صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مازندران؛ محل اجلاس امور جوانان 5 کشور حاشیه خزر

اجلاس مسئولان امور جوانان 5 کشور حاشیه دریای خزر با شعار «دریای خزر، دریای صلح و توسعه» در چالوس آغاز شد.

کد خبر : 24036

تاریخ انتشار : 07/03/1394 - 10:33


مازندران؛ محل اجلاس امور جوانان 5 کشور حاشیه خزر

به گزارش خط امید بهشهر، علیرضا یونسی در نشست خبری دومین اجلاس جوانان کشورهای حوزه دریای خزر در هتل پارسیان خزر چالوس، اظهار کرد: هم‌زمان با هفته جوان با حضور هیأت‌هایی از 5 کشور برای تبادل نظر پیرامون مسائل مختلف جوانان این اجلاس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شعار این همایش «دریای خزر، دریای صلح و توسعه» افزود: اهمیت این اجلاسیه از نظر دیپلماسی عمومی و دیپلماسی جوانان و واگذاری بخشی از طرح‌های مؤثر ملی به استان‌ها است.

معاون سیاسی‎امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف، میزبانی به این استان داده شد و امیدواریم این نشست به یکی از برنامه‌های ارزشمند در حوزه جوانان تبدیل شود.

این مسئول در ادامه به تشریح برنامه‌های این اجلاسیه پرداخت و تصریح کرد: بازدید از مناطق توریستی مازندران از قبیل تله‌کابین نمک‌آبرود، موزه کندلوس، دشت نور و نشست زیست‌محیطی دریای خزر با حضور سازمان‌های مردم‌نهاد از برنامه‌های جانبی این اجلاسیه است.

یونسی خاطرنشان کرد: هدف این اجلاس بررسی راهکارها و چالش‌های جوانان کشورهای حاشیه دریای خزر و تبادل نظر در راستای ساماندهی هرچه بهتر امور جوانان در این کشورها است.

وی با اشاره به برگزاری ستاد ساماندهی جوانان مازندران در حاشیه این اجلاسیه یادآور شد: قطعنامه پایانی این نشست با حضور کارگروه‌هایی از این کشورها تدوین می‌شود.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران یادآور شد: برنامه زیست‌محیطی نمادین کمک به گسترش صلح در منطقه جنگلی چشمه گردو و بازدید از شهرستان‎های مجاور از دیگر برنامه‌های جانبی این مراسم است.

مازندران پیشرو در مشارکت جوانان در صحنه‌های علمی و اجتماعی است

در ادامه این نشست مدیرکل ورزش و جوانان مازندران نیز اظهار کرد: یکی از وظایف دستگاه ورزش استفاده از ظرفیت جوانان در توسعه استان است.

حبیب حسین‌زادگان با اشاره به اینکه مازندران یکی از موفق‌ترین استان‌ها در حوزه‌های اجتماعی است، تصریح کرد: دومین اجلاس کشورهای حوزه دریا خزر که با حضور نمایندگانی از قزاقستان، روسیه، آذربایجان، ترکمنستان و ایران در چالوس، در حال برگزاری است.

وی مبتکر این اجلاس را رئیس جمهور خواند و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید خواهان مشارکت و نقش جوانان در صحنه‌های علمی، اجتماعی و سیاسی است و البته در این حوزه‌ها همیشه مازندران پیشرو بوده است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با بیان اینکه مازندران اولین میزبان این اجلاسیه در کشور است، گفت: به دلیل زیرساخت‌های موجود در عرصه گردشگری و نیز وجود نیروی انسانی باهوش و خلاق، این استان به‌عنوان میزبان انتخاب شد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران؛ محل اجلاس امور جوانان 5 کشور حاشیه خزر

مازندران؛ محل اجلاس امور جوانان 5 کشور حاشیه خزر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر