صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بانوان شاغل مازندرانی در قالب تعاونی ساماندهی شوند/نداشتن مجوز و بازار فروش مهم‎ترین مشکل مشاغل خانگی مازندران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: 6 هزار شر کت تعاونی در مازندران فعالیت می‌کنند که کمتر از 20 درصد مدیران تعاونی‌ها بانوان هستند، بانوان باید در این بخش بیشتر پیگیر باشند و در قالب تعاونی ساماندهی شوند و فعالیت کنند.

کد خبر : 23784

تاریخ انتشار : 03/03/1394 - 10:34


بانوان شاغل مازندرانی در قالب تعاونی ساماندهی شوند/نداشتن مجوز و بازار فروش مهم‎ترین مشکل مشاغل خانگی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، علی بابایی در نشستی با کار آفرینان، بانوان فعال در بخش مشاغل خانگی سرپرست‌خانوار و خوداشتغالی مازندران و مدیران انجمن‌های خیریه که در انجمن خیریه مائده آسمانی مازندران در ساری برگزار شد، اظهار کرد: این بانوان که در بخش مشاغل خانگی فعالیت می‌کنند ابتدا باید مجوز کسب کنند تا جزو 360 مشاغل خانگی باشند.

وی افزود: در صورتی که برخی از مشاغل خانگی در استان مورد نیاز باشد، طرح آن به مسئولان کشور ارائه می‌شود تا در لیست مشاغل خانگی قرار گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: اصناف مختلف باید تشکیل تعاونی دهند و مجوز مشاغل خانگی تنها باید از اداره‎کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و ادارات شهرستان‌ها صادر شود و مجوزهایی که اصناف مختلف صادر می‌کنند، به‌تنهایی کافی نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: 6 هزار شر کت تعاونی در مازندران فعالیت می‌کنند که کمتر از 20 درصد مدیران تعاونی‌ها بانوان هستند، بانوان باید در این بخش بیشتر پیگیر باشند و در قالب تعاونی ساماندهی شوند و فعالیت کنند.

بابایی درباره فعالیت‎های انجمن‎های خیریه نیز تصریح کرد: انجمن‌های خیریه، فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام می‌دهند اما باید بیشتر با هم همکاری و در کنار هم با هدف هم‌افزایی فعالیت کنند.

وی گفت: امسال 60 میلیون تومان به آموزش مدیران تعاونی‎ها اختصاص داده شده است.

مسئول تسهیلات کارآفرینی امید مازندران «صندوق مهر امام رضا (ع)» نیز درباره دادن تسهیلات به بخش مشاغل خانگی در این نشست گفت: سال گذشته به 125بانویی که از دفتر مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران معرفی شدند، تسهیلات ارزان‌قیمت داده شد و 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به این بخش اختصاص یافت.

برزگر از پرداخت 100 میلیون تومان تسهیلات پشتیبان خبر داد و گفت: به کارآفرینانی که در بازار شناخته شده باشند و بتوانند علاوه بر کارآفرینی بازار فروش محصولات تولیدشده را نیز تأمین کنند، این وام تعلق می‌گیرد.

وی درباره انجمن‌های خیریه نیز خاطرنشان کرد: انجمن‌ها و موسسه‌های خیریه در صورتی که مبلغی در این صندوق پس‌انداز کنند، پس از سه ماه، دو برابر مبلغ پس‌انداز شده تسهیلات دریافت به شرط اینکه تا پایان اقساط پنج‌ساله آن بر داشت نشود، تسهیلات پر داخت می‌شود.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بانوان شاغل مازندرانی در قالب تعاونی ساماندهی شوند/نداشتن مجوز و بازار فروش مهم‎ترین مشکل مشاغل خانگی مازندران

بانوان شاغل مازندرانی در قالب تعاونی ساماندهی شوند/نداشتن مجوز و بازار فروش مهم‎ترین مشکل مشاغل خانگی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر