صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس محیط زیست بهشهر خبر داد

آتش‌زدن سازیل‌های میانکاله توسط کارگر دامداری

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر از آتش‌زدن بخشی از سازیل‌های جزیره میانکاله توسط یکی از کارگران دامداری مستقر در این پناهگاه حیات وحش خبر داد.

کد خبر : 23738

تاریخ انتشار : 02/03/1394 - 13:17


آتش‌زدن سازیل‌های میانکاله توسط کارگر دامداری

به گزارش خط امید بهشهر، زمان رضااحمدی صبح امروز خبر داد: پایان هفته گذشته، یک مورد آتش‌سوزی در منطقه «استادباقر» شبه‌جزیره میانکاله گزارش شد که ماموران اجرایی مستقر در این پناهگاه حیات وحش بلافاصله به محل عزیمت و در دقایق اولیه نسبت به مهار آتش‌سوزی اقدام کردند.
وی با بیان اینکه میزان آتش‌سوزی حدود 200 مترمربع بوده است، افزود: جست‌وجو برای شناسایی عامل یا عاملان آتش‌سوزی، توسط ماموران حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر انجام شد و آنها پس از زمان اندکی، کارگر یکی از دامداری‌های مستقر در میانکاله را در هنگام آتش زدن مجدد مشاهده و او را پس از دستگیری، تحویل مقامات قضایی دادند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر درباره علت این اقدام شخص متخلف، گفت: به‌دلیل خوش‌خوراک بودن جوانه گیاه «سازیل» که به وفور در شبه‌جزیره میانکاله یافت می‌شود؛ کارگران دامداری و چوپانان نسبت به آتش زدن سازیل‌های خشک شده و قدیمی اقدام می‌کنند تا این گیاه دوباره جوانه بزند و خوراک دام‌های آنها تامین شود.

رضااحمدی همچنین از دستگیری صیادان غیرمجاز در تالاب بین‌المللی میانکاله خبر داد و گفت: صبح امروز سه صیاد متخلف توسط یگان حفاظت میانکاله دستگیر شدند و در این رابطه نیز 342 قطعه ماهی کفال و دو دستگاه موتورسیکلت، کشف و ضبط شده و متخلفان نیز پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : آتش‌زدن سازیل‌های میانکاله توسط کارگر دامداری

آتش‌زدن سازیل‌های میانکاله توسط کارگر دامداری

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر