صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مدیریت و امکانات؛ مشکل اساسی فوتبال مازندران/فلسفه فوتبال استان حاشیه است

آری فوتبال مازندران از داشتن بازیکن غنی‌ست و بهتر آن است که چشمان‌مان را باز کنیم که برای این نیروی بزرگ چه کاری انجام داده‌ایم و کمی مقایسه در این زمینه با استان‌هایی دیگر که حال خود را صاحب و پایتخت فوتبال می‌دانند ما را به نتایج روشنی می‌رساند.

کد خبر : 23714

تاریخ انتشار : 02/03/1394 - 10:49


مدیریت و امکانات؛ مشکل اساسی فوتبال مازندران/فلسفه فوتبال استان حاشیه است

به گزارش خط امید بهشهر، اگر چنانچه مازندران نمی‌تواند از این چرخه تولید انسانی بهره لازم را برای جمع آوری امتیازات به‌دست آورد، بایستی مطالعه دقیقی بر روی دکترین فوتبال این استان صورت پذیرد؛ هیچ‌وقت بدون مطالعه و استفاده از آمار و ارقام نباید سخن بگوییم لذا باید روی فوتبال این استان مطالعه و تمرکز داشت تا قاطع سخن گفت، فقط از زاویه ورزشی به موضوع نگاه نکنیم بایستی در زمینه اقتصادی و اجتماعی نیز ورود پیدا کرد.

حال باتوجه به شرایط اقلیمی و بارندگی، چه‎مقدار توانستیم امکانات تمرینی و مسابقه برای یک باشگاه در فوتبال مازندران تعریف و فراهم کنیم، اصولاً چند استادیوم استاندارد در مازندران وجود دارد و چقدر منابع مالی در اختیار تیم‌های استان قرار دارد و یا چند مدیر کاربلد در استان وجود دارد.

بهتر است خودمان را فریب ندهیم، آری فوتبال مازندران از داشتن بازیکن غنی‌ست و بهتر آن است که چشمان‌مان را باز کنیم که برای این نیروی بزرگ چه کاری انجام داده‌ایم و کمی مقایسه در این زمینه با استان‌هایی دیگر که حال خود را صاحب و پایتخت فوتبال می‌دانند ما را به نتایج روشنی می‌رساند.

یادمان نرود مشکل مدیریتی مختص تیم‌های مازندرانی نیست بلکه مشکل بزرگ فوتبال ماست، برای مثال در استرالیا هری کیول رئیس فوتبال پایه است و مارک بوسنیچ و لویسی اورا در این امر کمک می‌کنند و آنها 15 سال آینده برنامه دارند و در واقع مدیر دارند تربیت می‌کنند، همانطور که از تجربه‌شان استفاده می‌شود.

وقتی فصل مسابقات تمام می‌شود تیم‎های مازندرانی دچار سردرگمی برای تامین هزینه فصل بعدشان می‌شوند، در صورتی در برخی از استان‌ها که همیشه موفقیت را به همراه دارند، بودجه و شرایط فنی خودرا بلافاصله مشخص می‌کنند و در جذب بازیکن موفق‌تر می‌شوند.

لذا مدیریت و امکانات مشکل اساسی فوتبال مازندران است اما آنچه که به‌نظر باید در تیم‌های استان رعایت شود: 

الف: هدفگذاری: 

۱. چه می‌خواهیم: هدف کوتاه‌مدت، هدف میان‌مدت، هدف درازمدت

۲. استراتژی: یعنی انتخاب ۳ راه که شمارا می‌تواند به هدف برساند

۳. طرح: یعنی انتخاب بهترین راه از میان آن ۳راه

۴. برنامه ریزی: یعنی برنامه‌ریزی دقیق و موبه‌مو برای راه انتخاب‌شده!

متاسفانه باشگاه‌های (تیم‌ها) ما در استان همیشه یک هدف را دنبال می‌کنند، هدف کوتاه‎مدت که همیشه منجر به شکست و سرخوردگی شده، در این هدف وقتی به نتیجه منجر نشود عواقب بدی از جمله انحلال و نابودی تیم را در بر دارد که از این مثال‌ها در استان زیاد داریم.

اما نظر این است فلسفه در فوتبال مازندران حاشیه‎هاست، آنگاه چگونه می‌توان تیم‌های ما به بلوغ و ثبات برسند؛ متاسفانه تا مشکل آسیب‌رسانی در فوتبال ما ترمیم نشود، آب در هاون کوبیدن است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : مدیریت و امکانات؛ مشکل اساسی فوتبال مازندران/فلسفه فوتبال استان حاشیه است

مدیریت و امکانات؛ مشکل اساسی فوتبال مازندران/فلسفه فوتبال استان حاشیه است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر