صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بهشهر؛ یکی از مراکز خرید محصول جو در استان

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تاکنون 60 تن دانه روغنی از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شده است.

کد خبر : 23613

تاریخ انتشار : 31/02/1394 - 10:29


60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

به گزارش خط امید بهشهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن عنایتی درباره برداشت کلزا در مازندران گفت: در سال زراعی جدید 4 هزار و 150 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به کشت کلزا اختصاص یافت.

وی با اعلام اینکه از هر هکتار دو تن محصول برداشت می‌شود، افزود: برداشت کلزا از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود از 4 هزار و 150 هکتار سطح زیر کشت کلزا، 8 هزار تن محصول تولید شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: قیمت خرید تضمینی کلزا در سال جاری هر کیلوگرم 2 هزار و 200 تومان تعیین شده و کار خرید این محصول توسط شرکت توسعه کشت دانه‌های روغنی استان و سازمان تعاون روستایی در سطح استان انجام می‌شود.

وی یادآور شد: تاکنون برداشت دانه روغنی کلزا در 40 هکتار از زمین‌های کشاورزی استان آغاز شده و از این میزان 60 تن محصول به مراکز خرید تحویل داده شد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از برداشت گندم در نیمه‌نخست خرداد ماه در سطح استان خبر داد و گفت: از 66 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم در مازندران، پیش‌بینی می‌شود 180 هزار تن محصول تولید شود.

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم امسال یک‌هزار و 155 تومان اعلام شده است، اظهار کرد: خرید این محصول توسط شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور و مباشرت سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود.

عنایتی با بیان اینکه برداشت محصول جو از 25 اردیبهشت ماه در استان آغاز شد، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود از 46 هزار هکتار سطح زیر کشت این محصول در مازندران، 91 هزار تن محصول تولید شود.

وی ادامه داد: خرید جو در استان در مناطق پایین دست با کشت آبی از اول خرداد ماه و در مناطق بالا دست با کشت دیم از دهم خرداد ماه انجام می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران از آمادگی 9 مرکز خرید تضمینی محصول جو در مازندران خبر داد و افزود: خرید این محصول در شهرستان‌های بهشهر، نکا، ساری، جویبار و نوشهر انجام می‌شود.

عنایتی گفت: قیمت تضمینی محصول جو به ازای هر کیلوگرم 920 تومان تعیین شده و از کشاورزان خریداری می‌شود.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : 60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

60 تن دانه روغنی کلزا در مازندران برداشت شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر