صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سکوت غم‎بار چند مرد به احترام قانون

تراژدی چندین‌باره ربودن زنان در شرق مازندران/جوشش غیرت؛ واژه‌ پررنگ این‌روزهای مردان

حادثه‏‌ قتل 2 بانوی میاندورودی و نکایی و ربایش نافرجام یک بانوی دیگر در چند وقت اخیر، موجب نگرانی مردم و درخواست‎ آحاد جامعه برای رفع این ریشه‎ها و کیفر عاملان آن رویداد شده است.

کد خبر : 23979

تاریخ انتشار : 05/03/1394 - 11:09


تراژدی چندین‌باره ربودن زنان در شرق مازندران/جوشش غیرت؛ واژه‌ پررنگ این‌روزهای مردان

به گزارش خط امید بهشهر، فکر کردن به التماس‎های لحظات آخر یک بانو برای یافتن فرصت ادامه زندگی، تمام دغدغه واپسین یک مادر برای دیدن نوزادش «باران»، یک جمجمه و سه تکه استخوان بازمانده از دل جنگل، تمامی لحظاتی که یک خانواده درگیر کابوس خواب و بیداری هستند، شب‎های دراز و تمام‌نشدنی در فراغ مادر، و اشک‌های یک مرد از گم شدن 16 روزه همسرش، همگی کالبد صبر را از هم می‎درد.

تصمیم لحظات آخر یک بانوی 44 ساله برای سقوط از خودروی در حال حرکت، خانواده‎ای که مادر نان‎آور و دست‎های مهربان او را از دست دادند، زجر چندماهه یک بانو و در نهایت کما و مرگ وی را نمی‎توان از دریچه زبان یا واژگان توصیف کرد اما به‎راستی چه می‎شود که ناباورانه شاهد این تراژدی‎ها هستیم؟

نعمت امنیت تا زمانی که در بین مردم جامعه دچار خدشه یا تضعیف نشود، همواره گمنام‎ است و در عصر کنونی این مسئله یکی از بنیادی‎ترین وظایف مسئولان به‌شمار می‎رود، زیرا مدیران واقعی چندین قدم جلوتر از مردم عادی بینش و توانایی مدیریت امور را دارند، در غیر این صورت باید به دلایل انتصاب و انتخاب آنها بیشتر توجه کرد.

در حالی‎ که تنها در ماه‎های گذشته مرگ دو بانو به نام‎های معصومه فولادی 44 ساله و بانو خدیجه رمضانی 22 ساله همچنین ربایش نافرجام بانو کلثوم روح‌الله‌زاده بانوی 52 ساله، تنها نمونه‎های رسانه‎ای شده از ناامنی جاده‎های شرق مازندران برای بانوان است اما دستگاه‌های ذی‌ربط موظف به پیگیری و سامان‎دهی تبعات این بحران‎ها و جلوگیری از تکرار حوادث مشابه هستند.

مسئولان مازندران پس از چند روز سکوت بالاخره از ضرورت‎ها گفتند، آنجا که معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اتفاق غم‎انگیز ربایش و قتل مرحوم خدیجه رمضانی اظهار کرد: هرچند خبر قتل خواهری از سلاله پاکان احساسات همه را جریحه‌‏دار کرد اما اقدام قاطعانه دستگاه انتظامی استان مازندران در دستگیری سریع قاتلان آن‌هم در شرایطی که سرنخ کافی وجود نداشت، شایسته قدردانی است.

علیرضا یونسی با اشاره به ورود مناسب و به‌موقع نیروی انتظامی و سپاه به مسئله مفقودی و قتل این بانو، افزود: تلاش همگانی برای حل این مسئله و دستگیری افراد دخیل نشانه همت و هم‌دلی مسئولان است که عاشقانه و شرافت‎مندانه به میدان آمده و امور را به‌خوبی پیش بردند.

وی با درخواست از مسئولان دستگاه قضایی برای برخورد سریع با مسببان این جنایت، گفت: این مهم حرف دل همه مردم است که در روند قانونی محاکمه و رسیدگی به پرونده قتل بانوی میاندورودی تسریع شود.

معاون سیاسی‌امنیتی استاندار مازندران با هشدار به خانواده‎ها و بانوان نسبت به خطرهای سوار شدن بر اتومبیل‎های ناشناس و شخصی، اضافه کرد: این حادثه در عمق احساس یک فاجعه تلخ بود که ضرورت دارد افراد از سوار شدن بر هر اتومبیل غریبه و ناشناسی پرهیز کنند.

این مسئول با تاکید بر ضرورت ساماندهی مسافربرهای شخصی موجود در مسیر ساری، میاندورود و نکا، بیان کرد: اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‎ها و نیروی انتظامی به این ضرورت توجه کنند و تلاش ما برای نصب دوربین‎های مداربسته در کوتاه‎ترین زمان ممکن ادامه دارد تا هر کسی جرأت نکند جلوی پای مسافران و بانوان ترمز کند.

این ‎روزها یک سئوال دغدغه ذهنی مردم شده که آیا در صورت تمهیدات مسئولان در حفظ امنیت جاده‎ای شرق مازندران آن هم با یک تدبیر ساده یعنی نصب دوربین و ایجاد بستر حمل‌ونقل عمومی مسافربری جاده‎ای، دیگر فکر چنین اتفاقاتی در نطفه خفه می‌شود؟ مردمی که چشم به اقدام مسئولان در ایجاد امنیت و بهبود سطح و کیفیت زندگی خود دارند و نه مشتاق هم‌دردی ‎مدیران.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز در روزهای گذشته در دیدار با خانواده مرحوم خدیجه رمضانی بانوی مقتول میاندورودی، با بیان اینکه این حادثه همه مردم و مسئولان را متأسف کرده است، اظهار کرد: پیگیری و موفقیت پلیس در دستگیری این افراد قابل قدردانی است و لازم است در رسیدگی به این پرونده سرعت لازم لحاظ شود.

مریم جمشیدی از ارسال نامه به معاونت امور بانوان ریاست جمهوری به‌منظور توجه به مشکلات به‌وجودآمده برای بانوان مازندرانی پس از اتفاق منجر به مرگ بانو معصومه فولادی خبر داد و افزود: در روزهای گذشته تا قبل از کشف پیکر این بانوی 22 ساله که با مظلومیت به قتل رسید، دیدارهایی را با فرمانده انتظامی مازندران و دیگر مسئولان استانی برای تسریع در یافتن اثری از وی داشتم.

وی با ابراز هم‌دردی با خانواده مرحوم رمضانی، تصریح کرد: این پرونده با یک قتل معمولی تفاوت دارد زیرا وی در اوج مظلومیت کشته شد و به‌طورقطع مسئولان قضایی استان با حساسیت و دقت کامل به آن رسیدگی می‎کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با قول مساعد در زمینه پیگیری حقوق خدیجه رمضانی بانوی مقتول میاندورودی، خطاب به خانواده او، اضافه کرد: هیچ‌کسی نمی‎تواند درد و رنج چندین روزه شما را در پی مفقودی و شرح حادثه‌ای که برای این بانو به وقوع پیوسته است را درک کند اما برای کمک به تحقق حقوق شما از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم.

مسئولان همواره در زمان معارفه خود از مسئولیت به‌عنوان فرصت خدمت‎ یاد می‎کنند و حال هر ذهن جویای منطق و اعتدال تصدیق می‎کند که کوتاهی و تسامح دیروز مسئولان در از بین بردن فضای امن برای بانوان، موجب مهیا شدن بستر وقوع این رویدادهای اندوه‎بار است.

حادثه‏‌ قتل دو بانوی میاندورودی و نکایی و ربایش نافرجام یک بانوی دیگر در ماه‎های گذشته، موجب نگرانی مردم و درخواست‎ آحاد جامعه برای رفع این ریشه‎ها و کیفر عاملان آن رویداد شده است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : تراژدی چندین‌باره ربودن زنان در شرق مازندران/جوشش غیرت؛ واژه‌ پررنگ این‌روزهای مردان

تراژدی چندین‌باره ربودن زنان در شرق مازندران/جوشش غیرت؛ واژه‌ پررنگ این‌روزهای مردان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر