اقتصادی منفی داشتیم، گفت: باید استفاده بهینه از درآمد وارد شده داشته باشیم. 

از دریافت حقوق مردم کوتاه نمی‌آییم

معاون رئیس جمهور با اشاره به برنامه دولت برای شرایط خوب یا بد مذاکرات، بیان کرد: حمایت مردم از دولت موضوع خوبی است، ما هرگز از دریافت حقوق شما کوتاه نمی‌آییم و برای استیفای حقوق کشور در مقابل آن‌ها ایستادگی می‌کنیم. 

این مسئول با اشاره به تجربیات ۱۶ ساله خود در امور بودجه ریزی کشور، بیان کرد: به یاری خداوند متعال امیدواریم با کمک رهبر فرزانه بتوانیم تدبیر و امیدی که در دل مردم ایجاد شده را تقویت کنیم. 

به گزارش بلاغ، تعدادی از مالباختگان صندوق قرض الحسنه اعتماد مهر آریا به منظور صحبت با معاون بودجه و برنامه ریزی رئیس جمهور و مسئولان استانی در این مراسم حضور داشتند و سرگرم نوشتن نامه بودند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مدیران مازندران طرح‌هایی ارائه دهند تا قبل از پایان دولت یازدهم قابلیت تکمیل داشته باشد

مدیران مازندران طرح‌هایی ارائه دهند تا قبل از پایان دولت یازدهم قابلیت تکمیل داشته باشد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر