صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مازندرانی‌ها قبل از مصرف دقت کنند

عرضه داروهای تاریخ گذشته؛ بیشترین تخلف داروخانه‌های مازندران

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیشترین تخلفات داروخانه‎های استان را مربوط به نگهداری و عرضه داروهای تاریخ گذشته دانست.

کد خبر : 23348

تاریخ انتشار : 27/02/1394 - 12:53


عرضه داروهای تاریخ گذشته؛ بیشترین تخلف داروخانه‌های مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، محمد آزادبخت اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون ۱۱۸ داروخانه توزیع کننده داروهای تاریخ گذشته شناسایی و با آن‌ها برخورد لازم صورت گرفت. این داروخانه‌های متخلف مبادرت به عرضه داروهای تاریخ مصرف گذشته کردند که با بررسی و گشت دانشگاه علوم پزشکی این واحد‌ها متخلف شناسایی شدند. 

وی نبود مسئول فنی، توزیع داروی غیر مجاز، گرانفروشی، رعایت نکردن ساعت مناسب را عمده‌ترین تخلفات داروخانه‌های مازندران دانست و افزود: در مدت ذکر شده یکهزار و ۵۳۸ مورد بازرسی از داروخانه‌های استان انجام و موارد تخلف نیز شناسایی شد. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: ۲۳۹ مورد تذکر شفاهی و درج فرم بازرسی، اخطار کتبی به مؤسس یا مسئول فنی، معرفی به دادگاه و مراجع قضایی ذیربط و معرفی به کمیسیون قانونی از جمله موارد مجازات در نظر گرفته برای داروخانه‌های خاطی بود. 

این مسئول با اشاره به اینکه فروش هرگونه کالای تاریخ مصرف گذشته ممنوع و خلاف است و درباره فروش داروهای تاریخ گذشته نیز حساسیت ویژه‌ای وجود دارد، برخورد با متخلفان بهداشتی را بدون اغماض و برخورد قاطع اعلام کرد و ادامه داد: شهروندان تخلفات بهداشتی داروخانه‌ها را به دانشگاه علوم پزشکی مازندران گزارش کنند تا در صورت اثبات تخلف با متخلفان برخورد شود. 

آزادبخت کمبود نیروی متخصص بعنوان یکی از مشکلات داروخانه‌های مازندران نام برد و گفت: ۱۱۶ نیروی غیر داروساز بیمارستانی، ۳۰ نیروی داروساز بیمارستانی دراستان مشغول فعالیت هستند. مازندران دارای ۳۴۵ دارودخانه و ۵۰۰داروساز است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : عرضه داروهای تاریخ گذشته؛ بیشترین تخلف داروخانه‌های مازندران

عرضه داروهای تاریخ گذشته؛ بیشترین تخلف داروخانه‌های مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر