صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
اختصاصی/در سایه عدم پاسخگویی مسئولین؛

جاده مرگ همچنان قربانی می گیرد+عکس

متاسفانه به دلیل فاصله ایی که جناب آقای دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر از سایت های خبری استانی و شهرستانی گرفته اند هیچ گونه پاسخی در خصوص چرایی نا تمام ماندن این پروژه همانند پروژه های دیگر شهرستان نداده اند.

کد خبر : 2359

تاریخ انتشار : 05/06/1392 - 00:01


جاده مرگ همچنان قربانی می گیرد+عکس

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر پس از تصادفی که عصر روز گذشته (یکشنبه )در جاده حسین آباد بهشهر رخ داد و نوجوان راکب موتور در برخورد با یک دستگاه خودروی سواری جان خود را از دست داد ،اهالی این روستا این جاده را بسته و خواهان افزایش عرض جاده  شدند .
این جاده مسیر ارتباطی فعلی شهرستان بهشهر به منطقه دهستان میانکاله ، بندر امیر آباد و دریای زاغمرز می باشد که اهالی روستاهای قره تپه،حسین آباد ،زینوند،مهدی آباد ،امیر آباد،زاغمرز،یکه توت و... باید از این جاده جهت تردد استفاده کنند.
این جاده علاوه بر تردد اهالی این روستاها باید بار سنگین ترافیک کامیون ها و وسایل نقلیه سنگین را به بندر و گمرک امیر آباد بهشهر متحمل شود که به نوعی جاده ترانزیتی هم محسوب می شود ، که وجود چندین پایانه و شرکت حمل بار  در این جاده گواهی بر راستی این مدعاست.
چندی پیش به دلیل اعتراض برخی از راننده کامیون ها جاده امیر آباد توسط معترضین بسته و از تردد کامیون از این جاده جلوگیری می کردند.
نه تنها با توجه به افزایش جمعیت اهالی این منطقه  گسترش محدوده شهری و افزایش خودرو و وسائل نقلیه در این منطقه ، مسئله دور از ذهنی نیست بلکه همانطور که مهندس نعیمی مدیر بندر امیر آباد بهشهر از افزایش  میزان ترانزیت و صادرات و واردات از این بندر گزارش می دهد نشان از افزایش تعداد وسائل نقلیه سنگین و کامیون ها از این جاده دارد.
همانطور که در عکس های زیر می بینید جاده ایی که ظرفیت عبور چند خودروی سواری را دارد به دلیل عبور کامیون با بارهای زیاد به سرعت گیر جاده ایی شباهت بیشتری دارد تا جاده ی ترازیتی ...،


ولی متاسفانه تنها کاری که از سوی مسئولین برای ترمیم این جاده انجام شده است لکه گیری و پر کردن چاله های این جاده با آسفالت هایی که اغلب دارای  درجه کیفیت پایین هستند می باشد.


قبل از ماه مبارک رمضان در جاده روستای قره تپه بر اثر برخورد یک دستگاه موتور سیکلت با یک دستگاه وانت مادر و پسری که در حال برگشت از زمین کشاورزی بودند جان خود را از دست داده بودند.
وضعیت این جاده تا اندازه ایی خطرناک می باشد که یکی از مسئولین شهرستان نام جاده مرگ را بر روی این جاده گذاشته است.
اما چرا مسئولین این شهرستان دست روی دست گذاشته اند و کاری انجام نمی دهند؟
چرا نسبت به برطرف کردن مشکلات زیاد این جاده اقدامی انجام نمی دهند؟

چندی پیش دامادی نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی به دلیل نا مساعد بودن وضعیت این جاده و جان باختن چند نفر در این جاده تردد وسائل نقلیه سنگین از جاده گهرباران شهر میاندرود(سورک) را ممنوع کرد.

با توجه به ممنوعیت تردد کامیون از جاده گهرباران سورک ترافیک این خودروها یا به جاده  نکا-زاغمرز وارد می شود و یا به جاده بهشهر – زاغمرز وارد می شود.

ولی آیا مسئولین بهشهر نسبت به این مشکل آینده نگری کرده اند؟

حال با توجه به این که بهشهر و نکا باید سهم ترافیکی میاندرود را در تردد وسائل نقلیه سنگین به شرکت ها و صنایع موجود در ساحل  دریای خزر بپردازند چرا جاده رستمکلا به بندر امیر آباد که علاوه بر کاهش بار ترافیکی زیاد این جاده ، مسیر 38 کیلومتری بهشهر به بندر امیر آباد را تا 18 کیلومتر کوتاه خواهد کرد پس از گذشت بیش از 5 سال به اتمام نرسیده است؟

یکی از اهالی روستای حسین آباد در گفتگو با خبرنگار خط امید بهشهر گفت:چندین سال است که مسئولین به این روستا می آیند و وعده تکمیل این جاده را تا چند ماه آینده می دهند ولی متاسفانه مانند همه وعده هایی که رنگ واقعیت را به خود ندیده اند،این جاده تکمیل نشده است،متاسفانه تا زمانی که مسئولین نیاز به رای دارند به سراغ این اهالی می آیند.


در زیر اخباری که در سایت های خبری استانی در خصوص این جاده رستمکلا به بندر امیر آباد منتشر شده است آورده شده است:
تاریخ 25/4/1387
در بخشی از گزارش سایت خبری مازند نومه در خصوص جاده دسترسی بهشهر به تالاب میانکاله:
رئيس اداره محيط زيست بهشهر تاکيد کرد؛ اين جاده، بستر را براي هجوم صيادان و شکارچيان متخلف فراهم کرده و کنترل منطقه از دست ماموران محيط زيست خارج خواهد شد. وي پيشنهاد کرد؛ اتوبان در حال احداث رستمکلا به بندر اميرآباد به جاي مرمت جاده قديم بهشهر به دريا استفاده شود تا علاوه بر جلوگيري از هرگونه تخريب، ديگر مجبور به انجام هزينه هاي ميلياردي بازسازي اين جاده نباشيم.
تاریخ 4/12/1389
جلسه پرسش و پاسخ مدیر بندر امیر آباد با پرسنل این بندر:
نعیمی همچنین در مورد برنامه های توسعه بندر در سال 90 به پیگیری احداث 5 پست اسکله ، اجرای مناقصه واگذاری اپراتور دوم بندر در تخلیه و بارگیری ، پیگیری انجام مطالعات شهر بندری امیرآباد ، احداث کارخانجات و سرمایه گذاری های نو در منطقه ویژه و پیگیری تسریع در احداث جاده رستمکلا به بندر  و .... اشاره کرد .
تاریخ 07/08/1390
هیئتی متشکل از معاون وزیر راه و شهرسازی، فرماندار بهشهر، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه، و مسئولان مربوطه حوزه راه و شهرسازی استان و شهرستان بهشهر ، مدیران عامل شرکت‌های مرتبط، از پروژه‌های شرق مازندران بازدید و پیرو آن جلسه‌ای در فرمانداری شهرستان بهشهر برگزار شد.
در این جلسه پیرو مذاکرات انجام شده، مقرر شد؛ شرکت ساخت و توسعه پیگیر پروژه جاده رستمکلا به بندر امیرآباد و تحویل آن به سازمان بنادر و دریانوردی  کشور شود.
تاریخ 28/4/1391
استاندار مازندران در گفتگو با خبرگزاری فارس:
نماینده عالی دولت در مازندران همچنین درباره وضعیت پروژه رستم‌کلا به بندر امیرآباد اظهار داشت: در این باره وزیر راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی تکلیف کردند که 20 کیلومتر راه ویژه ترانزیت از بندر امیرآباد به رستم‌کلا را سرمایه‌گذاری و تبدیل به یک بزرگراه کنند.
تاریخ  28/5/1392
احمدعلی مقیمی در جلسه‌ای که با هدف آشنایی منتخبین دوره چهارم شورای شهر بهشهر در بندر امیرآباد برگزار شد:
وی بر تکمیل جاده رستمکلا به بندر امیرآباد تاکید کرد و گفت: با بهره برداری از این جاده، بخش زیادی از تردد جاده بهشهر به زاغمرز و نکا به نیروگاه برای دسترسی به بندر امیرآباد و دیگر صنایع مستقر در این جاده، کاهش یافته و از بروز تصادفات پرحادثه و دارای تلفات کاسته خواهد شد.

با توجه مطالبی که در بالا آمده است در حال حاضر متصدی اتمام این جاده (رستمکلا به بندرامیرآباد ) مدیر بندر امیر آباد بهشهر می باشد.

متاسفانه به دلیل فاصله ایی که جناب آقای دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی از سایت های خبری استانی و شهرستانی گرفته اند هیچ گونه پاسخی به تماس تلفنی خبرنگار خط امید بهشهر در خصوص چرایی ناتمام ماندن این پروژه همانند پروژه های دیگر شهرستان نداده اند.
سایت خبری تحلیلی خط امید بهشهر منتظر پاسخ مسئولین شهرستان بهشهر و دکتر مقیمی نماینده مردم بهشهر در خصوص  این مشکل می باشد. 

  

برای این پست 5 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 شهریور 1392 - 15:15
  mina

  مقیمی فقط دنبال پول و مقام کجا به فکر مردم شهرش هست؟ فقط موقع رای دادن و انتخابات به مردم نیاز دارن.واقعا خجالت نمی کشن که یک پروژه ایی که 5 سال دارن می سازن تموم نشده؟ واقعا اینا چیکار می کنند؟

  5 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 شهریور 1392 - 15:20
  بهشهری

  خدااز این مسئولین نگذره تا کی باید عزیزامون رو توی این جاده مرگ از دست بدیم؟ همه ی مسئولین دنبال سیاسیت بازی و زیراب زدن همدیگه هستن کی وقت می کنن به مشکلات شهر برسن؟ حمیدرضا بهترین دوستم بود اگه همین اتفاق برای بچه های خودشون بیافته همین طور بی خیال هستن؟

  2 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 شهریور 1392 - 15:23
  محمد

  بابا خدا رحمتش کنه چرا اینقدر شلوغش می کنید؟خوبه تو همین مطلب نوشته شده که مسئول ساخت این جاده بندر امیرآباد هست. به مسئولین دیگه چه ربطی داره؟

  0 1
 • پاسخ به نظر سه شنبه 05 شهریور 1392 - 15:33
  بهشهری

  خدااز این مسئولین نگذره تا کی باید عزیزامون رو توی این جاده مرگ از دست بدیم؟ همه ی مسئولین دنبال سیاسیت بازی و زیراب زدن همدیگه هستن کی وقت می کنن به مشکلات شهر برسن؟ حمیدرضا بهترین دوستم بود اگه همین اتفاق برای بچه های خودشون بیافته همین طور بی خیال هستن؟

  2 0
 • پاسخ به نظر سه شنبه 17 دی 1392 - 21:54
  یک نفر بالادهی

  البته بسیار بسیار بسیار خجالت آور است که جاده بهشهر - نیروگاه در سال 1355 و در جایی که هیچ زیر ساختی نداشت (زمین های مرتع و مزرع) و در حالیکه زمین را تا یک متر گودبرداری می کردند در سال 1356 با تکنیک منحصر به قرد اسفالت سرد به پایان رسید تا 15 سال نیاز به تعمیر نداشت. ولی اکنون با اینکه تعریض جاده و بردن شن و ماسه و آسفالت بسیار آسان است، یعنی دو طرف جاده آسفالته قدیم را فقط تعریض می کنند!! این جاده به جاده مرگ تبدیل شده است. دو سه سال پیش هم در روستای یکه توت دو سه نفر از عزیزان مان کشته شدند و یک نفر هم پایش قطع شد. اینها همه نشانه سوء مدیریت شدید و نداشتن توان مدیریتی حداقلی مسئولان بهشهر و استان است. حالا آقای مقیمی هم سه سال دیگر سالش سر می شود و باز هم به ایشان رای می دهید.

  0 0
دیدگاه شما در مورد : جاده مرگ همچنان قربانی می گیرد+عکس

جاده مرگ همچنان قربانی می گیرد+عکس

 • آخرین اخبار
 • پربیننده ترین
 • rss
 • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر