صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سید ابریشمی:

صنایع کوچک میزان کارآفرینی بخش خصوصی در کشور است

معاون وزير صنعت ، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهای صنعتی ايران گفت: صنايع كوچك ميزان كارآفرينی و مشاركت بخش خصوصی در كشور محسوب می شوند.

کد خبر : 24134

تاریخ انتشار : 09/03/1394 - 11:20


صنایع کوچک میزان کارآفرینی بخش خصوصی در کشور است

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از روابط عمومی شهرکهای صنعتی مازندران، سید محمد سید ابریشمی در بازدید از شهركهای صنعتي بهشهر و شهيد نظری نكا گفت: توسعه شهركهای صنعتی مزيت دار با توجه به هزينه های بالا در ايجاد شهركهای صنعتی جديد در دستور كار قرار دارد.

وی تصريح كرد: استان مازندران جزو آن دسته از استانهـای كشور است كه با كمبود زمين مواجه است به همين لحاظ بايستی در راستای توسعه شهركهای صنعت مزيت دار اقدام کرد.

مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتی ايران افزود: درحال حاضر واحدهای توليدی و صنعتی با مشكل نقدينگی و سرمايه در گردش و برخي نيز با معضل بازار و تأمين مواد اوليه مواجه هستند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: يكی ديگر از مقوله های مناسب برای حضور سرمايه گذاران جديد به منظور تقويت و بهبود روند توليد، انجام پيگيری قانونی برای فسخ زمينهای راكد و غيرفعال است كه با انعقاد قرارداد در سنوات گذشته و دريافت زمين، تاكنون اقدامی جهت ساخت و ساز در آن به عمل نيآورده اند.

مديرعامل شرکت شهركهای صنعتی مازندران نيز در اين بازديد اظهار داشت: شهرك صنعتی بهشهر ۱۶۵ هكتار وسعت دارد و ۷۸ فقره قرارداد با حجم سرمايه گذاری هزار و ۲۳۱ ميليارد ريال منعقد کرده كه از اين تعداد ۵۱ واحد توليدی با حجم سرمايه گذاری ۷۶۶ ميليارد ريال و ظرفيت اشتغال هزار و ۷۳۹ نفر به بهره برداری رسيده اند.

سيد مصطفی موسوی با اشاره به ظرفيت مكانيابی مناسب شهرك صنعتی بهشهر، به دليل مجاورت و نزديكی با بندر اميرآباد و فرودگاه گفت: سرمايه گذاران مي توانند از بستر مناسب اين شهرك به منظور حمل و نقل كالا و محصولات و تأمين مواد اوليه بهره مند شوند.

موسوی افزود: در سال گذشته، پروژه های زيرساختی در شهرك صنعتی بهشهر شامل گازرسانی فاز۲، شبكه مخابرات، ايستگاه تقليل فشار گاز، روكش آسفالت، پياده رو سازی و تكميل شبكه روشنايی معابر با اعتبارهفت هزار و ۸۶۷ ميليون ريال انجام شده است.

وی همچنين در بازديد معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتی شهيد نظری نكا بيان داشت: ۴۶ واحد توليدی در اين شهرك صنعتی با سرمايه گذاری ۸۲۰ ميليارد ريال و ظرفيت اشتغال هزار و ۲۶۴ نفر به بهره برداری رسيده اند.

موسوی تصريح كرد: ۲۹ واحد در مرحله تخصيص زمين و چهار واحد در مرحله ديواركشی و ۱۳ واحد در مرحله نصب سوله و ۲ واحد نيز در مرحله نصب ماشين آلات قرار دارند.

وی خاطرنشان كرد: بمنظور تأمين آب واحدهای توليدی در سال ۹۳ پروژه ساخت مخزنهای زمينی ۵۰۰ و هزار مترمكعبی آب انجام شده است تا واحدهای توليدی با كمبود آب مواجه نشوند.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : صنایع کوچک میزان کارآفرینی بخش خصوصی در کشور است

صنایع کوچک میزان کارآفرینی بخش خصوصی در کشور است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر