صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دولت موضع خود را صراحتاً اعلام کند

سخن از تغییرات احتمالی مدیریتی به مازندران هم کشیده شد/ضرورت شفاف‌سازی

سخنان دوپهلو درباره تغییرات احتمالی کابینه به مازندران نیز کشیده شد و قائم مقام وزیر کشور نیز نسبت به این امر اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و درباره تغییرات احتمالی می‌گوید: نمی‌دانم.

کد خبر : 23510

تاریخ انتشار : 30/02/1394 - 17:55


سخن از تغییرات احتمالی مدیریتی به مازندران هم کشیده شد/ضرورت شفاف‌سازی

به گزارش خط امید بهشهر، در حالی که برخی از نزدیکان دولت و رسانه‌ها خبر تغییر کابینه دولت یازدهم را حتمی می‌دانند و نوک پیکان این تغییرات نیز به سوی چهار وزیر نشانه گرفته شده است، مقامات دولتی اظهارات متناقضی در پاسخ به این خبر دارند.

این در حالی است که روزنامه اصلاح‌طلب «آرمان» چندی پیش در گزارشی به شکل مفصل بر لزوم تغییر در کابینه با هدف پویایی بیشتر تاکید کرد که در آن گزارش نام چند وزیر هم ذکر شده بود.

بر اساس این گزارش، مسئولان امر در پاسخ به این شبهات مطرح شده نیز آّب پاکی را بر روی دست مردم و خبرنگاران نمی‌ریزند و همچنان سخنان متناقض نسبت به این امر شنیده می‌شود.

به عنوان مثال سخنگوی دولت اخیرا در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر برخی وزیران و استانداران از سوی رئیس‌جمهوری اظهار کرد: طبق اصل ۱۱۳ قانون اساسی، رئیس‌ جمهوری مسئول اجرای قانون در کشور و پس از مقام معظم رهبری عالی‌ترین مقام در کشور و در این پیوند نیز دارای اختیاراتی است. 

ضرورت جابه‌جایی 

وی افزود: در مقابل اختیاراتی که رئیس‌ جمهوری برعهده دارد، مردم نیز مطالباتی از وی دارند که طبیعی است رئیس‌ جمهوری از عملکرد خود و مجریان کشور ارزیابی انجام دهد و در این ارزیابی‌ها، جابه‌جایی برخی افراد نیز ضروری است اما با این وجود بنده در مقام جایگاهی که دارم از تعداد این جابه‌جایی‌ها اطلاعی ندارم.

نیازی به این کار وجود ندارد!

این در حالی است که  حجت الاسلام حسن روحانی ظهر پنجشنبه 10 اردیبهشت ماه در نشست خبری در شیراز در پاسخ به سوال خبرنگاری که «آیا وقت آن نرسیده که رئیس جمهور با هدف ترمیم کابینه و حفظ پایگاه اجتماعی خود دکتر ظریف را در کابینه تکثیر کند» گفت: در دولت کارهای بسیار زیادی شده البته چون سیاست خارجی برجسته تر انجام شده مردم با تیزبینی این دیپلماسی را دنبال کردند.

وی بیان کرد: وزرای فعال کم نداریم اما در عین حال چنانچه کابینه نیاز به ترمیم داشته باشد انجام می دهیم اما امروز نیازی به این کار وجود ندارد.

همچنین معاون اول رئیس جمهور نیز در این باره گفته بود«در نهایت رئیس‌جمهوری تصمیم می‌گیرند که چه کسی باید جابه جا شود یا نه، تاکنون جابه‌جایی‌هایی کرده‌ایم. در این دوران استاندار یا مدیران دیگری بودند که تغییر کردند، برخی جاها به تغییر رسیدیم.»

بر همین اساس وزیر ورزش که یکی از کاندیداهای احتمالی تغییر در کابیته دولت تدبیر و امید است این سخنان را فضاسازی برخی از افراد در داخل دانست و در حاشیه مراسم افتتاح ورزشگاه 5 هزار نفری گنبدکاووس، اظهار کرد: من اطلاعی ندارم ولی به نظرم اینها بیشتر فضاسازی است تا واقعیت. 

این سخنان دوپهلو زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مرتضی میرباقری قائم مقام وزیر کشور در حاشیه جشن گلریزان آبشار عاطفه‌ها در فریدونکنار، در گفت‌و‌گو نسبت به این امر اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا پروژه تغییر کابینه دولت تدبیر و امید صحت دارد یا خیر، می‎گوید: نمی‌دانم.

هیچ چیز رسمی در این زمینه وجود ندارد

وی گفت: هیچ چیز رسمی در این زمینه وجود ندارد و من از این موضوع با خبر نیستم.
میرباقری در پاسخ به این سوال که برخی از افراد دولتی و رسانه‌ها از این تغییر احتمالی خبر داده‌اند، ادامه می‎دهد: من هیچ اطلاعی ندارم.

به هرحال به نظر می‌رسد دولت تدبیر و امید و مسئولان آن باید نسبت به این امر موضع نهایی خود را اتخاذ کنند نا در سالی که منتهی به انتخابات است هرگونه شائبه را کم‌رنگ جلوه دهند.

در حالی که حجت‌الاسلام روحانی از‌‌ همان ابتدا هم تاکید کرد که سفارشی در انتصاب وزرا پذیرفته نخواهد شد و هر آنچه هست تنها به چشم یک نظر و یک دیدگاه مورد توجه قرار خواهد گرفت، انتظار می‌رود به برخی از تحرکات احزاب سیاسی با موضعی مقتدرانه پاسخ دهد تا شائبه سهم‌خواهی برای کابینه به گوش نرسد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سخن از تغییرات احتمالی مدیریتی به مازندران هم کشیده شد/ضرورت شفاف‌سازی

سخن از تغییرات احتمالی مدیریتی به مازندران هم کشیده شد/ضرورت شفاف‌سازی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر