صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
"ممانعت از کمک‌رسانی کشتی نجات به مردم یمن بازگشت به توحش است"

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: یمن تابلوی بازگشت غرب و سعودی به دوران توحش و جاهلیت است‌

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه یمن تابلوی بازگشت غرب و سعودی به دوران توحش و جاهلیت است، گفت: آیا این توحش و جاهلیت نیست که بیش از ۵۰ روز بمب بر سر افراد بی‌گناه ریخته شود و منابع حیاتی آن‌ها نابود شود.

کد خبر : 23499

تاریخ انتشار : 30/02/1394 - 11:35


آیت‌الله مکارم‌شیرازی: یمن تابلوی بازگشت غرب و سعودی به دوران توحش و جاهلیت است‌

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، اظهار داشت: باید با خودسازی و توجه به درگاه خداوند آنچه برای ماه مبارک رمضان لازم است برای خودمان فراهم کنیم.
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قرآن به عنوان اصل اساسی همه چیز را مد نظر دارد، به بحث تربیت فرزندان در اسلام پرداخت و افزود: اگر کودک در دوران خود محبت کاذب ببیند، در بزرگی نسبت به پدر و مادر نافرمان می‌شود و این نکته بسیار مهمی است.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه علاقه‌ای که پدر و مادر ‌به فرزند دارند ‌باید حقیقی باشد نه علاقه کاذب، گفت: اگر فرزند جسور شود پایه تربیتی او آسیب می‌بیند و در بزرگسالی نافرمان می‌شود؛ در این صورت والدین به دست خود این سرمایه الهی یعنی فرزندان آسیب می‌بینند.
وی با اشاره به اینکه در زمان ما به میزان زیادی تبلیغات مسموم درباره فرزندان وجود دارد، عنوان کرد: برخی می‌گویند پدر و مادران مربوط به دوران گذشته هستند که این حرف در واقع تحقیر پدر و مادران است و جوانان را نسبت به والدین بی‌اعتنا می‌کند و این خوب نیست.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه این اظهارات از سر نادانی است، خاطرنشان کرد: پدر و مادر دارای تجربه هستند بنابراین باید بین والدین و فرزندان رابطه نزدیکی وجود داشته باشد و این تفکر که آن‌ها قدیمی هستند و چیزی از دنیای امروز نمی‌دانند، حرف‌های مسموم، دروغین و زیان‌بار است.
مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه تربیت باید آمیخته با محبت باشد، عنوان کرد: تربیت همراه با خشونت نتیجه عکس دارد و تربیت باید توام با محبت باشد و حتی الامکان باید از تنبیه پرهیز شود.
وی همچنین با اشاره به مسائل امروز جهان تصریح کرد: مدت‌ها برای زندگی اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تبلیغ می‌کردند که بشر متمدن امروز هستند؛ عده‌ای هم مجذوب آن‌ها شده‌اند و خواستار دنباله روی از آن‌ها بودند، اما امروز یمن بهترین تابلویی است که نشان می‌دهد اروپائیان به دوران توحش و سعودی‌ها به دوران جاهلیت برگشته است.
آیت الله مکارم شیرازی با طرح این سئوال که آیا این توحش و جاهلیت نیست که بیش از 50 روز بمب بر سر افراد بی‌گناه ریخته شده و منابع حیاتی آن‌ها نابود شود، گفت: آن‌ها که مدعی حقوق بشر و حمایت از حقوق حیوانات هستند و داعیه آن را دارند، امروز با توافق همان‌ها در ماه رجب که ماه حرام است، یک کشور اسلامی درهم کوبیده می‌شود.
مرجع تقلید شیعیان با اشاره به به خوی وحشی‌گری جنایتکاران در یمن عنوان کرد: آن‌ها علاوه براینکه در ماه رجب مردم بی‌دفاع یک کشور اسلامی را هدف گرفته‌اند، حتی مانع کمک‌رسانی کشتی حامل کمک‌های مردمی به مردم مظلوم یمن می‌شوند، توحش از این هم بیشتر وجود دارد؟ این بازگشت به توحش است.
استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به مواضع مفتی‌های سعودی تصریح کرد: از این جالب‌تر مفتیانی که بر این ویرانگری ‌صحه گذاشتند، مفتی ‌بی‌خبر از آیات قرآن نمی‌داند ماه رجب ماه حرام است؟ این در حالی است که این امر را تائید کردند.
وی با تاکید براینکه این مواضع غربی‌ها و سعودی‌ها یک پیام برای ما دارد که فریب شعارهای دروغین آن‌ها را نخوریم، خاطرنشان کرد: این مهم‌ترین پیام است که شعار حقوق بشر و حیوانات و حمایت از کارگر ‌و غیره ما را فریب ندهد، این موضوع برای ما درس عبرت است که بشر به توحش بر می‌گردد که اجازه می‌دهند ویرانی به بار آید و همه را به جان هم می‌اندازند.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : آیت‌الله مکارم‌شیرازی: یمن تابلوی بازگشت غرب و سعودی به دوران توحش و جاهلیت است‌

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: یمن تابلوی بازگشت غرب و سعودی به دوران توحش و جاهلیت است‌

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر