صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نورزاد:

اولين کارخانه کمپوست مازندران ۱۵ خرداد ماه افتتاح می شود

فرماندار بهشهر گفت: اولين کارخانه کمپوست مازندران ۱۵ خرداد ماه در بهشهر افتتاح می شود.

کد خبر : 23719

تاریخ انتشار : 02/03/1394 - 12:15


اولين کارخانه کمپوست مازندران ۱۵ خرداد ماه افتتاح می شود

به گزارش خط امید بهشهر، محمد تقی نورزاد، شامگاه پنج شنبه در نشست بررسی مشکلات کارخانه کمپوست بهشهر افزود: با همدلی و همزبانی بین مسئولان در رده های مختلف شهرستان های بهشهر، نکا و گلوگاه و با همکاری ۵ شهرداری بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل شهر و رستمکلا، کمپوست بهشهر در شرایط قابل قبولی برای افتتاح است.

وی با اعلام اینکه کارخانه کمپوست و رفع مشکلات زباله در شرق مازندران از مطالبات جدی مردم بوده است، اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده و با برخورداری از پیمانکار پای کار، و رفع برخی از مشکلات، این کارخانه نیمه خرداد ماه امسال افتتاح می شود.

فرماندار بهشهر زمان بهره برداری کامل از این کارخانه کمپوست را به زمان بعدی و بعد از رفع نواقص احتمالی اعلام کرد و گفت: کمپوست بهشهر نیز مانند هر پروژه ای ابتدا افتتاح و بعد از گذراندن دوره مورد نظر با حضور مسئولان کشوری به بهره برداری می رسد.

نورزاد افزود: آسفالت جاده، محوطه سازی و ساختمان اداری باقیمانده است که نباید با افتتاح این مشکلات رها شود بلکه باید همه شهرستانها و شهرداری ها پای کار باشند.

وی گفت: امسال فرمانداری بهشهر یک میلیارد تومان و فرمانداری گلوگاه ۳۰۰ میلیون تومان از اعتبارات شهرستانی برای این امر، اختصاص داد که فرمانداری نکا تاکنون کمکی در این رابطه انجام نداده است که امیدواریم با تزریق تعهدات، بتوانیم افتتاح این کمپوست را بعنوان اولین کمپوست مازندران در نیمه خرداد امسال شاهد باشیم.

شهردار بهشهر نیز اظهار داشت: به رغم وجود برخی مشکلات و موانع، از پیشرفت مناسبی در کمپوست بهشهر برخورداریم و امیدواریم با رفع موانع به زودی شاهد افتتاح این کارخانه باشیم.

حمید آزموده گفت: محوطه سازی، حصارکشی، ساخت سوله، ساختمان بهداشتی و دیگر ابنیه های لازم برای این کارخانه در حال انجام است که برای ابنیه با پیمانکار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان عقد قرار داد شد و محوطه سازی نیز توسط پیمانکار گلوگاه در حال انجام است که با ادامه این روند می توان برای بهره برداری آزمایشی آن، برنامه ریزی کرد.

وی با اعلام اینکه پیمانکار این طرح مشخص شده است گفت: در حال حاضر مهمترین دغدغه ما مشکل آب است که نیازمند آب در این کارخانه هستیم و همچنین انتقال گاز نیز باید به مجموعه انجام شود و بحث آسفالت جاده عملیاتی شود تا بدین وسیله بخشی از آرزوی مردم در رفع مشکل زباله عملی شود.

آزموده زباله های برگشتی را از دیگر دغدغه های این بخش بعد از افتتاح و بهره برداری عنوان کرد و یادآور شد: نمی توان برای همیشه به تخلیه آن در ناهمواری های شهرها و روستاهای اطراف بسنده کرد بلکه باید فکر اساسی در حمل آن و انتقال انجام شود.

شهردار بهشهر گفت: استفاده از خودروهای حمل زباله ای که بتوانند زباله های برگشتی را جا به جا کند از نیازهای مهم دیگر است که این خودرو ها با ماشین حمل زباله عادی متفاوت است و لذا در این راستا نیازمند همکاری مسوولان استانی، شهرداری های شرق مازندران به خودروهای جدید و مورد نیاز در چرخه حمل و جابه جایی زباله هستیم.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : اولين کارخانه کمپوست مازندران ۱۵ خرداد ماه افتتاح می شود

اولين کارخانه کمپوست مازندران ۱۵ خرداد ماه افتتاح می شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر