صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران:

بهشهر در مدیریت مصرف برق جزء بهترین‌های کشور است

قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران گفت: در بعضی از نقاط توریستی استان بین 35 تا 40 درصد تلفات داریم که شهرستان بهشهر در زمینه مدیریت مصرف برق و کاهش تلفات، پیشگام در استان و جزء بهترین‌های کشور به شمار می‌آید.

کد خبر : 23359

تاریخ انتشار : 27/02/1394 - 13:10


بهشهر در مدیریت مصرف برق جزء بهترین‌های کشور است

بهروز درويش متولی در گفتگو با خبرنگار خط امید در خصوص وضعیت برق رسانی در شهرستان بهشهر اظهار داشت: از مناطق شهری تا روستاهای دوردست شهرستان بهشهر هیچ منطقه‌ای فاقد برق نیست.

 

وی تلفات برق شهرهای شرقی مازندران را حدود 12 درصد اعلام و تصریح کرد: در بعضی از نقاط توریستی استان بین 35 تا 40 درصد تلفات داریم که شهرستان بهشهر در زمینه مدیریت مصرف برق و کاهش تلفات، پیشگام در استان و جزء بهترین‌های کشور به شمار می‌آید.

 

 

قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مازندران به روش‌های تولید برق پرداخت و ادامه داد: سهم تولید برق از سوخت فسیلی، مانند نیروگاه شهید سلیمی، 60 تا 70 درصد برق کشور است که راندمان این نیروگاه‌ها 37 تا 39 در صد است یعنی به ازای هر 100 واحد، نفتی که می‌سوزد بین 37 تا 39 واحد برق تولید می‌شود.

 

مهندس درويش متولی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های آبی نیز با راندمان 70 درصد بین 10 تا 15 درصد سهم تولید برق کشور را دارا هستند افزود: نیرگاه اتمی مانند نیروگاه بوشهر راندمان بسیار بالا در حدود 99 درصد دارد که جزء انرژی‌های پاک و نو محسوب می‌شوند.

 

معاون هماهنگی شرکت توزیع برق مازندران گفت: با توجه به سفارش مقام معظم رهبری در خصوص پدافند غیرعامل، نیروگاهی در سد سیاه بیشه در جاده چالوس با ظرفیت 1000 مگاوات در عمق 500 متری کوه به دست توانمندان جوانان داخلی ساخته و تکمیل شد و قابل بهره برداریی است.

 

بهروز درويش متولی ادامه داد: در حال حاضر ما به میزان 2000 مگاوات، یعنی به اندازه ظرفیت نیروگاه شهید سلیمی به کشورهای همسایه برق می‌فروشیم این در حالی است که درخواست این کشورها 20هزار مگاوات است.

 

قائم مقام مدیر عامل شرکت توزیع برق استان مازندران مصرف برق در ایران را پنج برابر نرم جهانی اعلام و تصریح کرد: این مقدار یعنی پر مصرف‌ترین کشور جهان هستیم و فقط با 20درصد صرفه جویی در مصرف، می‌توانیم به جای نفت، برق به دیگر کشورها ترانزیت کنیم که بستر لازم برای این فروش و انتقال آن هم وجود دارد.

 

وی اظهار داشت: رشد مصرف در نرم جهانی 1.8 درصد در سال است ولی در کشور، 8 درصد رشد مصرف سالیانه داریم که فقط در استان مازندران 27 درصد در بخش خانگی شاهد رشد مصرف هستیم.

 

مهندس درويش متولی به افزایش مصرف برق در تابستان اشاره و تاکید کرد: مصرف برق کشور حدود 30000 مگاوات است ولی در فصل تابستان برای 48 تا 70 ساعت مجبورهستیم 20000 مگاوات برق اضافه از نیروگاه وارد مدار کنیم.

 

معاون هماهنگی شرکت توزیع برق مازندران در خصوص مصرف بهینه برق در فصل تابستان گفت: مدیریت وسایل منزل مانند کولر گازی، لباس شویی، اتو، سشوار، ماشین ظرفشویی و... نقش بسزایی در کاهش مصرف دارد، استاندار جهانی درجه منزل 24 تا 26 درجه هست که با مدیریت این در استفاده از کولر 40 درصد صرفه جویی می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای مثال کولر گازی حدود دو کیلو وات مصرف دارد، اگر در پیک مصرف از وسایل پرمصرف به صورت نامناسب استفاده کنیم، باید دوکیلووات را در 3.5 ضرب کنیم، که میزان مصرف برق و پول آن نیز زیاد می‌شود. 

  

دیدگاه شما در مورد : بهشهر در مدیریت مصرف برق جزء بهترین‌های کشور است

بهشهر در مدیریت مصرف برق جزء بهترین‌های کشور است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر