صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس‌جمهور در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان آذربایجان‌شرقی:

تیم مذاکره‌کننده با اتکاء به خداوند و حمایت مردم در دفاع از منافع ملت می‌ایستند

رئیس‌جمهور د‌ر جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان آذربایجان‌شرقی گفت: امروز مذاکره‌کنندگان ما در برابر قدرت‌های بزرگ با اتکاء به خداوند و حمایت ملت‌، در دفاع از منافع ملت می‌ایستند.

کد خبر : 23604

تاریخ انتشار : 31/02/1394 - 09:26


تیم مذاکره‌کننده با اتکاء به خداوند و حمایت مردم در دفاع از منافع ملت می‌ایستند

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در ادامه هفدهمین سفر استانی خود، در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان‌شرقی ‌در تالار معلم تبریز ‌در بخش ابتدایی سخنانش با بیان اینکه مردم آذربایجان شرقی و تبریز در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش بی‌بدلیلی داشتند، اظهار داشت: امروز ‌نیز مردم آذربایجان شرقی و تبریز باید در دوران ایستادگی و تحول به سمت توسعه، نقش خود را ایفا کنند.
وی افزود: ‌آذربایجان و تبریز سهم بسزایی در انقلاب مشروطه داشتند؛ بسیار مهم است که در کل منطقه خاورمیانه ما نخستین ملتی هستیم که با رهبری علما و فرهیختگان جامعه و با ایثار و فداکاری توانستیم نهضت بزرگی را بیش از یک قرن قبل به ثمر برسانیم.
رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه ما نخستین کشور در منطقه هستیم که پارلمان را برای ایستادگی در برابر استبداد و دخالت‌های خارجی تأسیس کردیم، خاطرنشان کرد: ایران از نظر سوابق تاریخی برای ایجاد فضای آزاد و استقرار حکومت قانون از همه کشورهای منطقه جلو‌تر بوده‌اند و در استقرار حکومت مردم‌سالار دینی نیز پیروزی انقلاب اسلامی گام بسیار مهمی بود که با هدایت و رهبری امام راحل و حمایت و پایداری مردم به ثمر رسید.
حجت‌الاسلام روحانی در ادامه سخنانش هدف انقلاب اسلامی را نجات از استبداد و تثبیت هویت اسلامی و حاکمیت ملی دانست و اظهار داشت: با انسجام، امید و تدبیر، از هر مشکلی عبور خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه اگر امید در جامعه نباشد و مردم همراه نباشند، امکان اینکه از مشکلات عبور کنیم‌، وجود ندارد‌ گفت: وحدت، ایمان و عشق مردم، ما را در دوران دفاع مقدس در برابر دنیا پیروز کرد و امروز هم مذاکره‌کنندگان ما در برابر قدرت‌های بزرگ با اتکاء به خداوند و حمایت ملت‌، در دفاع از منافع ملت می‌ایستند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه عبور از مشکلات بدون امید و همراهی مردم ممکن نیست، خاطرنشان کرد: وحدت و قانون‌گرایی رمز موفقیتکشور است.
وی تصریح کرد: تردید ندارم اگر منسجم و متحد باشیم و دست به دست یکدیگر بدهیم و برای آینده کار‌هایمان تدبیر داشته باشیم، همواره عطر و بوی فضای امیدواری در جامعه احساس شود، می‌توانیم به راحتی از مشکلات عبور کنیم.
حجت‌الاسلام روحانی افزود: ملت ایران برای دستیابی به اهداف، نیازمند اتحاد و انسجام است و این کار امکان‌پذیر نیست، مگر آن‌که آستانه تحملمان را بالا ببریم. نظرات مختلفی در مسائل سیاسی و اداره جامعه وجود دارد و حرف‌های مختلفی بیان می‌‌شود، اما ما باید بتوانیم یکدیگر را تحمل کنیم، چراکه شرایط جامعه ما خاص و ویژه ‌است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس افکار متفاوتی برای پیشبرد برنامه‌ها وجود داشت، بیان کرد: در آن شرایط همه نیروهای انقلاب یکدیگر را تحمل می‌کردند و هدف اصلی را از یاد نمی‌بردند، در انقلاب هدف این بود که ملت از تحقیر استبداد و استعمار نجات یابد و حکومت مردم‌سالار بر جامعه حاکم شود.
وی افزود: هدف ما این بود که هویت ایرانی و اسلامی در سراسر زندگی فردی و اجتماعی ما استقرار یابد و همه بتوانیم به صورت یدواحده در برابر مشکلات و مسایل پیش‌روی کشور بایستیم.
حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه دولت یازدهم در شرایطی کار خود را آغاز کرد که از لحاظ اقتصادی کشور رشد منفی 6.8 درصدی را در سال 91 تجربه می‌کرد، گفت: آنچه سبب شد از آن مرحله عبور کرده و به شرایط فعلی برسیم، ایجاد فضای امید در جامعه بود و نباید اجازه دهیم فردی، گروهی و یا دسته‌ای بخواهند امید مردم را در هم بشکنند و این موضوع نباید برای مردم ما قابل تحمل باشد.
وی ادامه داد: مردم ما بیدار، آگاه، فهمیده و قدردان هستند، چراکه مگر من به عنوان خادمی کوچک با یک جمع، در 20 ماه گذشته چه کرده‌ایم که در هر استان مورد لطف و مهربانی و استقبال مردم قرار می‌گیریم. مردم در این مدت احساس آرامش می‌کنند، می‌بینند که ما می‌خواهیم کار کنیم و می‌دانند که با وجود برخی نواقص ما در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر امید در جامعه نباشد، مردم دولت را همراهی نکنند و بار مسئولیت در کشور را بر دوش نگیرند، امکان عبور از مشکلات وجود ندارد، اظهار داشت: اگر مردم از دولت حمایت نکنند، ما قادر نیستیم به تنهایی در برابر کوهی از مشکلات ایستادگی کنیم. اگر متحد و یکپارچه باشیم در این صورت است که یاری خداوند هم به کمک ما می‌آید.
وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس، ملت و رزمندگان ایران در برابر دنیا ایستادند، گفت: علاوه بر تجهیزات، تبلیغات و امکانات خارجی که در اختیار رژیم بعث و عفلقی‌‌ها قرار داشت، در میان اسرای آن‌ها نیز اتباع 13 کشور حضور داشتند، اما رزمنده‌ها و ملت ما در برابر همه دنیا پیروز شدند، زیرا وحدت، اتحاد، ایمان، عشق و اعتقاد به حق داشتند.
حجت‌الاسلام روحانی با تأکید بر اینکه امروز نیز مذاکره‌کنندگان ما در برابر دنیایی از قدرت‌های بزرگ ایستاده‌اند، اضافه کرد: 1+5 قدرت‌های بزرگ مادی دنیا هستند، با تمام ابزار، امکانات سیاسی، حقوقی و فنی، در این شرایط اتکای دیپلمات‌های ما به حق است و امید به موفقیت در مذاکرات دارند.
رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه برای پیشبرد کار‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید کار به دست مردم سپرده شود، اظهار داشت: «فرهنگ» ریشه و اساس است و اگر فرهنگ به سمت حضیض برود، اقتصاد و سیاست نمی‌تواند مشکلات را حل کند. اگر فرهنگ، علم، دانش و اقتصاد دانش بنیان آمد و اجرای وظیفه در چارچوب قانون، هدف شد مشکلات ما حل‌شدنی است.
وی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه از ابتدای آغاز به کار دولت، احیای دریاچه ارومیه را در دستور کار قرار دادیم، گفت: با تشکیل کارگروه‌ها و اختصاص بودجه کار احیای دریاچه ارومیه را آغاز کردیم که در همین راستا شاهدیم امروز وضعیت دریاچه ارومیه بهتر از دو سال گذشته است.
حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه برای انجام همه طرح‌های اقتصادی باید پیوست محیط زیستی آن فراهم شود در غیر این صورت ما با معضلاتی نظیر آنچه بر سر دریاچه ارومیه آمد، مواجه می‌شویم، خاطرنشان کرد: باید الگوی کشت را تغییر دهیم چراکه اگر مصرف آب و شیوه کشت طبق روال سابق باشد هرگز نخواهیم توانست به اهداف توسعه‌ای کشور دست یابیم.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : تیم مذاکره‌کننده با اتکاء به خداوند و حمایت مردم در دفاع از منافع ملت می‌ایستند

تیم مذاکره‌کننده با اتکاء به خداوند و حمایت مردم در دفاع از منافع ملت می‌ایستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر