صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران مطرح کرد

جریمه‌فروشی و استاندارد نبودن معادن شن و ماسه؛ دو معضل در ساختمان سازی مازندران

رئیس سازمان نظام مهندسی گفت: جریمه فروشی «استفاده از کمسیون‎های ماده 100» و استاندارد نبودن معادن شن و ماسه، دو معضل مهم در ساختمان‌سازی مازندران شده است.

کد خبر : 23146

تاریخ انتشار : 22/02/1394 - 12:08


جریمه‌فروشی و استاندارد نبودن معادن شن و ماسه؛ دو معضل در ساختمان سازی مازندران

به گزارش خط امید بهشهر، تورج نائیج‌پور با اشاره به اینکه جریمه فروشی «استفاده از کمسیون‎های ماده 100» که راهی برای فرار متخلفان و به نفع شهرداری‎ها است، اظهار کرد: شهرداری‌ها به‌دلیل نداشتن امکانات بازدارندگی و امکانات تخریب، نمی‌توانند مانع ساخت‌وساز غیرمجاز شوند.

وی با بیان اینکه شن و ماسه مازندران استاندارد نیست و کارگران نیز در ساخت بتن باید تناسب‌ها را رعایت کنند، افزود: شن و ماسه باید استانداردسازی و کارگران نیز آموزش ببینند تا در زمینه «بتن‌سازی» مهارت پیدا کنند، در غیر این‌صورت نمی‌توانیم به ساختمان‌های ساخته‌شده که بتن مناسب در ساخت آن بسیار اهمیت دارد، اعتماد کنیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی مازندران خاطر نشان کرد: در سال دولت و ملت همدلی و هم‌زبانی باید تلاش شود در این بخش نیز با همدلی و هم‎زبانی مردم و دولت ساختمان‎هایی ساخته شود استاندارد تا ساکنان فعلی آن و نسل‎های آینده به آن اعتماد و با احساس آرامش در آن زندگی کنند.

این مسئول از دومرحله‌ای شدن پروانه ساخت ساختمان خبر داد و بیان کرد: به‌زودی این مجوزها دومرحله‌ای می‌شود که شامل مرحله شهرسازی و پی و در صورت تائید مهندسان ناظر مجوز مرحله دوم برای ادامه ساخت داده می‌شود تا در صورت تخلف از ادامه کار جلوگیری و در همان مرحله ابتدایی ساخت متوقف شود.

نائیج‌پور تصریح کرد: همه تلاش ما این است که ساختمان‌ها با توجه به حفاظت از بافت شهری و تبدیل نشدن شهرها به خوابگاه، ایمن و استاندارد ساخته شود که تا حدودی به نتایج مثبتی در زمینه استانداردسازی تأسیسات ساختمانی دست یافته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه به گزارش‌های مهندسان ناظر کمتر توجه می‌شود، خاطرنشان کرد: بیش از 70 درصد ساختمان‌ها در مازندران بدون مجوز ساخته می‌شوند و سپس با استفاده از ماده 100 و جریمه‌فروشی رفع تخلف می‌شود که بخشی از درآمد شهرداری‌ها از این راه باید تأمین شود و به‌نوعی با شهر فروشی درآمد کسب می‌کنند.

مازندران هفت هزار مهندس ناظر بیکار دارد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : جریمه‌فروشی و استاندارد نبودن معادن شن و ماسه؛ دو معضل در ساختمان سازی مازندران

جریمه‌فروشی و استاندارد نبودن معادن شن و ماسه؛ دو معضل در ساختمان سازی مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر