صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
"حق نداریم کاری کنیم‌ که مردم نگران آینده و امنیت کشور شوند"

روحانی: در حال شکست‌ دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم

رئیس‌جمهور در اجتماع مردم آذربایجان شرقی گفت: ما امروز در صحنه بین‌المللی به یک نقطه بسیار مهم رسیدیم و در حال شکست‌دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم.

کد خبر : 23528

تاریخ انتشار : 30/02/1394 - 17:31


روحانی: در حال شکست‌ دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در اجتماع مردم آذربایجان شرقی در بخش ابتدایی سخنان خود مردم آذربایجان را ورزش دوست دانست و با اشاره به اتفاقات دیدار تراکتورسازی تبریز و نفت تهران، اظهار داشت: ‌دیگر تراکتورسازی تنها تعلق به شما مردم آذربایجان ندارد بلکه متعلق به ایران است، تیمی که آرزوی قهرمانی آن را در مسابقات آسیایی خواهیم داشت. 
رئیس‌جمهور تاکید کرد: هیچ کس نمی‌تواند با احساسات مردم بزرگ ایران آن‌هم مردم قهرمان آذربایجان و تبریز بزرگ بازی کند. اگر کسی در این حادثه مقصر باشد تردید نکنید که دولت با همه توان برای تنبیه او ایستادگی خواهد کرد. 
حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: مردم بزرگ آذربایجان اسطوره ادبیات، علم، سیاست و شجاعت هستند؛ آذربایجان و تبریز قهرمان سازند؛ اگر قهرمانی و ایستادگی مردم در 29 بهمن سال 56 نبود، انقلاب به پیروزی نمی‌رسید. آذربایجان سرزمین مردان و زنان نامدار و سرزمین ستارخان‌ها و باقرخان‌ها و سرزمین ثقه‌الاسلام‌ها و باکری هاست.
وی افزود: استان آذربایجان شرقی، استان مقام معظم رهبری و علماء است و اینجا سرزمین عرفان، ادب، سیاست و شجاعت و سرزمین قهرمانانی چون ستارخان، باکری و ادیب شیرین سخنی چون شهریار است.
در حال شکست‌دادن نهایی ایران‌هراسی در سطح دنیا هستیم
رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با بیان اینکه از حدود 21 ماه پیش که دولت کار خود را آغاز کرده است مردم ایران و آذربایجان و مردم این سرزمین پاک و قهرمان همه جا پیروزی‌ها را آفریده‌ و در پیروزی‌ها پیشتاز بوده‌اند، خاطرنشان کرد: ما امروز در یک مقطع بسیار حساسی قرار گرفتیم، در روزگار و منطقه ما، همه اطراف کشور آتش اختلاف و جنگ دامن ساکنان این مناطق از یمن، عراق، سوریه و فلسطین تا افغانستان و پاکستان را فرا گرفته است، الحمدالله ایران، با دلاوری مردم و انسجام و وحدت ملت بزرگ ایران، کانون امنیت، ثبات و آرامش است.  
وی افزود: امروز نه تنها آرامش در سراسر کشور ما حاکم است، بلکه چشم امید ملت‌های منطقه به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ ایران است، ما نیز هر کجا که لازم بوده و در توان نظام و دولت و ملت بوده است برای آرامش، امنیت و ثبات قدم برداشته‌ایم. 
رئیس‌جمهور با تاکید براینکه در حال شکست‌دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم، اظهار داشت: ملت ما،‌ دولت ما و مقام معظم رهبری، نظام ما، همه و همه؛ در یک تلاش منسجم و هماهنگ، چهره واقعی ملت بزرگ ایران را به جهانیان معرفی کرده و معرفی خواهیم کرد. 
پایان مذاکرات هسته‌ای افتخار و غرور برای ملت بزرگ ایران خواهد بود
حجت‌الاسلام روحانی با تاکید براینکه امروز در صحنه بین‌المللی سرداران مذاکرات و عرصه دیپلماسی برای ملت ایران غرور و افتخار آفریدند، ادامه داد:‌ مردم ما پشتیبان مذاکره کنندگان و به تعبیر مقام معظم رهبری آن‌ها که فرزندان برومند انقلاب اسلامی هستند. شما بدانید پایان این مذاکرات به حول قوه الهی افتخار و غرور را برای ملت بزرگ ایران به‌دنبال خواهد داشت. 
رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه می‌توانند نظر خود را بگویند و بیان کنند، اظهار داشت: یادمان باشد این دولت و مردم، از 24 خرداد سال 92، با هم هم‌پیمان شدند و دست به دست هم دادند که وحدت،‌ انسجام ملی و آشتی ملی در سراسر ایران روز به روز قوی‌تر و مستحکم‌تر شود. 
حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: ما همه دست به دست هم دادیم تا ملت متحد باشیم، افکار مختلف اشکالی ندارد، احزاب و جناح‌های مختلف اشکالی ندارد اما وحدت ملی باید حفظ شود. ما یک دولت واحد داشته و یک ملت واحدیم و یک رهبری واحد داریم. ما صدای واحد و ندای واحد در برابر بدخواهان داریم.
کسی حق ندارد از جیب و جانب مردم شعار دهد
وی در ادامه با تاکید بر اینکه در کنار حرکت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای، حرکت سالم اقتصادی را هم می‌خواهیم، افزود: ما در این کشور، اشتغال برای جوانانمان و جامعه‌ای آزاد و راحت توام با ثبات و آرامش را می‌خواهیم؛ مادر این کشور نشاط را می‌خواهیم؛‌ فکر نمی‌کنم کسی در کشور باشد که از پیروزی ملت ایران در مذاکرات نگران باشد. فکر نمی‌کنم کسی در کشور باشد که برای خروج از رکود و رونق اقتصادی در کشور، نگران و ناراحت باشد، همه باید مسیر واحد را طی کنیم. 
حجت‌الاسلام روحانی ادامه داد: مردم ایران، ‌صاحبان و ولی‌نعمتان این کشور هستند؛ سئوال من از ملت این است آیا کسی اجازه دارد دست به جیب مردم کند و اموال مردم را بردارد و زندگی مردم را به هم بپاشاند برای اینکه می‌خواهد سخن درشت و شعار تند بی‌خاصیت بزند. اگر کسی می‌خواهد شعار بدهد از جیب خود هزینه کند نه از جیب مردم. ما حق نداریم از جیب مردم برای شعار و افراط‌ زدگی در جامعه هزینه کنیم، حق نداریم کاری کنیم که مردم نگران آینده و امنیت کشور شوند.
اگر کسی چشم طمع به کشور داشته باشد، با قدرت مقابل او می‌ایستیم
رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ملت و دولت ایران صلح‌خواه هستند، تاکید کرد: امام راحل ‌خواهان صلح بود و رهبر معظم انقلاب نیز صلح‌خواه است، ما هیچ‌گاه قصد تجاوز به کشوری نداشته‌ایم، البته اگر کسی بخواهد چشم طمع به کشور داشته باشد، با قدرت تمام مقابله خواهیم کرد.
وی ادامه داد:‌ به حول قوه الهی با حمایت و تلاش مردم، در صحنه بین‌المللی قادر خواهیم بود موفق و پیروزی برای این ملت به ارمغان بیاوریم. ما از آغاز این دولت مسیری را که انتخاب کرده‌ایم، مسیر پیشرفت و رونق اقتصادی است. ما طی ‌21 ماه گذشته توانسته‌ایم آرامش اقتصادی را در سراسر کشور به وجود آوریم. گرچه در سالی قرار داریم که قیمت نفت، به نصف کاهش پیدا کرده اما در عین حال دولت مصمم است با همه توان، مسیر پیشرفت اقتصادی و رونق اقتصادی را به پیش ببرد. 
در شرایط تحریم‌ و کاهش قیمت نفت 9 میلیون نفر را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دادیم
حجت‌الاسلام روحانی افزود: علی‌رغم همه مشکلات، تحریم‌ها، کاهش قیمت نفت و مشکلات گذشته، توانستیم در سال گذشته و ماه های اولیه امسال، 9 میلیون نفر از مردم ایران اسلامی را زیر پوشش بیمه درمانی قرار دهیم؛ امروز هیچ کسی در ایران نیست که تحت پوشش بیمه درمانی نباشد. 
رئیس‌جمهور گفت: در زمینه سلامت مسیر راحتی مردم را ادامه خواهیم داد، امروز کسانی که به بیمارستان‌های دولتی برای درمان مراجعه می‌کنند، به جای 37 درصد، در روستاها 3 درصد و در شهرها 6 درصد هزینه درمان را پرداخت می‌کنند. همچنین ‌11 میلیون نفر در ایران تحت پوشش حمایت و کمک غذایی دولت قرار دارند.
مسیر پیروزی در مذاکرات هسته‌ای را به شرطی که طرف مقابل زیاده‌خواه نباشد، ادامه می‌دهیم
وی افزود: ما مسیر را برای رفاه عمومی و رونق اقتصادی و نیز برای پیروزی در مذاکرات هسته‌ای به شرط اینکه طرف مقابل زیاده‌خواه نباشد، ادامه می‌دهیم، در تمام موفقیت‌ها ملت ایران در صحنه بودند و حمایت مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری کارساز بوده است و به‌حول قوه الهی این راه را ادامه خواهیم داد.
حجت‌الاسلام روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات مدنظر دولت برای آذربایجان‌شرقی، به نگرانی مردم شمال غربی کشور و به‌ویژه استان‌های آذربایجان شرقی و غربی نسبت به مسئله محیط زیست دریاچه ارومیه اشاره کرد و اظهار داشت: نگرانی مردم و آذربایجان در زمینه دریاچه ارومیه از‌‌ همان روزهای آغاز دولت مورد توجه بود، در این راستا تلاش می‌کنیم تا شرایط دریاچه ارومیه به شرایط قبل برگردد. در 20 ماه گذشته الگوی کشت تغییر یافته و چاه‌های غیر مجاز بسته شده است، نسبت به گذشته امیدوار هستیم چراکه شرایط دریاچه ارومیه نسبت به 2 سال قبل بهتر شده است. 
وی ادامه داد: دولت راه و مسیرش را برای احیای دریاچه ارومیه ادامه داده و گزارش عملکردش را به طور منظم به ملت ایران و مردم شریف آذربایجان ارائه می‌کند، البته طرح احیای این دریاچه طرحی بلندمدت بوده و دولت تا پایان عمر خود مکلف به تلاش در این زمینه است.
رئیس‌جمهور افزود: مردم آذربایجان شرقی از نظر راه و راه آهن مشکلاتی دارند، دولت در این زمینه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد در همین راستا بزرگ‌راه تبریز - اهر با اختصاص 90 میلیارد تومان تا سال 95 به اتمام خواهد رسید.
‌وی اضافه کرد: آزادراه بازرگان که 250 کیلومتر است نیز با اعتباری حدود 4 تا 5 هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی خارجی احداث و کلنگ آن در این سفر زده می‌شود تا تبریز که روزی مرکز تجارت ایران بود، شرایطی بسیار بهتر به لحاظ اقتصادی و تجاری را در آینده نزدیک تجربه کند. 
اختصاص حدود 500 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت راه‌آهن تبریز - میانه
وی از اختصاص حدود 500 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت راه‌آهن تبریز - میانه در سال 94 و 95 خبر داد و گفت: در زمینه بزرگراه 18 کیلومتری تبریز - سهند 50 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده می‌شود و تا سال 95 این راه نیز به اتمام می‌رسد.
حجت‌الاسلام روحانی خاطرنشان کرد: برای آب شرب تبریز و فاضلاب در این شهر و استان در سال 94 و نیز سال 95 اقداماتی صورت خواهد گرفت و برای آب شرب تبریز نیز تصمیمی اتخاذ شده که بخشی از این آب شرب باید از ارس تامین شود و اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
32 طرح تا سال 95 در آذربایجان شرقی تکمیل و به‌ بهره‌برداری می‌رسد
رئیس‌جمهور در خاتمه با بیان اینکه در این سفر 32 طرح و پروژه اعلام می‌شود که همه آن‌ها طی سال 94 و 95 تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: دولت 965 میلیارد تومان اعتبار برای این طرح‌ها در نظر گرفته است که البته به این رقم باید 517 میلیون دلار فاینانس برای خط 2 متروی تبریز را هم اضافه کنیم.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : روحانی: در حال شکست‌ دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم

روحانی: در حال شکست‌ دادن نهایی «ایران‌هراسی» در سطح دنیا هستیم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر