صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اقدام ضرب‌الأجلی دستگاه قضا در پرونده قتل زن جوان مازندرانی/برخورد جدی با شایعه‌پراکنان و تحریک‌کنندگان مردم

دادستان نکا گفت: با عنایت به پیگیری‌های دقیق و سریع دستگاه قضایی، انتظار می‌رود، مردم منطقه که به حق درباره این حادثه تلخ ابراز احساسات می‌کنند، با رعایت صبوری به این دستگاه که مطالبه‌گر حق خود مردم است، اجازه انجام درست وظیفه و احقاق حقوق آنها را بدهند.

کد خبر : 23506

تاریخ انتشار : 30/02/1394 - 17:45


اقدام ضرب‌الأجلی دستگاه قضا در پرونده قتل زن جوان مازندرانی/برخورد جدی با شایعه‌پراکنان و تحریک‌کنندگان مردم

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‎الاسلام علی‎اکبر ذوالفقاری با اشاره به شایعات و اخبار ضد و نقیض درباره پرونده بانوی دارابکلایی، به تشریح اتفاقات مورد بحث پرداخت و درباره بیان اصل پرونده اظهار کرد: به‎دنبال ربوده شدن بانوی ۲۲ ساله به نام خدیجه رمضانی دارابی از سه‎راه اسلام آباد شهرستان میاندرود در روز ۹ اردیبهشت‌ماه ۹۴، مأموران انتظامی استان به‌ویژه شهرهای میاندرود، نکا و ساری به همراه مأموران آگاهی استان، تلاش‌های خود را برای پیدایش خانم رمضانی شروع کردند.

وی با بیان نتیجه‌بخش نبودن تلاش‌های ابتدایی به‌منظور پیدا کردن این بانو افزود: پس از گذشت دو هفته از ربوده شدن این خانم و پیگیری‌های مستمر در این زمینه در روز ۲۳ اردیبهشت‎ماه ۹۴ با انجام عملیات تخصصی توسط مأموران پلیس آگاهی نکا، متهمان شناسایی شدند. 

دادستان نکا اضافه کرد: پس از اطلاع موضوع به اینجانب، دستور لازم برای دستگیری آنها صادر و بلافاصله متهمان در نکا دستگیر، به اداره آگاهی منتقل و تحقیقات پلیس اداره آگاهی از آنها شروع شد. 

این مسئول تحقیقات ابتدایی از متهمان را نتیجه‌بخش خواند و بیان کرد: متهمان که ۲ نفر جوان ۲۵ و ۲۶ ساله بودند، در‌‌ همان ابتدا به ارتکاب جرم آدم‌ربایی، سرقت و قتل مرحومه خدیجه رمضانی اعتراف کردند، سپس با تشکیل پرونده، مراحل بازجویی و تحقیقات تکمیلی از متهمان توسط بازپرس پرونده آغاز شد. 

ذوالفقاری تصریح کرد: در نخستین اقدام عملی پس از اعتراف متهمان، فوراً بازپرس پرونده، مأموران انتظامی نکا به همراه پزشکی قانونی، متهمان را به محل ارتکاب جرم و‌‌ رها شدن جسد، منتقل کردند که در آنجا مقداری از بقایای جسد نامبرده و لباس‌های وی، کشف و برای بررسی و اعلام نظر به اداره پزشکی قانونی استان ارسال و نظریه آنها اخذ شد. 

وی خاطرنشان کرد: برحسب اعترافات متهمان در تحقیقات به‌عمل آمده، آنها پس از ربودن مرحومه رمضانی از سه‌راه اسلام‌آباد میاندورود، در جاده کمربندی ساری اقدام به بستن دست و پا‌ها و دهان وی با استفاده از چسب در داخل ماشین کرده و از آنجا به جنگل‌های روستای درویشان منتقل کردند. 

مسئول رسیدگی به پرونده، ادامه داد: پس از انتقال مرحومه رمضانی به منطقه پیرزن بسوت روستای درویشان، متهمان ابتدا نسبت به سرقت طلاجات از وی اقدام و سپس وی را به قتل رسانده و در‌‌ همان مکان‌‌ رها کردند.

ذوالفقاری انگیزه ارتکاب این عمل توسط متهمان را تنها سرقت طلا و زیورآلات از مقتول عنوان کرد و یادآور شد: در همین زمینه، شخصی که به‌عنوان رابط، طلاهای دزدیده شده را از قاتلان گرفته و به فروش رساند و همچنین فردی که طلا‌ها را با علم و اطلاع به سرقتی بودن خریداری کرد نیز به سرعت شناسایی، دستگیر و با صدور قرار تأمین مقتضی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۹۴ به همراه دو متهم اصلی پرونده روانه زندان شدند. 

وی در تشریح اقدامات رسیدگی به پرونده، گفت: این دادسرا در کم‌ترین زمان ممکن با دقت و سرعت لازم، رسیدگی پرونده را به پایان رساند و پرونده با صدور کیفرخواست، برای متهمان، ظرف یک روز آینده به دادگاه کیفری مازندران ارسال می‌شود. 

دادستان نکا در تبیین چگونگی و چرایی این حد از سرعت در رسیدگی به این پرونده، خاطرنشان کرد: اقدام سریع درباره رسیدگی به این پرونده، صدور حکم لازم و اجرای مجازات، خواسته همه مردم شریف منطقه به‌ویژه مسئولان دستگاه قضایی استان و رئیس کل دادگستری مازندران که از ابتدا تاکنون پیگیر این پرونده هستند، بوده است. 

این مسئول تأکید کرد: همه مصمم به اجرای سریع قانون درمورد متهمان بوده و هستند تا درس عبرتی برای دیگران شده و موجب برقراری امنیت و آرامش بین مردم منطقه شود. 

دادستان نکا بیان کرد: با توجه به مطالب گفته شده و با عنایت به پیگیری‌های دقیق و سریع دستگاه قضایی، انتظار می‌رود، مردم منطقه که به حق درباره این حادثه تلخ ابراز احساسات می‌کنند، با رعایت صبوری به این دستگاه که مطالبه‌گر حق خود مردم است، اجازه انجام درست وظیفه و احقاق حقوق آنها را بدهند. 

مسئول رسیدگی به پرونده با اطمینان دادن به مردم درباره انجام درست و مطابق قانون، افزود: مردم مطمئن باشند که دستگاه قضا نسبت به خون آن مرحومه و گرفتن حق وی و خانواده‌اش تمام تلاش خود را برای اجرای مجازات قانونی درمورد متهمان می‌کند تا افرادی که به‌دنبال سو استفاده از فرصت‌های اینچنینی از طریق دعوت به حضور در تجمعات هستند، موجب خدشه‌دار شدن امنیت جامعه، برهم زدن نظم آن و سو استفاده دشمنان نظام نشوند. 

ذوالفقاری از کشف و ضبط برخی وسایل ارتکاب جرم در این پرونده خبر داد و گفت: در راستای رسیدگی به این پرونده، سه دستگاه اتومبیل متعلق به متهمان، تبر و چاقو که به‌وسیله آنها اقدام به به قتل کرده بودند، کشف و توقیف شد. 

وی همچنین درمورد سوابق کیفری متهمان بیان کرد: با انگشت‌نگاری به عمل آمده از متهمان، مشخص شد که آنها هیچ‌گونه سابقه محکومیت کیفری نداشتند. 

دادستان نکا خاطرنشان کرد: در تمام مدت ۶ روز رسیدگی به این پرونده، مأموران آگاهی و انتظامی نکا، به‌طور شبانه‌روزی در معیت دادسرا حضور فعال داشته و انجام وظیفه کردند.

این مسئول طی هشداری، گفت: به افرادی که در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی مردم را نسبت به برپایی تجمعات تحریک و تشویق می‌کنند و همچنین به برخی از رسانه‌ها و سایت‌ها که از روی جهالت یا غرض‌ورزی، پیش از انتشار جزئیات این پرونده، توسط مقامات ذی‌صلاح، اقدام به انتشار مطالبی خلاف واقع و حقیقت کرده‌اند، هشدار می‌دهیم که این تخلفات را بررسی و با متخلفان طبق موازین قانونی برخورد می‌کنیم.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : اقدام ضرب‌الأجلی دستگاه قضا در پرونده قتل زن جوان مازندرانی/برخورد جدی با شایعه‌پراکنان و تحریک‌کنندگان مردم

اقدام ضرب‌الأجلی دستگاه قضا در پرونده قتل زن جوان مازندرانی/برخورد جدی با شایعه‌پراکنان و تحریک‌کنندگان مردم

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر