صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

بلاتکلیفی در انتخاب رئیس برای دانشگاه‌های مازندران/این‌بار دانشگاه پیام‌نور

دانشگاه مازندران بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی استان است که از زمان حضور دولت یازدهم تاکنون و پس از چند ماه بعد از انتخاب وزیر علوم با سرپرستی، اداره می‌شود.

کد خبر : 23310

تاریخ انتشار : 27/02/1394 - 11:52


بلاتکلیفی در انتخاب رئیس برای دانشگاه‌های مازندران/این‌بار دانشگاه پیام‌نور

به گزارش خط امید بهشهر، پس از روی کار آمدن دولت یازدهم و بعد از تغییر استانداران، مهم‌ترین مسئله‌ای که مورد توجه دولتمردان قرار گرفت، تغییر رؤسای دانشگاه‌ها بود.

مسئولان وزارت علوم درحالی دست به تغییرات رؤسای دانشگاه‌ها زدند که وزارت علوم نیز دچار چالش‌های جدی شد و نمایندگان مجلس به‌دلیل مشکلاتی که وزیر علوم سابق داشت، اقدام به استیضاح این وزیر کردند.

چالش در مدیریت وزارت علوم باعث شد که این وزارتخانه در انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها نیز دچار تردید شود و تلاش کامل کردند که رؤسای دانشگاه‌ها را از طیف اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا انتخاب کنند.

در برخی از دانشگاه‌ها به‌دلیل گرایش سیاسی اقدام به تغییر رؤسای دانشگاه کردند ولی نتوانستند جایگزین مناسبی برای رؤسای قبلی انتخاب کنند، در حال حاضر دو دانشگاه در مازندران بدون ارئیس مشغول فعالیت هستند.

دانشگاه مازندران بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی استان است که از زمان حضور دولت یازدهم تاکنون و پس از چند ماه بعد از انتخاب وزیر علوم با سرپرستی، اداره می‌شود و چندی پیش نیز با تلاش برخی از جناح‌های سیاسی، رئیس دانشگاه پیام‌نور مازندران نیز تغییر کرد.

متولیان دانشگاه پیام‌نور در کشور به‌جای معرفی سرپرست، اسدالله دیوسالار معاون دانشگاه را به‌عنوان مسئول امور جاری دانشگاه پیام‌نور مازندران معرفی کردند! انتخاب این سمت که در نوع خودش کم‌نظیر است، نشان از برخی فعالیت‌های حزبی دارد.

متولیان دانشگاه پیام‌نور می‌توانستند با کمی صبر و تحمل رئیس این دانشگاه در مازندران را انتخاب و نسبت به معرفی رئیس جدید اقدام کنند، تا این‌گونه اعتبار این دانشگاه را به سخره نگیرند.

همچنین شنیده شده که چند روز قبل حکم سرپرستی دیوسالار صادر شد، اما این حکم مورد مخالفت جدی مسئولان ارشد استان قرار گرفته و خواستار صدور حکم برای گزینه دیگری هستند.

باید به انتظار نشست که در این کشمکش جدی بین مسئولان دانشگاه پیام نور کشور و مسئولان ارشد مازندران چه کسی پیروز میدان می‌شود.

تجربه چنین انتصاب‌هایی از سوی مسئولان دانشگاه پیام‎نور اخیراً در یکی از استان‌های جنوبی کشور نیز نشان داده که با مقاومت مدیریت ارشد استان، حکم صادره قبلی لغو و حکم برای گزینه مورد نظرشان صادر شد.

دانشجویان پیام‌نور مازندران برای پیشبرد و ارتقای مسیر بالندگی در عرصه علم و دانش نیاز جدی به مدیریتی دارند که بتواند مسیر رشد و تعالی را هرچه سریع‌تر و بهتر طی کند.

به گزارش بلاغ، دانشگاه پیام‌نور مازندران حدود 40 هزار دانشجو دارد و بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی مازندران است.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : بلاتکلیفی در انتخاب رئیس برای دانشگاه‌های مازندران/این‌بار دانشگاه پیام‌نور

بلاتکلیفی در انتخاب رئیس برای دانشگاه‌های مازندران/این‌بار دانشگاه پیام‌نور

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر