صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

باز هم نساجی مازندران و فصل کهنه‎ای دیگر

مهدی پرهام مالک باشگاه نساجی در شرایطی به درودگر فرصت دیگری برای ادامه کار در نساجی داد که درگیری‌های آخر فصل وی با سرمربی نساجی، همچنان در خاطر هواداران باقی مانده است.

کد خبر : 23144

تاریخ انتشار : 22/02/1394 - 12:05


باز هم نساجی مازندران و فصل کهنه‎ای دیگر

به گزارش خط امید بهشهر، نگاهی گذرا به عملکرد نساجی در فصل اخیر و دوران مدیریت درودگر نشان می‌دهد، بر خلاف فصل‌های پیشین، این تیم قدیمی و ریشه دار مازندران به مراتب کمتر از سال‌های ماقبل وارد حاشیه‌های کمرشکن و ویرانگر شد. 

تمدید قرارداد پرهام با درودگر که مدیریت چندین ساله در تیم‌های لیگ برتری را در کارنامه دارد، فرصت مناسبی برای بررسی عملکرد نساجی در فصل اخیر است. 

کادر مدیریت

به خدمت گرفتن صادق درودگر با تجربه در ابتدا امیدوارکننده به نظر می‌رسید. 

در ابتدا این باور در میان هوداران شکل گرفته بود که نساجی این فصل تفاوت فراوانی با فصل‌های گذشته داشته و نگاه حرفه‌ای مدیرعامل امتحان پس داده این فصل با مدیرعاملان کم تجربه و فاقد نگاه حرفه‌ای به فوتبال در سال‌های گذشته، برگ برنده این تیم خواهد بود. 

بررسی منصفانه عملکرد نساجی نشان می‌دهد، درودگر در بسیاری از موارد حرفه‌ای عمل کرد و تلاش فراوانی کرد تا نساجی را به‌‌ همان تیمی تبدیل کند که انتظار می‌رود. 

یکی از نکات برجسته مدیرعاملی درودگر، تسلط فراوان او بر حاشیه‌های تیم بود و باید پذیرفت نساجی در این فصل بسیار کمتر از سالهای گذشته درگیر حاشیه‌های درون تیمی بود. 

اگر هم نشانه‌هایی از این حاشیه‌ها در تیم هویدا می‌شد در زمانی اندک و با تدبیر مجموعه باشگاه، کم اثر می‌شد. 

شاید یکی از مواردی که موجب ناکامی درودگر در اجرای کامل نقش مدیرعاملی نساجی شد، شناخت اندک او از لیگ دسته اول فوتبال کشور بود. 

درودگر این قواعد را بسیار دیر شناخت و در این شرایط جز اعتراضات بدون نتیجه به نتایج به دست آمده برخی تیم‌ها، کار دیگری نکرد. 

کورسوی امید درودگر برای صعود در این فصل کم کردن امتیازات مس کرمان است. با شناخت نسبی از شرایط فوتبال کشور می‌توان حدس زد نتیجه چه خواهد شد. نساجی باید خود را برای فصل آینده لیگ دسته اول آماده کند. 

کادر فنی

نادر دست نشان با نتایجی که در این فصل گرفت، امتحانش را به طور کامل در نساجی پس داد. 

به گفته کار‌شناسان اگر او در چند فصل گذشته مدعی بود که در هفته‌های باقی مانده پس از برکناری می‌توانست نساجی را لیگ برتری کند، در این فصل فرصت کافی در اختیار داشت تا برنامه‌های فنی خود را اجرا کند. 

بودجه‌های مورد نظر دست نشان به خوبی توسط پرهام در اختیار او قرار گرفت تا بازیکنان مورد نیاز پازل تاکتیکی‌اش را در اختیار بگیرد. 

بازیکنان جذب شده دست نشان در این فصل اما دارای کیفیت فنی بالایی نبودند و نتوانستند آن گونه که انتظار می‌رفت کمکی به حل مشکلات نساجی کنند. 

کار‌شناسان عقیده دارند اوج این اشتباهات در جذب بازیکن در موعد نقل و انتقالات نیم فصل رخ داد و نساجی به جای آنکه با به خدمت گرفتن بازیکنان جدید، در پست‌های گوناگون تقویت شود، بیش از همیشه ضعیف‌تر شد و بدون شک عامل اصلی آن، سرمربی تیم بود. 

دست نشان در روزهایی که تیمش مقابل دیدگان قائمشهری‌ها نتیجه را به حریفان واگذار می‌کرد حتی جسارت پذیرش مسوولیت شکست را هم نداشت و زمین و زمان را عامل پیروز نشدن تیمش اعلام می‌کرد. 

وی که از او به عنوان یکی از متخصصان لیگ برتری کردن تیم‌های فوتبال ایران نام برده می‌شود با دو تجربه ناموفق در تیمی که به آن تعلق داشت، انگار باید دور تیم محبوبش را خط قرمز بکشد. 

فصل آینده

پرهام برای فصل آینده چه تصمیمی خواهد گرفت؟ پس از ابقای دوردگر، آیا دست نشان هم در تیم نساجی فصل آینده خواهد ماند؟ تجربه نشان می‌دهد پرهام در گرفتن تصمیمات عجیب و غریب تبحر دارد. 

کاهش تعداد تیم‌های لیگ دسته اول و برگزاری این رقابت‌ها از فصل آینده در یک گروه، بدون شک کار را برای نساجی دشوار‌تر خواهد کرد. 

دشوار شدن قابل پیش بینی این مسابقات نیازمند تحول گسترده نساجی نسبت به سال‌های اخیر است. درجا زدن‌های متوالی نساجی در میانه لیگ دسته اول فوتبال کشور در سال‌های اخیر، آن‌ها را به تیمی متوسط در این رقابت‌ها تبدیل کرده است. 

تزریق روحیه جنگندگی به تیم می‌تواند اولویت اصلی نساجی در فصل آینده برای جهش سمت صعود به لیگ بر‌تر باشد.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : باز هم نساجی مازندران و فصل کهنه‎ای دیگر

باز هم نساجی مازندران و فصل کهنه‎ای دیگر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر