صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیر بندر امیرآباد خبر داد

ارتقای ایمنی تردد شناورها در بندر امیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر، از ارتقای ایمنی تردد شناورها در این بندر خبر داد و گفت: ایمنی انجام‎شده در اجرای قوانین بین‌المللی است.

کد خبر : 24040

تاریخ انتشار : 07/03/1394 - 08:50


ارتقای ایمنی تردد شناورها در بندر امیرآباد

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از روابط‌ عمومی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد بهشهر، علی خدمتگزار اظهار کرد: با به آب‌اندازی یک‌ فروند بویه در امتداد دیواره شرقی کانال دسترسی به بندر امیرآباد، گامی اساسی در جهت کاهش ریسک و افزایش ایمنی عملیات راهنمایی کشتی‌ها در بندر امیرآباد صورت گرفته است.

وی افزود: ایمن کردن کشتیرانی در آبراهه‌ها و به‌کارگیری تمهیدات لازم به منظور ارتقای ایمنی و تامین نظم عبور و مرور دریایی از جمله سیاست‌های کلان سازمان بنادر و دریانوردی برای افزایش ایمنی دریانوردی در بخش حمل‌ونقل دریایی است.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد با اشاره به رژیم بالای رسوب‌گیری کانال دسترسی بندر امیرآباد، خاطرنشان کرد: مسئولان بندر با به‌کارگیری تجهیزات به‌روز ناوبری براساس قوانین آی‌.آ‌.ال‌.آ سعی در ایمن کردن هرچه بیشتر مسیر تردد شناورهای تجاری داشته و در همین راستا یک دستگاه بویه در امتداد دیوار شرقی کانال دسترسی به بندر امیرآباد، به آب‌اندازی شده است.

این مسئول ادامه داد: این بویه فلزی 3.5 تنی، ساخت ایران است و از توانایی آن در هدایت کشتی‌ها هنگام ورود به بندر استفاده می‌شود که علاوه بر آن نیز نقش مهمی در جلوگیری از سانحه به گل نشستن شناورها در کانال شرقی بندر امیرآباد دارد.

خدمتگزار گفت: تمامی قوانین مربوط به چراغ‌های دریایی برگرفته از قوانین تصویب‌شده انجمن بین‌المللی چراغ‌های دریایی آی‌.آ‌.ال‌.آ بوده که به تصویب سازمان جهانی دریانوردی آی.ام.اُ نیز رسیده و کشورهای الحاقی به این کنوانسیون‌ها موظف به رعایت قوانین آن هستند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : ارتقای ایمنی تردد شناورها در بندر امیرآباد

ارتقای ایمنی تردد شناورها در بندر امیرآباد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر