صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در بهشهر:

باید‌ها و نباید‌های هسته‌ای در اختیار تیم مذاکره است / مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در بهشهر گفت: در قانون اساسی سیاست گذاری کلان در نظام جمهوری ایران با مقام معظم رهبری است و همه موظف به اجرای این سیاست ها هستیم همانطور که در بحث هسته‌ای تمامی باید‌ها و نباید‌ها در غالب یک دستورالعمل در اختیار تیم مذاکره قرار دارد.

کد خبر : 24031

تاریخ انتشار : 07/03/1394 - 10:16


باید‌ها و نباید‌های هسته‌ای در اختیار تیم مذاکره است / مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم

به گزارش خبرنگار خط امید، علاءالدین بروجردی در جمع مردم بهشهرگفت: قبل از انقلاب فرانسه آلمان آمریکا و فرانسه  در بحث هسته ای با ما همکاری می کردند و هیچ زمان مدعی نشدند که چون ایران سوخت های فسیلی دارد نباید انرژی هسته ای داشته باشد اما بعد از انقلاب این همکاری‌ها لغو شد و این نشان می دهد که موضوع سیاسی است.

وی ادامه داد: برخی فکر می کنند تحریم در دوران هسته‌ای شکل گرفت اما این اشتباه است از زمان تسخیر لانه جاسوسی، کشور تحریم شد، نظام جمهوری اسلامی هوشمندانه تحریم‌ها را مدیریت کرد تا تهدیدات تبدیل به فرصت شود در فضای همین تحریم‌ها موفق شدیم جزء چند کشور توانمند در زمینه نظامی و هسته‌ای باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: در قانون اساسی سیاست گذاری کلان در نظام جمهوری ایران با مقام معظم رهبری است و همه موظف به اجرای این سیاست ها هستیم همانطور که در بحث هسته‌ای تمامی باید‌ها و نباید‌ها در غالب یک دستورالعمل در اختیار تیم مذاکره قرار دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: آقای ظریف در جلسه غیر علنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که وقتی رهبری فرمودند اجازه بازرسی نمی‌دهم سریعا با تیم مذاکره تماس گرفتم و گفتم هرچه تا امروز صحبت کردید کناربگذارید و به دنبال راه حل دیگری باشید باید.

علاءالدین بروجردی گفت: این مذاکره قطعا یک داد و ستد است و ما برخی جاها کوتاه می‌آییم پذیرفتیم که غنی سازی ۲۰ درصد را لغو کنیم و این موضوع همیشگی نیست، اما پس از گذشت چند سال دنیا می‌فهمد که ایران می تواند هسته‌ای باشد یکی از نشانه‌های اهمیت این مذاکرات، عصبانیت عربستان و صهیونیست است.


وی افزود: بمب هسته‌ای در استراتژی دفاعی جمهوری اسلامی هیچ جایگاهی ندارد قدرت ما ایمان، وحدت و حضور میلیونی ملت در صحنه است مگر در ۳۶ سال گذشته بمب هسته‌ای داشتیم که پیروز شدیم؟ بدون شک اوباما با وزیر خارجه هیچ کشوری 10ها ساعت مذاکره نکرد این یعنی همان جمله آقا که فرمودند آمریکا بیشتر از همه نیاز به مذاکره است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: مذاکرات دو خروجی دارد یا به نتیجه می رسد که با حفظ  توانمندی قطعا برد با جمهوری اسلامی است ولی اگر به نتیجه نرسد هزینه عدم توافق به پای آمریکا نوشه می شود، ما صادقانه در مذاکرات حضور پیدا کردیم و دنیا قانع شد و نگاه دنیا از اینکه ایران دنبال بمب است تغییر کرد.

بروجردی با بیان اینکه ما با ملت آمریکا مشکل نداریم با سیاست های نظام استکباری که در کنگره برای براندازی ایران بودجه تصویب می کند مشکل داریم، تاکید کرد: مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم، دشمنی با آمریکا تا زمانی که ایران، جمهوری اسلامی است و او هم آمریکای استکبار، ادامه دارد و این واقعیت مقابله حق با باطل است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: ما به عنوان یک قهرمان در صحنه حضور داریم اینگونه که برخی می گویند همه چیز از دست رفته، نیست، اما صحنه، صحنه جنگ است در مقابل ما دوست نیست، آمریکا دشمن ما است، جنگ چیز پیچیده‌ای است باید بتوانیم با حفظ توانمندی‌های خودمان از این گردنه عبور کنیم.

وی تاکید کرد: اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند سال همدللی و هم زبانی، به این معنا‌ست که هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بزنیم نه بر سر وزیر امور خارجه کشور خودمان، همه باید کمک کنیم تیم مذاکره کننده در این جنگ پیروز شود، ماموریت همه ما این است که خطوط قرمز نظام را ترسیم کنیم.

 

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه حزب الله لبنان فرزند جمهوری اسلامی است تصریح کرد: امروز انقلاب اسلامی دیگر در درون مرزهای ایران نیست، سال‌ها است که انقلاب اسلامی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران  خارج شده است، و این معنای صدور انقلاب است، امروز دیگران با تشنگی به دنبال انقلاب اسلامی ایران هستند.

 

بروجردی در پایان گفت: افغانستان در مبارزه با اشرار و استکبار 1.5 میلیون شهید داد، اما امروز ده‌ها کشور در آنجا پایگاه نظامی دارند، رمز و راز عزیز زندگی کزدن این است که زیر بار زور نرویم و خداوند برکات خود را بر آن ملت سرازیر می کند. 

  

دیدگاه شما در مورد : باید‌ها و نباید‌های هسته‌ای در اختیار تیم مذاکره است / مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم

باید‌ها و نباید‌های هسته‌ای در اختیار تیم مذاکره است / مذاکرات به این معنا نیست که با آمریکا دوست شده‌ایم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر