صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

قسمتی از جنگل های بخش کوهستانی یانسر بهشهر در آتش سوخت

بخشدار بخش کوهستانی یانسر بهشهر گفت :چند هکتار از جنگل های این بخش کوهستانی به دلایل نامعلوم در آتش سوخت .

کد خبر : 24131

تاریخ انتشار : 09/03/1394 - 11:08


قسمتی از جنگل های بخش کوهستانی یانسر بهشهر در آتش سوخت

به گزارش خط امید بهشهر، حسین نجفی روز جمعه در گفت و گو در خبرنگار ایرنا اظهار کرد : این آتش سوزی در دو بخش جنگلی این منطقه روی داد و بیش از یک هکتار از جنگل های روستای غلامی و به همین میزان هم جنگل های روستای یانسر طعمه حریق شد . 

وی بیان کرد : با کمک و حضور به موقع نیروهای مردمی ، بخشداری ، سپاه و بسیج ، منابع طبیعی و دیگر گروه ها ، آتش جنگل روستای غلامی کنترل و از ادامه آن جلوگیری شد . 

بخشدار بخش کوهستانی یانسر بهشهر افزود : از صبح امروز همچنین بیش از یک هکتار از جنگل های این بخش کوهستانی در آتش سوخت اما به دلیل وجود برخی مشکلات ، مهار این آتش سوزی از عهده مازندران خارج و در اختیار استان گلستان است . 

نجفی ادامه داد : روستای یانسر اگر چه بر اساس تقسیمات جغرافیایی ، متعلق به استان مازندران است اما جنگل های این روستا به بهانه مدیریت واحد ، در اختیار استان گلستان قرار داده شده که در زمان های ضروری مانند آتش سوزی اخیر، مشکلات فراوانی را ایجاد می کند . 

وی ورزش بادهای شدید و گرم را که از ساعات ابتدایی روز جمعه در بهشهر آغاز شده بود را دلیل اصلی بروز این حادثه عنوان کرد .

بخش کوهستای یانسر بهشهر مدت ها است شاهد بروز آتش سوزی های متعدد و کوچک و بزرگ است اما تاکنون حتی یک مرکز اطفای حریق در این منطقه کوهستانی و بسیار بزرگ در این منطقه فعالیت خود را آغار نکرد . 

نجفی چندی پیش در گفت و گو با ایرنا تاکید کرده بود امکانات اطفا حریق منابع طبیعی شهرستان برای استفاده در مواقع بحرانی و آتش سوزی های گسترده جنگل های این بخش کوهستانی ، ناکافی است.


منبع : ایرنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : قسمتی از جنگل های بخش کوهستانی یانسر بهشهر در آتش سوخت

قسمتی از جنگل های بخش کوهستانی یانسر بهشهر در آتش سوخت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر