صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

اولویت‌های مهم ورزش مازندران در سال ۹۴

ورزش مازندران با استعدادهای فراوان و ظرفیت‌های کم نظیرش در رشته‌های گوناگون، نیازمند برنامه ریزی‌های مناسب و دقیقی است تا کارنامه ورزش مازندران در سال ۹۴ بیش از پیش پربار و پرافتخار‌تر شود.

کد خبر : 23016

تاریخ انتشار : 20/02/1394 - 09:20


اولویت‌های مهم ورزش مازندران در سال ۹۴

به گزارش خط امید، با تعدادی از کار‌شناسان ورزش مازندران پیرامون نیازهای ضروری ورزش استان در سال پیش رو به گفت‌و‌گو نشستیم تا از دغدغه‌های آن‌ها برای ورزش مازندران مطلع شویم.

برای ورزش مازندران در سال ۹۴ چه برنامه‌هایی باید در نظر گرفت تا ورزش پرظرفیت این استان در سال منتهی به المپیک برزیل شکوفا‌تر از همیشه به مرزهای موفقیت نزدیک شود.

مربی رشته شمشیربازی مازندران گفت: به دلیل وجود استعدادهای فراوان در استان و آمادگی تعدادی از ورزشکاران مازندران برای حصور در المپیک برزیل، تقویت این رشته‌ها و توجه به مشکلات ورزشکاران مدعی می‌تواند یکی از محورهای اصلی دستگاه ورزش استان در سال ۹۴ باشد.

عبدالرضا شفیعی اظهار کرد: در میان ورزش‌های حاضر در المپیک، برخی رشته‌ها قابلیت مدال آوری بیشتری در مقایسه با رشته‌های دیگر دارند که به طور طبیعی باید از این رشته‌ها حمایت بیشتری کرد.

وی بیان کرد: باید پذیرفت برخی رشته‌های مدال آور در مازندران هنوز به مراحل بالای پیشرفت نرسیده‌اند که در این شرایط دست ورزش استان از رسیدن به مدال‌های متعدد در مسابقات معتبر دور می‌ماند.

مربی رشته شمشیربازی مازندران افزود: متاسفانه برخی از این رشته‌ها از داشتن امکانات اولیه محروم‌اند و هنوز برخی از آن‌ها مکان مناسبی برای انجام تمرین ورزشکاران خود در اختیار ندارند.

مسئول ورزش بانوان نوشهر نیز گفت: یکی از ویژگی‌های ورزش مازندران، پراکندگی رشته‌های ورزشی در شهرهای مختلف است که برنامه ریزی برای رسیدن به توسعه بیشتر را آسان‌تر می‌کند.

مریم خدا کرمی اظهار کرد: به عنوان مثال، قایقرانی در شهرهای بابلسر و نوشهر زیرساخت‌ها و ورزشکاران بیشتری در مقایسه با شهرهای دیگر دارد که می‌تواند برنامه ریزی دست اندرکاران ورزش را آسان‌تر کند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، برخی رشته‌ها مانند کشتی در همه شهرهای مازندران دارای طرفداران و ورزشکاران بیشماری است که این امتیاز مثبت، می‌تواند به ظهور استعدادهای جدید و همیشه مدعی در ورزش جهان منجر شود.

یکی از بخش‌های تاثیرگذار ورزش در مازندران که به عنوان بازوانی توانمند، بخش عمده‌ای از باز مسوولیت و برنامه ریزی ورزش استان را به دوش می‌کشند، هیات‌های ورزشی هستند.

اگر هیات‌های ورزشی استان از مشکلات مالی گرفتار شده در آن، خلاصی یابند امیدواری‌ها نسبت به بهبود شرایط فنی برخی رشته‌ها بیش از همیشه افزایش خواهد یافت.

دبیر آموزش و پرورش و از فعالان ورزش آموزشگاهی استان با اشاره به نقش فراوان هیات‌های ورزشی مازندران در روند کسب موفقیت و مدال گفت: به رغم تلاش هیات‌های استان، متاسفانه برخی از این هیات‌ها، نقش اندکی در توسعه ورزش‌های تحت پوشش خود دارند.

داوود سهرابی اظهار کرد: علاوه بر آن، برخی از هیات‌های ورزشی دارای ساختار و تشکیلات مناسبی نیستند و بدون شک در این شرایط نباید از آن‌ها انتظار خلق معجزه داشت.

وی افزود: تجدید نظر در انتخاب افراد مناسب با اولویت شناخت آن‌ها از ورزش موردنظر و علاقمندی آن‌ها به حضور فعال و تاثیرگذار در ورزش، یک ضرورت انکار ناپذیر است.

سهرابی همچنین گفت: علاوه بر آن، ورزش مازندران برای رسیدن به پیشرفت بیشتر باید به دنبال کسب کرسی و جایگاه‌های اجرایی تاثیرگذار در ورزش کشور باشد تا در مواقع لزوم بتواند به خوبی از اعتبار ورزش استان دفاع کند.

نایب رییس هیات انجمن‌های ورزشی مازندران نیز بر لزوم تقویت بخش‌های گوناگون ورزش استان اشاره کرد و گفت: پیکره ورزش، مجموعه‌ای فرا‌تر از چند ورزشکار و مربی است که باید پیشرفت همه این بخش‌ها متناسب و همردیف با یکدیگر باشد.

محمود محسنی بیان کرد: ورزش قهرمانی، همگانی، بخش‌های فنی، مالی، روابط عمومی و دیگر اجزای ورزش، همگی دارای نقش‌های کوچک و بزرگ در هموار شدن مسیر قهرمانی هستند که اگر یکی از این اجزا نتواند نقش خود را به درستی ایفا کند، دست یابی به هدف نهایی با دشواری همراه خواهد بود.

وی افزود: اگر فقط توجه به ورزش قهرمانی، مورد هدف و نظر مدیران ورزشی باشد، بدون شک نمی‌توان انتظار خلق موفقیت‌های بزرگ را از این مجموعه داشت و به آن امیدوار بود.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام مازندران یکی از اولویت‌های اصلی ورزش مازندران در سال ۹۴ را انسجام وهمدلی وهمزبانی اهالی ورزش دانست و گفت: تا زمان یکدل نبودن همه بخش‌های ورزش، نمی‌توان در انتظار رخ دادن موفقیت‌های بیشتر بود.

علی بابا درویش متولی اظهار کرد: علاوه بر آن، جذب سرمایه گذار و حامیان مالی برای حضور بلند مدت در ورزش، باید در دستور کار مدیران و برنامه ریزان ورزش مازندران قرار بگیرد.

وی بیان کرد: رد پای ورزشکاران مازندرانی درهمه رشته‌ها و مسابقات معتبر جهانی و آسیایی به چشم می‌خورد و نباید گذاشت این سرمایه‌های تکرار نشدنی به دلیل کمبود امکانات و بودجه، از مسیر قهرمانی دور شوند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام مازندران افزود: باید با یک برنامه ریزی صحیح وسرمایه گذاری مطمئن سرمایه‌های انسانی ورزش مازندران جمع شده تا این مهم صورت پذیرد.

رییس هیات شنای مازندران نیز گفت: متاسفانه حضور برخی مدیران غیر پهلوان وغیر ورزشی که حتی یک عکس با لباس ورزشکاری ندارند، باعث وارد شدن آسیب به جامعه ورزشی شده است.

سیدجمال الدین موسوی اظهار کرد: داعیه مدیر بودن ومدیریت داشتن همراه با لابی‌های سیاسی لطمات جبران ناپذیری به جامعه ورزش و ورزشکاران و روسای خدوم هیات‌های استان و کشور وارد کرده که باید تلاش کرد از تداوم این شرایط جلوگیری کرد.

یکی از مربیان برجسته کشتی مازندران نیز به اولویت‌های اصلی ورزش مازندران در سال ۹۴اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین پتانسیل موجود در ورزش مازندران نیروی انسانی خوب شامل ورزشکار و مربی و مدیراست که باید کوشید از این سرمایه‌ها به بهترین نحو استفاده کرد.

نادر ناظری اظهار کرد: باید ورزش همگانی در راستای توسعه ورزش قهرمانی خصوصا رشته‌های خاص و مدال آور مورد نظر قرار گرفته و برای رشد بهتر آن‌ها، برنامه‌های بلند و کوتاه مدت طراحی و اجرا گردد.

به نظر می‌رسد یکی از عوامل اصلی تشدید دغدغه‌ها و اظهارات این کار‌شناسان ورزشی مازندران، شنیده شدن نفس‌های المپیک برزیل و آغاز رقابت‌های نفس گیر انتخابی برای حضور در این مسابقات معتبر است.

در المپیک ۲۰۱۲ لندن از مجموع ۵۲ ورزشکاران ایرانی ۱۱ ورزشکار از مازندران بودند. چهار مدال طلا، پنج مدال نقره و سه مدال برنز دستاورد کاروان ورزشی ایران بود که سهم ورزشکاران مازندرانی در المپیک ۲۰۱۲ لندن، سه مدال شامل دو مدال طلا و یک مدال برنز بود.

در این المپیک ورزشکاران مازندرانی بهترین نتایج دوران المپیک را کسب کردند. قاسم رضایی در کشتی فرنگی و بهداد سلیمی در فوق سنگین وزنه برداری با اقتدار موفق به دو مدال طلا و کمیل قاسمی نیز در سنگین وزن کشتی آزاد موفق به کسب مدال برنز شدند.

انتظارات جامعه ورزش کشور از مازندرانی‌ها در رقابت‌های معتبری مانند المپیک، همواره زیاد است. تلاش برای رفع برخی کمبود‌ها و نارسایی‌ها می‌تواند زمینه حضور قدرتمندانه این ورزشکاران در المپیک برزیل را آن گونه که انتظار می‌روند فراهم کند.

امتیاز بسیار مهم ورزش مازندران، وجود ظرفیت‌های فراوان و تمام نشدنی استعداد و انگیزه‌های قابل تحسین در رشته‌های مختلف است.

موقعیت بسیار مطلوبی که اگر با برنامه ریزی مطلوبی همراه باشد خود را بیش از همیشه از مرزهای کشور خارج کرده و شانه به شانه مدعیان همیشگی مدال آوری در دنیا برساند.

در شرایط فعلی، مدال آوران مازندرانی در مسابقات معتبر برون مرزی مانند رقابت‌های آسیایی، بیش از ورزشکاران کشورهایی به مراتب وسیع‌تر و مدعی‌تر آسیا مدال کسب می‌کنند.

حفظ این سرمایه‌های عظیم نیازمند توجهی بسیار ویژه و دائمی است. به نظر می‌رسد یکی از اولویت‌های مهمی که می‌تواند در سال۹۴ برای ارتقای ورزش مازندران موثر باشد، توجه ویژه به رشته‌هایی است که امید کسب مدال در المپیک برزیل در آن‌ها بسیار بیشتر از ورزش‌های دیگر است.


منبع : ایرنا

Errn : 003

در حال حاضر مشکلی در رابطه با تنظیمات بانک اطلاعاتی وجود دارد!!!

لطفا دقایقی دیگر سعی کنید.

باتشکر.

Site Admin