صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

آیت‌الله علم‌الهدی: تحریم ها باید در روز امضاء برداشته شود؛ غیر از این زاویه با رهبری است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه متاسفانه حرف‌های امروز سیاستمداران کشور مشابه گزاره‌برگ مطرح شده توسط آمریکایی‌ها شده است، گفت: ملت ایران زاویه با رهبری را هرگز نمی‌پذیرند.

کد خبر : 22991

تاریخ انتشار : 19/02/1394 - 10:36


آیت‌الله علم‌الهدی: تحریم ها باید در روز امضاء برداشته شود؛ غیر از این زاویه با رهبری است

به گزارش خط امید بهشهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی - عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در بصیرت دشمن‌شناسی، در جامعه نباید خط‌کشی کرد و باید توجه داشت که گاهی در کنار ما هم دشمن وجود دارد و نباید فقط دشمنی‌ها را در آن طرف مرزها ببینیم.
 
خطیب جمعه مشهد افزود: گاهی اوقات دشمن درون مرزی خطرناک‌تر از دشمن برون مرزی است چون در جریان‌های سیاسی دشمن درونی به مراتب خطرناک‌تر از دشمن بیرونی است.
 
وی بیان کرد: اعتکاف ۷۰۰ هزار نفر در مساجد کشور مصداق صدقه دینی بود و دشمن باید بداند که مردم ما با دین گره خورده‌اند و از اعتقادات خود کوتاه نمی‌آیند.
 
آیت‌الله علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مسئولان کشور باید به این نکته توجه کنند که متولی برنامه‌ریزی در ملتی هستند که نمودارش ۷۰۰ هزار نفر دلداده خدا است و این بزرگترین مانور است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مذاکرات هسته‌ای تصریح کرد: در جریان مذاکرات با آمریکا می‌بینیم که در گزاره‌برگ آمریکایی آمده است تاسیسات هسته‌ای ما نابود شود، تحریم‌ها باقی بماند تا کشور برده استکبار جهانی شود که این موضوع نشان از عداوت دشمن دارد.
 
وی تأکید کرد: این آمریکا همان شیطان بزرگ است، همان که در قرارداد کمپ‌‌دیوید، مصر را به مزدور آمریکا تبدیل کرد و قذافی ضد آمریکا و ضد غرب را به یک عروسک خیمه شب‌بازی غرب تبدیل کرد.
 
خطیب جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در زمانی که فناوری هسته‌ای ایران در دنیا جلو‌ه‌گر شد، آمریکا و غرب تاسیسات هسته‌ای ما را پلمب کردند و اگر قهرمان‌آفرینی رهبر معظم انقلاب نبود که دستور شکستن پلمب‌ها را صادر کردند، امروز رشد و توسعه فناوری هسته‌ای را در کشور نداشتیم.
 
وی با اشاره به اطمینان نداشتن کشور به طرف آمریکایی در مذاکرات هسته‌ای، بیان کرد: یک سال و نیم است که تیم مذاکره‌کننده کشور در میان یک عده گرگ مذاکره می‌کنند و هر روز نعره آمریکا بیشتر می‌شود؛ آیا نباید نگران باشیم؟ و این در حالی است که مقام معظم رهبری در روزهای نخست مذاکرات فرمودند به این مذاکرات خوش‌بین نیستم.
 
آیت‌الله علم‌الهدی یادآور شد: مقام معظم رهبری مانع طرح دولت در قضیه مذاکرات نشدند اما ما یک راه حل داریم و اینکه تیم مذاکر‌ه‌کننده در مذاکرات هسته‌ای ذره‌ای با مواضع رهبری زاویه پیدا نکنند.
 
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند که در روز توافق باید تمام تحریم‌ها لغو شود ولی آقایان گفتند روز اجرای توافق لغو می‌شود که این نشان‌‌دهنده زاویه با سخن رهبری است.
 
امام جمعه مشهد بیان کرد: معاون وزیر امور خارجه چند شب گذشته مطرح کرد آمریکا اعلام کرده است که روز اجرای توافق تحریم‌ها را لغو می‌کند که در این راستا باید بگوییم این زاویه با موضع رهبری است؛ همچنین گفتند بازه زمانی لغو تحریم‌ها در توافق گنجانده می‌شود سئوال این است مگر تحریم‌ها بازه زمانی هم دارد؟
 
وی خطاب به جمع حاضر گفت: حرف‌های امروز برخی مقامات ما با گزاره برگ آمریکایی‌‌ها یکی است؛ لذا امروز مقابل دنیای استکبار ایستاده‌ایم و قدرت ما بیشتر از گذشته است و اگر قرار باشد در یک جایی عزیزان ما امضا دهند که با مواضع رهبری زاویه داشته باشد مطمئن باشند هیچ یک از اعضای این ملت راضی نیستند.
 
آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: ما نگرانیم و دلواپسیم اما ترسو و بزدل نیستیم؛ ترسو و بزدل کسانی هستند که از تجهیزات نظامی آمریکا و گزینه‌های روی میزش می‌ترسند و از قدرت مقوایی استکبار وحشت دارند، ما نگران خون شهدا و آرمان رهبری و امام راحل هستیم آیا به نظر شما این ترسویی و بزدلی است؟


منبع : رجانیوز

 

  

دیدگاه شما در مورد : آیت‌الله علم‌الهدی: تحریم ها باید در روز امضاء برداشته شود؛ غیر از این زاویه با رهبری است

آیت‌الله علم‌الهدی: تحریم ها باید در روز امضاء برداشته شود؛ غیر از این زاویه با رهبری است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر