صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
خط امید از وضعیت ورودی های بهشهر گزارش می‌دهد؛

بهشهر در محاصره

اما متاسفانه تجربه تلخ طراحی نامناسب ورودی غربی و تکرار آن در قسمت شرقی بهشهر و استقرار آهن فروشی‌ها، تعمیرگاه‌های خودرو و ... در این قسمت، باز هم شاهد تکرار مکرر همین اشتباه اینبار در وسط شهرستان،با نفوذ تعویض روغنی‌ها و مغازه‌های جوشکاری و ... هستیم.

کد خبر : 23990

تاریخ انتشار : 05/03/1394 - 19:12


بهشهر در محاصره

به گزارش خط امید، با افزایش امنیت روزافزون شهرها فضاهای قدیمی ورودی مانند دروازه و برج و بارو جمع آوری شد و با گذشت سال‌ها طراحان مبلمان شهری به این نتیجه رسیدند که بی توجهی به طراحی مناسب در ورودی شهرها باعث به وجود آمدن نابسامانی‌هایی در سازمان ادراكی، فعالیتی، بصری، محیط زیست، ارتباطی و ... خواهد شد.

 

اگر محیط ورود به شهر، زیبایی و کیفیت پایینی داشته باشد، مسافرین و مردم فقط به قصد عبور و رسیدن به مقصد، از آن گذر کرده و علاقه‌ای به استراحت و گردش در آن پیدا نمی کنند هرچند که آن شهر، شهری تاریخی با قدمتی بیش از 7000 سال مانند بهشهر باشد، اما در شهرهایی  كه از كیفیت فضایی بالایی در ورودی خود برخوردار است، تمایل به ایستادن و حضور در محیطی زیبا و آرام چندین برابر افزایش پیدا می کند.

 

وجود ساختمان‌های زشت و فرسوده مسكونی، تعمیر كاری‌ها، انبار مصالح، تعویض روغن و فضاهای متروكه و سامان نیافته در ورودی بهشهر حاكی از رشد و توسعه بی رویه و عدم برخورداری از برنامه‌ای مدون با آینده نگری در طراحی شهری است که این امر باعث نزول بیش از پیش جایگاه توریستی و تفریحی شهرستان می‌شود.

 

متاسفانه علی رقم تجربه تلخ عدم مدیریت در ورودی غربی بهشهر که این قسمت از شهر را به مانند یک گاراژ بزرگ تبدیل کرده است، در قسمت ورودی شرقی نیز همین سیاست اشتباه تکرار شد و نمایی نا‌زیبا که نشان دهنده عدم توانایی در طراحی شهری و عدم آینده‌نگری مدیران مربوطه است را، به وجود آورد.

 

با توسعه و گسترش شهر بهشهر طبیعتا باید شاهد پیشرفت خطوط ارتباطی و خیابان‌های شهر نیز باشیم که این موضوع باعث کاهش ترافیک و یا به اصطلاح از قفل شدن خیابان‌ها به دلیل افزایش جمعیت و وسایل نقلیه جلوگیری می کند که البته این موضوع  به زمان مناسب و جداگانه‌ای برای پرداختن نیاز دارد.

 

به طور مثال تعریض و بازگشایی خیابان جمهوری (معروف به آزادی پایین) که به یک شاه‌راه شهری برای کاهش ترافیک و کوتاه شدن مسیر تبدیل شده یکی از موارد توسعه و پیشرفت شهر بهشهر و خیابان‌های آن است.

 

اما متاسفانه تجربه تلخ طراحی نامناسب ورودی غربی و تکرار آن در قسمت شرقی بهشهر و استقرار آهن فروشی ها، تعمیرگاه های خودرو و ... در این قسمت، باز هم شاهد تکرار مکرر همین اشتباه اینبار در وسط شهرستان،با نفوذ تعویض روغنی‌ها و مغازه‌های جوشکاری و ... هستیم.

 

آنچه که از این وضعیت نامناسب طراحی شهری که البته سابقه‌ای طولانی دارد و تنها به مدیران وقت و فعلی مرتبط نیست، نمایان است، آینده‌ای نگران کننده برای شهرستان تاریخی و توریستی بهشهر با قدمتی بیش از 7000 ساله، ترسیم می کند.

 

پایگاه اطلاع رسانی خط امید که در عمر فعالیت خود تنها برای منافع شهرستان و شهروندان شریف بهشهری قلم زده این پیشنهاد می کند، شهرداری بهشهر به عنوان متولی مدیریت و طراحی شهر با برگزاری جشنواره و فراخوان فرهیختگان متخصص امر ایده‌ها و طرح‌های مناسب، در جهت برطرف کردن این مشکل را جمع آوری و همت ویژه‌ای را به کار گیرد.

این پایگاه اطلاع رسانی، زحمات بی وقفه مسئولین شهرداری بهشهر را نادیده نگرفته و در آینده‌ای نزدیک گزارشی تصویری از فعالیت‌های این ارگان در خصوص زیبا‌سازی شهری را منتشر می کند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : بهشهر در محاصره

بهشهر در محاصره

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر