صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وعده‎های بی‌شمار تحقق‎نیافته به اهالی صاف و صادق روستاهای مازندران

بسیاری از مسئولان و همچنین نمایندگان مجلس به‌ویژه در کوران انتخابات با حضور در روستاها به وعده وعیدهای فراوانی می‎پردازند که در عرصه عمل ناموفق بوده‎اند.

کد خبر : 23403

تاریخ انتشار : 28/02/1394 - 12:25


وعده‎های بی‌شمار تحقق‎نیافته به اهالی صاف و صادق روستاهای مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، روستای کوچک‌‌بیشه‌محله فریدونکنار یکی از روستاهای بخش دهفری این شهرستان است که با 255 خانوار و جمعیتی نزدیک به یک‌هزار نفر از تاثیرگذاریترین روستاهای فریدونکنار است.

مردم این روستا که همواره در صیانت از انقلاب پیشگام بودند با تقدیم 127 ایثارگر، 16 جانباز، 2 آزاده  و 8 شهید در دوران دفاع مقدس توانست برگ زرینی برای شهرستان فریدونکنار رقم بزند تا آنجا که نخستین شهید شهرستان شهید ناصر اسدی از اهالی این روستا بود.

برگزاری مراسم مذهبی به طور منظم در دو مسجد امام حسین (ع) و صاحب‌الزمان (عج) و حسینیه شهدای کربلا موجب می‌شود رنگ و بوی معنویت بیش از هر چیز در این روستا استشمام شود.

مردم کوچک‌بیشه‌محله که سهم بالایی در مشارکت عمومی برای رشد و توسعه اقتصادی و آبادانی روستای خود دارند از عملکرد مسئولان ناراضی هستند؛ به روستای کوچک بیشه‌محله رفتیم و با جوانان این روستا به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم تا از خواسته‌های آنان بیشتر بدانیم.

نخستین مشکلی که به‌صورت مشترک از سوی مردم و جوانان این روستا مطرح می‌شود نبود مکان ورزشی است، این در حالی است که خیران این روستا زمین مورد نظر برای ساخت سالن ورزشی را آماده کرده‌اند و مکاتبات فراوانی با مسئولان منظقه‌ای، شهرستانی و به ویژه نماینده مجلس صورت گرفته اما هیچ اقدامی در این راستا انجام نمی‌شود.

مسئولان محلی نیز برای اینکه این زمین بایر نماند و منبع درآمدی برای روستا باشد، در آن کشاورزی می‌کنند که این امر چیزی جز تأسف برای مسئولان ندارد.

جوانان کوچک‌بیشه‌محله دومین مشکل این روستا، که به یک معضل تبدیل شده را عدم تکمیل فاز دوم طرح هادی می‌دانند، مشکلی که باوجود مشارکت مردم از حمایت مسئولان خبری نیست.

در اجرای طرح هادی در فاز نخست، خانه‌ای در وسط جاده قرار گرفت که برای تعریض جاده نیاز به تخریب دارد و مسئولان باید برای صاحبخانه منزلی مسکونی فراهم کنند.

اما نکته اصلی وعده‌های سرخرمن مسئولان این بار در جاده مواصلاتی بین روستاهای نوائی‌محله و کوچک‌‎بیشه‌محله است، جاده‎ای که حدود 200 متر را شامل می‌شود و حتی زمین‌های کشاورزی نیز اهدایی است.

نبود فضای علمی از دیگر مشکلات مردم در این روستا است، مدرسه‌ای که با کم‌ترین امکانات و اتاقی 6 متری که با همت جوانان و خیران محل به کتابخانه‌ای تبدیل شده را نمی‌توان به‌عنوان فضای مناسب برای کسب علم دانست. 

در صورتی که حمام عمومی محل چند سالی است به علت عدم نیاز مردم  روستای تعطیل شده فرصت خوبی است که از آن برای فضای سبز و پارک محل تاسیس شود.

آسفالت کوچه‌ها در این روستا نیز با مشکلات زیادی مواجه است، در حالی که کار عقب‌نشینی کوچه‌های روستای کوچک بیشه‌محله مدت زیادی است به اتمام رسیده اما همچنان این کوچه‌ها رنگ آسفالت به خود نگرفته است و وخامت اوضاع زمانی مشخص می‌شود که بارندگی به‎وجود بیاید.

مشکلات این روستا به همین حد ختم نمی‌شود، خانه عالم همچنان بدون متولی است و هیچ‌گونه حمایت دولتی از آن صورت نمی‌گیرد.

پایدار نبودن حجم آب کشاورزی در ایام تابستان و کشت دوم مشکل دیگری است که هنوز برای آن چاره‌ای اندیشیده نشده، در حالی که حق مردم این منطقه در بالا دست تصرف می‌شود کمترین اقدامی برای رهاسازی آب برای استفاده مزارع صورت نمی‌پذیرد.

نارضایتی‌ها از نماینده مردم فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی نکته مهمی بود که بسیاری از مردم این روستا آن را مطرح و از عدم حضور نماینده خود در روستا گلایه کردند.

یکی از جوانان این روستا خطاب به نماینده شهرش گفت: آقای نجف‌نژاد شما کم‎ترین حضور را در سال‌های گذشته در روستای کوچک‌بیشه‌محله داشتید و هیچ‌گونه حمایتی از روستای ما به عمل نیاوردید.

وی افزود: وعده‌های بی‌شمار شما برای این روستا و مردمش مشکلات زیادی به‎وجود آروده، وعده‌هایی که تاکنون رنگ تحقق به خود نگرفته است.

به هر حال به نظر می‌رسد در حالیکه مردم روستای کوچک‌‎بیشه‌محله در تمامی صحنه‌های انقلاب و نظام نقش خود را به خوبی ایفا کردند مورد، بی‌مهری‌های فراوان قرار گرفته‌اند و جا دارد مسئولان شهرستان و استان در بهبود شرایط زندگی این قشر زحمت‌کش تلاش بیشتری کنند.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : وعده‎های بی‌شمار تحقق‎نیافته به اهالی صاف و صادق روستاهای مازندران

وعده‎های بی‌شمار تحقق‎نیافته به اهالی صاف و صادق روستاهای مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر